سرویس: ورزشی کد خبر: 212883 ۰۹:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۵

گفتگوی مشروح مرصاد با فرمان کریمی:

باشگاه را نه فروختم و نه واگذار کرده ام/ مالک شیرین فراز منم و آن را پس می گیرم/ دعوت فرمان از سلمان برای مناظره

مرصاد نیوز: فرمان کریمی در گفتگوی خود با شبکه اطلاع رسانی مرصاد مدعی شد که مالک باشگاه شیرین فراز اوست و به زودی آن را پس می گیرد.

باشگاه را نه فروختم و نه واگذار کرده ام/ مالک شیرین فراز منم و آن را پس می گیرم/ دعوت فرمان از سلمان برای مناظره
به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، تغییر نام شیرین فراز به راهیان کرمانشاه و حواشی پیش آمده برای این باشگاه ورزشی یکی از موضوعاتی است که در سال های گذشته سر و صدای زیادی به پا کرده است. این موضوع زمانی جنجالی تر شد که زمزمه هایی از برخی مشکلات در این باشگاه شنیده شد. اما آنچه که در این میان اهمیت دارد آن دست که مشخص شود در این موضوع یعنی تغییر نام و یا انتقال باشگاه شیرین فراز چه موضوعاتی در میان بوده است.
 
بر همین اساس یکی از افرادی که به این موضوع مرتبط می شود فرمان کریمی است. او برادر بزرگتر سلمان کریمی و کسی است که نام شیرین فراز ابتدا با مدیر عاملی او در این باشگاه، مطرح شد.
 
 
کریمی مدت ها از رسانه ها دور بود اما این بار تصمیم گرفت که صحبت های خود را رسانه ای کند. او علت انتخاب شبکه اطلاع مرصاد برای بیان گفته هایش را هم نام بودن این رسانه با عملیاتی اعلام کرد که پدرش در آن شهید شده است.
 
 
فرمان کریمی در مصاحبه خود با شبکه اطلاع رسانی مرصاد داشت تا حدودی به این سوالات پیش آمده در خصوص مسائل باشگاه پاسخ داد.
 
 
 
مشروح گفتگوی کریمی با شبکه اطلاع رسانی مرصاد به شرح زیر است:
 
 
مرصاد: آقاي کريمي چند روز گذشته مصاحبه ای از شما منتشر شد که در آن اعلام کردید باشگاه شيرين فراز مي  خواهد برگردد. همچنين اعلام کرديد که فعاليت باشگاهي که امروز به جاي شيرين فراز فعاليت مي کند غير قانوني است. اين اعلام نظر شما چگونه شکل گرفته و تصميم شما چيست؟
 
 با سلام خدمت شما و خوانندگان خوب رسانه مرصاد. در ابتدا لازم است در مورد  یک موضوع خاص  را خدمت شما عرض کنم  که  من مدت  مدیدی است با هیچ نشریه ای گفتگو و مصاحبه جدی  نداشته ام  و اما  چرا  بعد از این سکوت مرصاد  را برای  بیان نا گفته هایم  انتخاب کرده ام دلیل  دارم.   نمی دانم این موضوع را می دانید یا نه که من فرزند شهید  هستم. پدرم در عملیات غرور آفرین مرصاد بدست منافقین کور دل به شهادت رسید  و قلبا  می گویم از اینکه شما نام مرصاد را اینگونه زنده می دارید و به نوعی این نام تداعی گر حماسه رزمندگان اسلام است  به شما تبریک و خسته نباشید می گویم.  منهم از این جهت و در  راستای  ادای  دین  به  شهدای عزیز عملیات مرصاد  و  باوری که  به ایثار  رزمندگان اسلام دارم  سایت  مرصاد  را برای بیان  نگفته هایم   انتخاب کرده ام   و آماده هستم تا   به بیان حقایقی بپردازم  که باعث شد من مدتی از  مردم کرمانشاه که بسیار برای من دوست داشتنی  هستند  دور بمانم.
 
 
در ابتدا بنده  سئوال شما را اینگونه  اصلاح  کنم  که بحث اصلی ما در مورد تیم فوتبالی است که  هم اکنون  با امتیاز شیرین فراز  در مسابقات لیگ دست  یک هست کشور  در حال برگزاری مسابقات است  و متاسفانه این روزها با باخت های متوالی  دل همه را بدرد آورده  است  و باعث نگرانی شدید بنده هم شده است  که  اگر با این باخت های متوالی  ادامه داشته باشد  بدون تردید  به دسته های پائین تر سقوط می کند  و این کار ما را  سخت می کند. 
 
 
به من حق بدهید  نگران باشم.  بعد از اینکه  در سال ۸۵ مشکلاتی    برایم پیش آمد که همه  تا حدودی در جریان هستند  که البته  غیرقانونی بود و مدارک آن موجود است که بیاری خدا و با درایت قوه محترم قضائیه   در حال پیگیری  موارد  هستم که انشالله  این روزها  به نتیجه می رسد.  حتما می دانید  که  بنده در سال ۸۴ با خرید امتیاز باشگاه عقاب وارد عرصه ورزش فوتبال  کشور شدم .  البته  قبل از آن ما در ۸ رشته وارد عرصه ورزش شده بودیم   و جالب است  بدانید  که در ۴ رشته نیز قهرمان کشور شدیم. در کاراته بانوان و وزنه برداری هم نایب قهرمان کشور شدیم. در تمام این رشته ها  این بچه های کرمانشاه بودند که فعالیت می کردند .  تیم فوتبال که تشکیل شد همه در جریان هستند یکسال بعد از آن  ما به لیگ بر تر صعود کردیم که این مسئله در تاریخ ورزش کشور بی سابقه بوده است  که تیمی یکسال بعد از تشکل  به لیگ برتر صعود کند  که البته این صعود هم همین طوری نبوده  و کلی بابت این صعود ما رنج و مرارت کشیدم   که بماند.  اگر بخواهم در این مورد حرف بزنم خودش یک کتاب قطور  خواهد شد   خب  حالا می بینیم   آقایان  که به ناحق تیم را با مدارک جعلی مثلاً صاحب شده اند  بعد از ۶ سال همچنان در جا می زنند  و این روزها هم که حال و روزشان  اینگونه است، باخت های متوالی و  امتیاز  هایی که یکی پس از دیگری از دست می رود، بنده  در این مورد هم که چرا  تیم به لیگ برتر نمی رود   و در واقع  نمی خواهند برود حرف هایی برای گفتن دارم، که اگر لازم شد خدمت شما عرض خواهم کرد.   همان زمان، منظورم زمانی است که  ما به لیگ برتر رفتیم   تیم را از ما ده میلیارد تومان می خواستند که یک میلیارد آن  امتیاز یک  تیم لیگ یک بود  و نه میلیارد آن نقداً بود اما من با آن مخالفت کردم. ضمن آنکه در آن زمان دولت وقت و مسئولین استان هیچگونه کمکی به من نکردند.
 
 
مسئولین دانشگاه آزاد هم آمدند و گفتند که تیم را به ما بفروش. من از آن ها پرسیدم که تیم در کرمانشاه می ماند. گفتند نه. من هم گفتم نمی فروشم. می خواهم این را بگویم که من نه باشگاه را فروخته ام، و نه می فروشم و نه خواهم فروخت. این باشگاه متعلق به مردم است. اما چرا اینگونه شد، مسئله اینجاست  که  وقتی عده ای تنگ نظر دیدند  فرمان کریمی  موفق شده آنهم  به پشتوانه مردم کرمانشاه   نتوانستند  تحمل کنند و برنامه های تخریبی آنان   یکی پس از دیگری آغاز شد  در آن شرایط هم برایم آن مشکلات را  بوجود آوردند  و عملاً  مدیریت از دست بنده خارج شد، به همین دلیل برای تیم نگران بودم که آینده آن چه خواهد شد.
 
 
در این خصوص چه کاری انجام دادید ؟
 
 
خدمت شما عرض می کنم، در آن زمان  با توجه  به مشکلات پیش آمده برای من  به جهت اینکه   می خواستم  تیم از دست نرود یک سری برگه سفید امضاء را برای  کسی که اکنون  ادعای مالکیت جعلی  باشگاه  را به نا حق دارد  و  در آنزمان  قائم مقام باشگاه  هم بود امضا کردم. اما هیچ بحثی  از فروش باشگاه و یا واگذاری آن نبود. حتی می نویسم، نامه آن نیز موجود است، که اگر هزینه کردید من هزینه ها را پس می دهم. اما متاسفانه ماجرا به گونه دیگری رغم می خورد. کاغذ های سفید امضاء  به مبایعه نامه تبدیل و باشگاهی که ۱۰ میلیارد  تومان ارزش مالی آن بوده است  در مبایعه نامه جعلی  به مبلغ  پانصد و هشتاد میلیون تومان  مثلاً از طرف من فروخته می شود ، جالب است که من در این مبایعه نامه جعلی همه دیون  باشگاه را نیز به عهده گرفته ام ، یعنی یه  جورایی   بدهکار هم می شوم ، جالبه نه ؟
 
 
من اینجا اعلام می کنم و با صدای  رسا می گویم  و باز هم تکرار  می کنم  من باشگاه را نه  فروخته ام  ، نه  می فروشم و نه فروختنی است. به زودی هم  بیاری خدایی که تا کنون  همراهم بوده  و خیلی جاها دستم را گرفته  بر می گردیم و انشالله دوباره نام شیرین فراز  بر سر زبان های مردم شریف  و جوانان خونگرم کرمانشاه  که هیچ تعصبی به تیم  فعلی ندارند طنین انداز خواهد شد صاحب امتیاز اصلی باشگاه شیرین فراز که امروز با نام  جعلی دیگری  در حال فعالیت است، فرمان کریمی  و مردم کرمانشاه هستند ،  در این مورد شک نکنید.
 
 
بیاری خدای بزرگ ما بر می گردیم البته این مسئله به کمک دوستان خوبی که همراه من هستند صورت می گیرد. ذکر این نکته  مهم است که  اکنون اموالم  به ناحق تصرف شده است، در خصوص پیگیری  های حق خواهی ام نیز عرض بکنم  با توجه به   اعتقادی که به مقام معظم رهبری دارم ،  به ریاست قوه قضائیه هم  که رئیس آن از ولی فقیه حکم دارد نیز اعتقاد کامل دارم و یقین دارم که  قوه قضاییه حق من را می گیرد ، و با اعتماد کامل  اعتقاد دارم که قوه قضاییه همه چیز را بر می گرداند ، چرا که من  به عدالت در این قوه اعتماد و اعتقاد دارم ،  من  این عدالت را به عینه لمس کرده ام ، جایی که در راس آن آیت الله آملی لاریجایی  به عنوان عالی ترین مقام حضور دارد  حق  خوردنی نیست ، مگر می شود حق کسی را بدون دلیل  و با پرونده سازی های واهی خورد.  شاید در مقطعی  مالک جعلی باشگاه  تصور کند می تواند  قانون را دور بزند  ولی اینگونه که وی تصور می کند نیست و هم اکنون با روند مناسبی که پرونده طی  می کند  انشالله در اولین فرصت  خبر های خوش این مسئله را به اطلاع مردم کرمانشاه  خواهم رساند. با اطمینان خاطر می گویم  که فرمان کریمی  بازهم خادم  روزهای خاطره انگیز مردم کرمانشاه خواهد شد و بازهم  باز شیرین فراز  شور و نشاط و شادی  را به میان مردم خواهد آورد.
 
من از جنس این مردم هستم  و  شادی آنها مرا به  وجد می آورد. این روزها با هر کسی رو برو می شوم  همه گلایه مند هستند که چرا ؟ چرا چنین شد ؟ و خیلی حرف های دیگر و من به همه اطمینان می دهم که سحر نزدیک  است  و انشالله  بازهم  شعار  شور انگیز شیرین فراز  در ورزشگاه ها طنین انداز خواهد شد ، خدمت شما عرض کنم  در جایی خواندم   که کسی به نا حق  امتیاز تیم را تصرف نموده است  می گوید باشگاه شیرین فراز مال من است صحبت عجیبی است. من این سوال را می پرسم که آیا به نظر شما می شود که فردی که کارمند من بوده است یک شبه ۵۸۰ میلیون تومان داشته باشد؟
 
 
 این نکته را  خدمت شما نیز عرض کنم  که پیش از این کسی  به ما کمک نمی کرد .قبل از اینکه این اتفاق برای من بیفتد از تمام مسئولین اعم از استاندار وقت، فرماندار قصرشیرین در خواست جلسه کردیم و با حضور تمام مدیران خواهش کردیم که به ما کمک کنند.
 
 
 
 
در چه سالی؟
 
 
اواخر ۸۴ و اوایل ۸۵ ،  البته بعد ها قرار  هایی گذاشته شد و مسئولان گفتند که در ازای خدماتی که برای مرز پرویز خان انجام می دهید در آمدی برای شما ایجاد خواهد شد و از این طریق نیز شما به سازمان همیاری شهرداری نیز مبلغی بدهید. تاکید شده بود که این مسئله برای کمک به باشگاه شیرین فراز بوده است.  اگر مسئولین وقت بیایند و بگویند کمک برای شخص بوده است من دیگر چیزی نمی گویم. این کمک ها فقط و فقط برای باشگاه شیرین فراز بوده است.  آنزمان و در شرایطی که من گرفتار آن مشکلات شدم آن فرد با تاسیس شرکتی به نام راهیان می آید و از فرصت استفاده کرده و از نامه های سفید امضایی که من داشتم یک مبایعه نامه صوری درست می کند که باشگاه واگذار شده است و در آمد های  کلان  را به جیب می زند.
 
 
چند روز گذشته ایشان  در گفتگویی در واکنش به مصاحبه اخیر شما که اعلام کرده بودید که برمی گردید گفته بود فعالیت شیرین فراز به ما مربوط نیست و می تواند برگردد.
 
 
(با خنده) من گفته ام که امتیاز فعالیت در لیگ یک  بزرگسالان مربوط به شیرین فراز است و ایشان از این امتیاز استفاده می کند.  همانطوری  که گفتم من زمانی که در گیر مشکلاتی  بودم  که برایم ایجاد کرده بودند بزرگ ترین دغدغه فکری ام این بود که باشگاه شیرین فراز چه آینده ای خواهد داشت.   با توضیحاتی که خدمت شما عرض کردم  و باارائه  برگه های سفید امضاء  این مسائل بوجود آمد ، با دلایل محکمی  که من دارم  امروز  دیگر نمی توانند بگویند که فرمان کریمی روی هوا حرف می زند. من در فوتبال بوده ام و تمام قضایا را می شناسم. امروز اگر می بینیم که باشگاه نمی تواند به لیگ برتر صعود کند برای این است که هزینه ها درست  هزینه  نمی شود. درآمد هایی که  به بهانه تیم  و برای فوتبال بوده برای فوتبال  هزینه  نمی شود. ضمن اینکه آقایان اصلاً نمی خواهند و دوست هم  ندارند تیم به لیگ برتر  صعود کنند  چون بهانه خوبی برای  جذب کمک ها برای رفتن به لیگ برتر دارند ، چرا فرمان کریمی یکساله تیم را به لیگ برتر  می برد ولی شش سال است  هنوز این اتفاق در مدیریت آقایان رخ نداده است. این از سیاست های  بدی است که  در این مدیریت در حال انجام  است.  خب شک نکنید ریگی  به کفش آقایان است و دیده اید که فریاد ها هم بلند است که  استاندار همدان چه کرد و شما نکردید ، و همیشه هم در حال اعتراض ،  این را خدمت شما عرض کنم که  واقعیت مطلب این است که این ترفند  نخ نما شده امروز  هر بچه ای هم می داند  این تیم  قصد صعود ندارد هیچ ، در حال سقوط هم هست و این همان چیزی است که مرا بشدت نگران کرده است.
 
 
ایشان با استفاده از موقعیت شیرین فراز ثروت اندوزی کرده است و این درآمد ها در باشگاه خرج نشده است.  من یک سوال از مسئولین وقت دارم و آن این  است که چگونه است من آن موقع گفتم که به لیگ برتر می رویم و نیاز به ۲۵۰ میلیون کمک داریم اما کمک نکردند  اما وقتی ایشان  بحث کمک گرفتن را مطرح کرد، ۵۰۰ میلیون به او کمک می کنند  که البته این کمک غیر قانونی بوده  ، این کمک ها کجا رفته است؟ آیا  خرج باشگاه شده  مسلماً جواب منفی است چون  هیچ  اتفاقی بجز  اینکه تیم  رو به سقوط  است  رخ نداده و صد البته  روز به روز به  مراحل سخت تری هم می رسد که امیدوارم تا بیش از بحران  در این تیم حق به حقدار برسد و شیرین فراز  به روزهای خوبش برگردد
 
 
برنامه های شما برای آینده چیست؟
 
 
من باشگاه را انشاالله پس می گیرم و اما  قبل ازاین با باشگاه  شیرین فراز  نوین از دسته سوم شروع می کنیم و انشالله  با این تیم بعد نیز به لیگ برتر برمی گردیم.   شک ندارم  که خداوند متعال به من  کمک خواهد کرد زیرا از هیچ شروع کرده ام. کارگری کرده ام و به اینجا رسیده ام. من هندبال را زمانی که دراوج مشکلات  بودم به قهرمانی رساندم. شک ندارم دعای خیر هزار و نهصد کارگری که در شرکت شیرین فراز کار می کردند پشت سرم است. این افراد در سالی که توسط  مقام معظم رهبری به نام سال اشتغال نام گرفت  سر کار بودند،  آنها هم چشم انتظار حکم محاکم قضایی هستند تا زندگی شان دوباره رونق بگیرید. انشالله و با یاری خدای متعال و قوه محترم قضائیه حق  به حق دار خواهد رسید.
 
 
در هفته های آینده ما فراخوانی خواهیم داد و با چند مربی خوب هم صحبت کرده ام که بیایند و تست بگیرند. همانگونه که گفتم تیمی هم در همین روزها به اسم شیرین فراز نوین شروع به کار می کند.
 
در انتها  ضمن تشکر از شما که این وقت را در اختیار بنده گذاشتید  از ایشان  میخواهم با خود بنشیند و فکر کند که چه کار کرده است؟ به خود بگوید که فرمان او را ورزشی، مدیر و قائم مقام باشگاه کرد. فرمان او را به ایتالیا، انگلیس و دوبی فرستاد. فرمان بود که او را از سرپل ذهاب آورد و دانشگاه فرستاد. من از ایشان می خواهم که بیاید با من مناظره کند تا ببینیم چه کسی درست می گوید.
 
 
 
 
حرف آخر ؟
 
 یه نکته را بگویم  و یک آرزو دارم. اگه اجازه بدین بگویم
 
بفرمائید
 
خیلی ها می گویند  فرمان کریمی دنبال چیست؟  زمانی می گفتند می خواهد نماینده مجلس بشود و زمانی هم  می گفتند  میخواهد مدیر فلان جا بشود.  در جواب این آقایان  باید عرض کنم   فرمان کریمی اولاً  سواد  آنچنانی ندارد که بخواهد نماینده  و یا مدیرکل شود. من کارگری  را دوست دارم  و از این راه فکر می کنم  به خیلی چیز ها می توانم برسم. زمانی که کارهای تجاری ام  راه افتاد، همیشه خدا را در کنار خودم  به عینه حس کرده ام. باور کنید الان که سنی از من گذشته اما احساس جوانی می کنم و بعد از این همه مشکلاتی  که برایم پیش آمد با شور و البته شعور و معرفتی بهتر از  قبل  با این نیت که  اگر خدا عمری بمن بدهد تا بتوانم  پنج هزار نفر را سر کار ببرم روز هایم را سپری و برنامه هایم  را پیگیری  می کنم. این نهایت آرزو و عشق من است که بتوانم این پنج هزار نفر را مشغول کار کنم.
از شما هم بابت حوصله ای که بخرج دادید  تشکر می کنم.
 
-------------------
 
شبکه اطلاع رسانی مرصاد آمادگی این را دارد که صحبت های مسئولان باشگاه راهیان کرمانشاه را در پاسخ به گفته های فرمان کریمی که در این مصاحبه آمده است، منتشر کند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها