سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 303499 ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۹

ترامپ با موشک‌پرانی به سوریه برای مدعیان اصلاحات عصا فرستاده است

مرصادنيوز:مدیرمسئول روزنامه کیهان گفت: ترامپ با موشک‌پرانی به سوریه برای مدعیان اصلاحات در انتخابات پیش روی عصا فرستاده است.

ترامپ با موشک‌پرانی به سوریه برای مدعیان اصلاحات عصا فرستاده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان اظهار داشت:‌ ترامپ بارها تأکید کرده بود که ورود اوباما به جنگ با سوریه دیوانگی محض بوده و گفته بوده است و هم‌اکنون نیز پنتاگون اعلام کرده است این حملات ادامه نخواهد یافت.

 

وی تصریح کرد: ماجرای استفاده از سلاح شیمیائی در « خان شیحون » نیز از سوی سازمان ملل در حال بررسی است و هنوز نتیجه آن اعلام‌نشده است، آمریکا می‌داند که موشک‌پرانی به یک پایگاه نظامی در سوریه نه می‌تواند تروریست‌ها را از بن‌بست کنونی خارج کند و نه می‌تواند تضعیف نیروهای مقاومت را به دنبال داشته باشد.

 

 مدیرمسئول روزنامه کیهان ادامه داد: بنابراین هدف اصلی این حمله را نه در سوریه، بلکه باید در نقطه‌ای جستجو کرد که طی دو دهه اخیر غرب آسیا را به ویترین ناکامی‌ها و شکست‌های پی‌درپی آمریکا تبدیل کرده است، یعنی ایران اسلامی.

 

شریعتمداری افزود: آمریکا به‌صراحت اعلام کرده است که نگران تغییر شرایط کنونی در ایران و روی کار آمدن جریانی است که تهدیدهای آمریکا را توخالی می‌داند و حاضر نیست به غرب باج بدهد.

 

وی بابیان اینکه این جریان که در مقابل امتیازهای نقدی که به آمریکا داده است فقط یک‌مشت وعده نسیه گرفته است اظهار داشت:‌ این جریان به‌جای تغییر مسیر خسارت آفرین و فاجعه‌آمیز چهار سال گذشته اصرار دارد دست‌های خالی خود از دستاورد را به بهانه دور کردن سایه جنگ از سر ملت! توجیه کند و خواب برجام‌های 2 و 3 و 4 را هم می‌بیند.

 

شریعتمداری ادامه داد: به‌طور طبیعی و حتی اگر خود این جریان هم نخواهد یا نداند، گزینه مطلوب آمریکا در انتخابات پیش روی ایران است و این نکته را آمریکائی‌ها به‌صراحت اعلام کرده و جریان مورداشاره نیز متأسفانه در چند مورد به آن استناد کرده است.

 

وی تصریح کرد: ازجمله اینکه در جریان مذاکرات به‌طرف آمریکائی گفته بودند اگر به توافق نرسیم در انتخابات بعدی تندروها روی کار می‌آیند! و یا آمریکا با فشار دادن یک تکمه می‌تواند همه تأسیسات نظامی ما را از کار بیندازد و یا ما نمی‌توانیم در مقابل قدرت‌ها بایستیم! و اینکه توان تولید ما در حد پختن آبگوشت بزباش و خورشت قورمه‌سبزی است.

 

مدیرمسئول کیهان گفت: آیا این جریان مطلوب آمریکا نیست؟! افزود: اگر مطلوب حریف است که هست باید در انتخابات پیش روی از آن حمایت کند.

 

شریعتمداری در پاسخ به چگونگی این شیوه گفت: جریان مورداشاره دست‌پر و کارنامه قابل‌ارائه‌ای برای جلب نظر ملت ندارد بنابراین باید برای قبولاندن خود به مردم، آن‌ها را از احتمال حمله نظامی دشمن بترساند و به این توهم دامن بزند که اگر ملت در انتخابات از آن‌ها روی بگرداند و کسانی را برگزیند که سر آشتی و سازش با آمریکا ندارند، احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران جدی خواهد بود.

 

وی تصریح کرد:‌ از سوی دیگر مردم می‌دانند که اگر آمریکا برای موفقیت در حمله نظامی کمترین احتمالی قائل بود حتی یک‌لحظه هم در انجام آن درنگ نمی‌کرد. شریعتمداری همچنین تصریح کرد: موشک‌پرانی آمریکا به پایگاه هوائی سوریه با این هدف صورت گرفته که ترامپ را موجودی خشن و جنگ‌طلب و غیرقابل‌پیش‌بینی معرفی کنند و جریان غرب‌گرا در داخل کشور بتواند احتمال حمله را جدی قلمداد کرده و از این طریق ادامه حضور خود در مسئولیت را توجیه‌پذیر جلوه دهد.

 

مدیرمسئول کیهان در پایان گفت: به‌بیان‌دیگر ترامپ با موشک‌پرانی به سوریه برای مدعیان اصلاحات در انتخابات پیش روی عصا فرستاده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها