سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 304084 ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۴

در مصاحبه با وال‌استریت‌ژورنال

دونالد ترامپ: اصراری روی کناره‌گیری بشار اسد از قدرت نداریم/ امتیاز به چین در قبال حل مسئله کره شمالی

مرصادنيوز: رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با روزنامه وال‌استریت‌ژورنال تصریح کرد که او اصراری روی کناره‌گیری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه از قدرت ندارد.

دونالد ترامپ: اصراری روی کناره‌گیری بشار اسد از قدرت نداریم/ امتیاز به چین در قبال حل مسئله کره شمالی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با روزنامه وال‌استریت‌ژورنال درباره موضوعات مختلف درباره سوریه اظهار نظر کرده است.

 

وی در این مصاحبه، در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا واشنگتن بر روی کناره‌گیری بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه از قدرت اصرار دارد گفت: «من فکر می‌کنم بابت کارهایی که او انجام داده است عصبانیت زیادی وجود دارد. آیا ما بر سر این موضوع اصرار داریم؟ خیر. اما من فکر می‌کنم که این اتفاق (کنار رفتن اسد از قدرت) در یک مقطع زمانی خاص اتفاق خواهد افتاد، ولی ما وارد سوریه نمی‌شویم.»

 

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین درباره اینکه آیا حصول صلح در سوریه، با وجود حضور بشار اسد در قدرت، «غیرممکن» خواهد بود گفت: «تصورش دشوار است. از لغت غیرممکن استفاده نمی‌کنم ولی فکر می‌کنم دشوار است.»

 

وی در ادامه گفت: «خیر، من فکر می‌کنم لغت غیرممکن صحیح نیست، ولی اینطور به نظر می‌رسد که (در صورت حضور اسد در قدرت) ما وارد مرحله آغازین مسیر خوبی نشده‌ایم.»

 

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این مصاحبه درباره  چین و کره شمالی نیز اظهارنظر کرد و گفت  چنانچه پکن در حل مسئله کره شمالی با آمریکا همکاری کند، وی از کسری تجاری بالای آمریکا در مقابل چین چشم پوشی خواهد کرد.

 

او گفت: «ما کسری تجاری بالایی با همه داریم که بیشترین آن با چین است. کسری تجاری ما با چین، صدها میلیارد دلار در طول سالهای بسیار بسیار زیاد است. و من به آنها گفتم. گفتم که می‌دانید که ما اجازه نخواهیم داد وضع به همین منوال ادامه پیدا کنید. اما این را هم گفتم می‌خواهید معامله بزرگی بکنید؟ معضل کره شمالی را حل بکنید.»

 

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «انجام این کار ارزش اینکه کسری تجاری هم داشته باشیم را دارد.»