کد مطلب: 310852
27 خرداد 1396،‏ 15:08:38

بررسی ارتباط سخنان انتخاباتی روحانی با تحریمهای جدید

گرای یک رئیس جمهور به دشمن برای تحریم موشکی و حقوق بشری کشورش/ فرار اصلاح طلب ها از نعش برجام

مرصادنیوز: در مجموع بی تردید می توان اعلام کرد: سهل اندیشی و اهمال در تنظیم سند برجام و سپس گراهای شخص رئیس جمهور به ایالات متحده زیربنای تحریم های بی سابقه آمریکا علیه مردم ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  سرانجام پس از چند هفته کش و قوس، مجلس سنای آمریکا بسته تحریمی جدید ویژه خود با کد ‌S722 را با 98 رای موافق در برابر 2 رای مخالف به تصویب رساند تا پیام «خروج رسمی آمریکا از برجام» را به ایران و طرف‌های دیگر این توافق هسته‌ای بدهد. 

 سنای آمریکا طرح تحریمی را در 3 محور موشکی، تروریسم و حقوق بشر به دنبال ضربه های سنگین به اقتصاد ایران خواهد بود.

 تحلیلگران حوزه حقوق بین الملل متن تحریمهای جدید را کاملا پیچیده تر از فضای قبل از برجام می دانند و برخلاف متن نیم بند برجام عملا همه تحریم های قبلیبه علاوه محدودیت های گسترده جدید در پوشش تحریمهای موشکی و حقوق بشری اعمال خواهد شد.


بررسی متن تحریمهای جدید ایالات متحده نشان می دهد که روح تحریمهای جدید که توان موشکی و نظامی ایران را با ابزار محدودیت های اقتصادی همسویی قابل توجهی با اظهارات تحریک آمیز کاندیدای دولت در انتخابات ریاست جمهوری اخیر دارد.

حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور مستقر ایران  در گفتگوهای انتخاباتی اردیبهشت ماه در تلویزیون و همچنین در تریبونهای تبلیعاتی خود به شکلی غیر حرفه ای و بدون توجه به امنیت اجتماعی و اقتصادی مردم گراهای روشنی را برای تحریم به خارج از کشور داد.

در حالی که در فروردین ماه یکی از سناتور های جمهوری طرح تحریم های جدید با عنوان "مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه" را ارائه کرده بود رییس جمهور ایران به شکلی غیر قابل باور از آزمایشات دفاع موشکی ایران و نوشته روی موشک ها انتقاد کرد.


وی همچنین در سخنرانی های انتخاباتی خود از جمله در کرمانشاه همسو با عنوان طرح ایالات متحده برای تحریم ایران گفت: شما سلاح می خواهید که دل همسایگان مارا بلرزانید.

حسن روحانی همچنین درحالی با بیان سخنان غیر واقعی در خصوص شرایط اقوام و مذاهب در ایران و اعدام و زندان در ۳۸ سال گذشته در تبلیغات انتخاباتی خود سخن می گفت که یکی دیگر از محورهای تحریمهای جدید علیه ایران مسائل حقوق بشری است!

سخنانی که با توجه به بهانه جویی آمریکا برای تحریم ایران به هر دستاویزی و البته در شرایطی کل تقریبا هیچکس در کشور مخالف تقویت بنیان های دفاعی کشور در دریای آتش و خون تروریستها نیست بسیار مشکوک به نظر می رسید.

بعد از پیروزی روحانی در انتخابات با سخنان تحریک آمیز، ایالات متحده دو اقدام همسو انجام داد. فروش نجومی تسلیحات به عربستان و تحریم کم سابقه ایران به خاطر داشتن تسلیحات که حسن روحانی تا توانسته به آن تاخته بود.

نامه های اصلاح طلبها برای تحریم های جدید و فرار امروز از برجام

سخنان حسن روحانی که نتیجه آنها برای مردم تفاوتی با ارسال نامه از سوی اصلاح طلبها و درخواست از رئیس جمهور آمریکا برای وضع تحریم های جدید ندارد در حالی است که پس از اعمال تحریم های جدید به دنبال فرافکنی مضحک درباره برجام هستند.

محمود صادقی نماینده پرحاشیه لیست امید برجام روحانی با آن همه آفتاب و مهتاب کردن رئیس جمهور را حاصل مجلس اصولگرا دانسته است. در حالی که تصویب ۲۰ دقیقه ای برجام حاصل یک برجام دیگر میان روسای همسوی دولت و مجلس بود.

بررسی ارتباط سخنان انتخاباتی روحانی با تحریمهای جدید

روزنامه ایران نیز برخلاف سخنان سابق رئیس جمهور که گفته بود در مذاکرات باید سراغ کدخدا (آمریکا) رفت پس از خروج رسمی آمریکا از برجام با تصویب تحریمهای جدید، تیتر زده است: اروپا تداوم برجام را تضمین می کند. این درحالی است که ساختار تحریمهای جدید علیه ایران و روسیه به صورت اتوماتیک اروپا را نیز مجبور به تمکین خواهد کرد.

بررسی ارتباط سخنان انتخاباتی روحانی با تحریمهای جدید

این شرایط در حالی است که پس از هشدار رهبر انقلاب به دولت برای گرفتن تضمین کتبی از آمریکا حسن روحانی به ساده اندیشی خاصی چاپ یک سخنرانی دوپهلوی اوباما در روزنامه ها را همان تضمین کتبی قلمداد کرد! روزنامه های اصلاح طلب نیز که عملا تبدیل به بنگاه انتشار مغالطه ها و انحراف زایی های  سیاسی شده انو تیتر زدند: امضای جان کری تضمین است.

بررسی ارتباط سخنان انتخاباتی روحانی با تحریمهای جدید

در مجموع بی تردید می توان اعلام کرد: سهل اندیشی و اهمال در تنظیم سند برجام و سپس گراهای شخص رئیس جمهور به ایالات متحده زیربنای تحریم های بی سابقه آمریکا  علیه مردم ایران است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

گزارش مرصاد از "گورهای لاکچری"؛

فروش قبرهای میلیونی در آرامستان کرمانشاه /خانه‌های ابدی متری چند؟

مرصادنیوز: فروش قبرهای میلیونی در آرامستان کرمانشاه موضوعی قابل تامل است که چرا با وجود ایجاد آرامستان جدید شاهد این قیمت‌ها هستیم.

زنگ خطر آتش سوزی جنگل ها به صدا درآمد ؛

هراس "بلوط" از کابوس "آتش"

یادداشت/

پول پوچ