کد مطلب: 323633
پنجشنبه ۱۳۹۶/۷/۲۰ - ۱۵:۳۲

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه:

استان کرمانشاه ۱۹ درصد از برنامه ایجاد کانون‌ مساجد کشور جلوتراست

مرصادنیوز: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه گفت: ۴۱ درصد مساجد استان کرمانشاه دارای کانون هستند و ما از این نظر ۱۹ درصد جلوتر از برنامه کشوری هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد  طیب صفری امروز پنج شنبه در نشست خبری جشنواره قرآنی مدهامتان با حضور مسئول دبیرخانه و نماینده ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد، با اشاره به برگزازی دوازدهمین دوره جشنواره مدهامتان گفت: هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی جوانان با مفاهیم و باطن قرآن است.

وی با اشاره به ۱ هزار و ۲۱۱ مسجد در استان کرمانشاه، افزود: طبق آمار تعداد ۵۴۳ کانون داریم که ۲۹ کانون در رشته های تخصصی قرآن، مفاهیم، احکام و ... فعالیت می کنند.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: همچنین در مساجد تعداد ۱۴۰ کتابخانه مخزن دار دایر کردیم تا اعضای کانون از این امکانات استفاده لازم را ببرند.

وی از فعالیت ۳۱ خانه نور در استان خبر داد و گفت: فعالیت خاته نور صرفا در راستای قرآن است و در ایام تابستان و اوقات فراغت به اجرای برنامه‌های مختلف می پردازد.

صفری یادآور شد: در برنامه ششم مصوب شد که ۲۵ درصد مساجد استان کرمانشاه دارای کانون باشند اما در حال حاضر ۴۱ درصد مساجد ما دارای کانون هستند و در این خصوص ۱۹درصد از برنامه کشوری جلوتر هستیم.

صفری تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار نفر عضو کانون ها هستند.

وی خاطر نشان کرد:طی امروز همزمان با سراسر کشور دوازدهمین جشنواره مدهامتان برگزار شد، که برگزیدگان این جشنواره در آذرماه امسال به مرحله کشوری اعزام خواهند شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کرمانشاه ادامه داد: تعداد ۳۶۲ نفر از اعضای کانون های مساجد در این جشنواره شرکت کردند که  از این تعداد ۱۹۲ نفر برادران و ۱۷۰ نفر خواهران بودند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: همچنین مسابقات تفسیر(ویژه روحانیون و ائمه جماعات) و مفاهیم و نهج البلاغه در ۲۸ مهر ماه برگزار خواهد شد و امکان ثبت نام به صورت حضوری و اینترنتی فراهم است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موضع نمایندگان کرمانشاهی مجلس در قبال FATF؛

ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی‌شود / اهرم فشاری بر ایران

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در اظهاراتی ضمن مخالفت با پیوست ایران به FATF گفتند: ضرورتی برای پیوستن به FATF احساس نمی‌شود و دشمنان به دنبال سوءاستفاده از آن به عنوان اهرم فشار بر ایران هستند.

پربازدیدها