کد مطلب: 334182
جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ - ۱۶:۴۵

تسلط ارتش سوریه بر 13 روستای دیگر در استان حلب

مرصادنیوز: ارتش سوریه به همراه نیروهای همپیمان خود امروز 13 روستا را در جنوب شرق استان حلب آزاد کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از فارسارتش سوریه و نیروهای مقاومت امروز جمعه در جنوب شرق استان حلب پیشروی چشمگیری داشتند.

گروه اطلاع رسانی «الاعلام الحربی» اعلام کرد که نیروهای مقاومت در این محور و در جریان درگیری با تروریستهای جبهه النصره روستاهای «ام عنکش، الصالحیة، برج حسین ضاهر، تل صومعة، جب أطناش فوقانی، جب أطناش تحتانی، سحّور، الحردانة، الأسدیة، رسم العمیش، حویر الحص، البناوی و جب الأعمى» را آزاد کردند.

وبگاه معارض عنب هم گزارش داد که ارتش سوریه برای رسیدن به فرودگاه نظامی «ابوالظهور» در ریف ادلب، از ریف جنوبی حلب دو محور عملیاتی جدید را کلید زده است.

اندازه بزرگ   

به گفته عنب، محور عملیاتی نخست از منطقه «خناصر» آغاز میشود. در این محور ارتش سوریه به روستای «ام العمد» رسیده در تلاش است که تروریستهای معارض را در بیش از 20 روستا در ریف شرقی حماه محاصره کند.

محور دوم نیروهای مقاومت نیز از مناطق جنوبی شهر «السفیره» آغاز میشود. در کنار این دو محور ارتش سوریه از شمال حماه پیشروی کرده و خود را به نزدیکی این فرودگاه رسانده است.

این دو محور برای کاهش فشار به ارتش سوریه در محور شهرک «سنجار» واقع در شرق ادلب است. تروریستها در تلاشند که ارتش سوریه را در منطقه ای محاصره کنند که پیشروی کرده و خود را به نزدیکی این فرودگاه رسانده است، ولی تا کنون موفق نشده اند.

ارتش سوریه ظهر امروز در این محور با تروریستهای جبهه النصره درگیر شد و 5 روستا را آزاد کرد.

در جریان این عملیات، روستاهای «العمیریة، ابو جلوس، برج السما،  تل عنبر و ابو عبده» از تروریستها پس گرفته شد.

در همین راستا، ارتش سوریه روز گذشته در همین محور روستاهای «ام خان و ام العمد القبلی» را آزاد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

وقتی یخبندان آقای مدیرکل را غافلگیر کرد؛

استخاره مدیریت بحران کرمانشاه برای تعطیلی مدارس!

مرصادنیوز: تعطیلی مدارس کرمانشاه امروز با ناهماهنگی‌هایی روبرو شد که همه را سردرگم کرده بود.

پربازدیدها