کد مطلب: 340862
یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۲۰:۴۴

استاندار کرمانشاه با مراجع تقلید و علمای عالیقدر در قم دیدار کرد

مرصادنیوز: هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز با برخی از مراجع تقلید و علمای عالیقدر نظام در قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز شنبه به همراه جمعی از مسئولان استانداری، به حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) مشرف شد و سپس با مراجع تقلید و علمای عالیقدر کشور در قم دیدار کرد.

استاندار کرمانشاه در این سفر با حضرت آیت الله سعیدی امام جمعه قم و تولیت آستان حضرت معصومه(س) دیدار کرد و به ارائه گزارش عملکرد دولت در خدمات رسانی و بازسازی مناطق زلزله زده پرداخت.

صدور پیام و سفر امید بخش رهبر معظم انقلاب تا حضور ریاست جمهوری و دولتمردان در منطقه و چگونگی عملیات امداد، اسکان، حمایت و بازسازی از شاخص‌های مهم این گزارش بود که توسط استاندار کرمانشاه تشریح گردید.

مشاور عالی استاندار، رییس مجمع نمایندگان طلاب استان کرمانشاه، مدیر کل حوزه استاندار، مشاور امور روحانیت استاندار و مدیر کل روابط عمومی استانداری در این سفر؛ استاندار را همراهی کردند.

بازوند در ادامه با حضرت آیت الله وحید خراسانی دیدار کرد و به ارائه گزارش خدمت‌رسانی به زلزله زدگان پرداخت که آیت‌الله وحید خراسانی نیز ضمن ابراز رضایت، برای مسئولان دعای خیر کرد.

استاندار کرمانشاه در ادامه به محضر ارزشمند حضرت آیت الله جوادی آملی رسید و به ارائه  گزارش عملکرد خدمات رسانی نظام به زلزله زدگان استان پرداخت.

دیدار با حضرت آیت الله بخشی از علمای فاضل استان کرمانشاه در بیت معظم ایشان در قم با حضور اعضای اتاق فکر فرهنگی آیات و حجج اسلام؛ آقایان آل آقا، دکتر ارسطا، طهوری و عبدی  از دیگر برنامه‌های استاندار کرمانشاه بود.

بازوند در جریان این دیدار نیز با اشاره به عملکرد دولت در خدمات رسانی به مناطق زلزله زده اظهار داشت: ادامه  مسیر خدمت رسانی و اجرای برنامه‌های توسعه محور استان در بخش‌های مختلف به پشتوانه  معنوی علما و بزرگان استان کرمانشاه و راهنمایی های مشفقانه ایشان میسر و در خور تحقق خواهد بود.

استاندار کرمانشاه سپس به دیدار حضرت آیت الله مکارم شیرازی مرجع عالیقدر نظام مشرف شد و به ارائه گزارش عملکرد خدمات رسانی نظام به زلزله زدگان استان پرداخت.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با استاندار کرمانشاه بیان کرد: به طوری که در اخبار آمده بود فعالیت‌های شما در جریان خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان بسیار چشمگیر بود و کاری جهادی انجام دادید و به سهم خودم از تلاشهای شما قدردانی میکنم.

ایشان در ادامه افزود: تجربه زلزله کرمانشاه برای کشور یک تجربه جدید شد که باید مسوولین این تجربه را حفظ کنند که اگر خدای نکرده مورد مشابهی پیش آمد خدمت‌رسانی مطلوب‌تر باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی همچنین افزود: به همان اندازه که به بازسازی خانه ها اهمیت داده میشود باید مراکز فرهنگی و مذهبی نیز مدنظر باشد. مسائل مذهبی بهترین آرامش در ایام زلزله است و تسکین دهنده است که میتواند نقش موثری در آرام کردن مردم داشته باشد.

این مرجع عالیقدر گفت: این روزها خبررسانی حرف اول را در برنامه های جامعه دارد. تجربیات و عملکرد شما باید در قالب کتاب یا کتابچه منتشر شود و به دست مردم برسد. جلب و جذب کمکهای مردمی تنها با اطلاع‌رسانی صحیح از عملکرد و اقدامات مسوولین میسر می‌شود.

وی افزود: خوب است از این اقدامات اطلاع رسانی شود که دولت از قبل پیش بینی های لازم را داشته باشد. بناهای فرسوده در کل کشور یک بلای بالقوه است. دولت باید با برنامه ریزی زمان بندی شده این مسأله را حل کند و انشاءلله روزی می‌رسد که در کرمانشاه همه خانه ها آباد شده و اثری از زلزله نمانده است و مردم نیز این خدمات را از برکات نظام اسلامی می‌دانند.

استاندار کرمانشاه سپس به محضر ارزشمند حضرت آیت الله نوری همدانی مشرف شد و حضرت آیت‌الله نوری همدانی رادمردی و مهمان نوازی کرمانشاهیان را روایت نمود.

استاندار کرمانشاه در ادامه نیز به دیدار علمای عالیقدر کرمانشاهی مقیم قم رفت و با آیت الله ممدوحی دیدار و گفتگو کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آنچه دولت باید امسال انجام دهد؛

بازیگران اصلی رونق تولید در جنگ تمام عیار اقتصادی

مرصادنیوز: رونق تولید در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند الزاماتی است که دولت باید آنها را فراهم آورد.

پربازدیدها