کد مطلب: 346009
پنجشنبه ۱۳۹۷/۲/۲۰ - ۹:۲۱

در سفر وزیر بهداشت صورت گرفت؛

رونمایی از 5 قلم دارو در کرمانشاه /افتتاح مرکز بیماری‌های ریوی

مرصادنیوز: وزیر بهداشت در سفر به کرمانشاه که به منظور افتتاح ۴۰ پروژه حوزه بهداشت و درمان و بازدید از وضعیت بهداشت مناطق زلزله زده انجام شد از 5 قلم دارو رونمایی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی لحظاتی پیش طی امروز پنجشنبه از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی وارد استان کرمانشاه شد.

وی طی سفر دو روزه در استان کرمانشاه ۴۰ پروژه حوزه بهداشت و درمان را افتتاح خواهد کرد و همچنین از وضعیت بهداشتی مناطق زلزله زده استان بازدید می کند.

قاضی زاده هاشمی همچنین در این سفر از بخش های مختلف حوزه بهداشت و درمان استان نیز بازدید خواهد کرد.

اولین برنامه قاضی زاده هاشمی در بدو ورود به استان کرمانشاه حضور در مرکز تولید داروهای ضد ایدز با عنوان باختر بیوشیمی است و از داروهای ضد ایدز تولیدی در این مرکز رونمایی می کند.

سه مورد از داروهایی که امروز با حضور وزیر بهداشت رونمایی شد در پیشگیری و درمان ایدز کاربرد دارند و دو مورد در درمان هپاتیت b و c به کار می روند.

وزیر

 

رونمایی از 5 قلم دارو در کرمانشاه

بهمن برازش مدیر شرکت باختر بیوشیمی در مراسم رونمایی از 5 داروی پیشگیری و درمان هپاتیت و ایدز در مرکز تولید داروهای ضد ایدز باختربیوشیمی که با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت، گفت:  شرکت باختر شیمی ۲۹ سال پیش بنا نهاده شده است که بتوانیم قدم های موثری را در راستای استانداردسازی و اعتلای صنعت دارو برداریم.

مدیر شرکت باختر بیوشیمی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۵۰ قلم محصول در این شرکت تولید می شود، افزود: تلاش ما مبتنی بر الگوهای استاندارد جهانی است و مجموعه این تلاش ها در ۵ فار ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: از بدو امر هدف دستیابی به مبحث کیفیت بوده است که تلاش شده از بهترین مواد اولیه تهیه شود و هیچگاه حتی در زمان تحریم موردی نداشتیم که از منابع غیر کیفی استفاده کنیم.

برازش گفت: از ۱۵۰ قلم محصول بیش از ۹۰ قلم آنها دارای تاریخ انقضای ۵ ساله است.

وی افزود: داروهایی از جمله داروی ایدز، هپاتیت، ms و ... در این شرکت تولید می شود و طی ۵ سال گذشته در این راستا جزو نفر اول تولید آنها بوده ایم.

مدیر شرکت باختر بیوشیمی گفت: در حال حاصر ۱۷ قلم محصول را در دست تولید داریم و شرکت مکمل دارویی را تشکیل دادیم که تنها شرکت تخصصی در زمینه مکمل ها هستیم.

وی افزود: در حال حاضر ۴۰ قلم از داروهای ما با داروهای جهانی رقابت دارد و امسال سعی شده غالب مکمل های ورزشی، غذایی و گیاهی را به طور کامل در سبد محصولات داشته باشیم و کشور از این لحاظ بی نیاز به واردات باشد.

لازم به ذکر است، در پایان از چند داروی ضد ایدز تولید این شرکت توسط وزیر بهداشت رونمایی شد.

وزیر

مرکز بیماریهای ریوی نسیم در استان کرمانشاه به بهره برداری رسید

علی سروش، رئیس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: این بیمارستان مرکز درمان بیماران مقاوم به سل است.

رئیس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه افزود: این مرکز در سال ۹۴ آغاز به کار کرد و در دی ماه ۹۵ عملیات سازه فیزیکی آن به پایان رسید.

سروش تصریح کرد: این مرکز در مجموع با اعتباری بالغ بر ۲.۵ میلیارد تومان در ۵۰۰ متر مربع ساخته شده است.

وی ادامه داد: این بیمارستان چهارمین مرکز کشوری است که منطقه غرب کشور را پوشش می دهد و دارای ۱۰ تخت بستری است.

لازم به ذکر است، وزیر بهداشت پس از افتتاح این مرکز، از بیمارستان سوانح و سوختگی گلستان کرمانشاه بازدید به عمل آورد.

وزیر

مرکز اتاق تمیز پزشکی افتتاح شد

افتتاح مرکز اتاق تمیز پزشکی بازساختی دانشکده پزشکی از دیگر برنامه های وزیر بهداشت بود، اعتبار هزینه شده برای این مرکز ۵ میلیارد ریال برآورد شده است.

بهره برداری از کلینیک تخصصی و فوق تخصصی فارابی در کرمانشاه

افتتاح کلینیک تخصصی و فوق تخصصی فارابی از دیگر برنامه های وزیر بهداشت بود، عملیات اجرایی این کلینیک از سال ۹۵ آغاز شده و عملیات ساخت آن تا انتهای ۹۶ به پایان رسید. در این کلینیک ۵ یونیت دندانپزشکی تعبیه شده و چندین متخصص از جمله متخصص اطفال، روانپزشک، متخصص غدد، زنان و زایمان و بخش های دیگرفعالیت می کنند.

این کلینیک با اعتباری بالغ بر ۶.۵ میلیارد ریال احداث و تجهیز شده است و مرکز تحقیقات سوء مصرف مواد مخدر وجود دارد. وزیر بهداشت طی سفر دو روزه به استان کرمانشاه ۳ کلینیک تخصصی دیگر را نیز افتتاح خواهد کرد. وی در جریان سفر به استان کرمانشاه، همچنین از پروژه احداث پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بازدید به عمل آورد.

وزیر

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهید محمدرضا فتاحی افتتاح شد

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهید محمدرضا فتاحی، امروز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت در کرمانشاه به بهره برداری رسید.

فرهاد توحیدی، رئیس کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهید محمدرضا فتاحی در حاشیه این افتتاحیه و در جمع خبرنگاران گفت: این کلینیک دارای ۱۵۰۰ متر زیربنا بوده که در ۴ طبقه تعریف شده است.

وی افزود: این کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در مجموع ۶۱ اتاق دارد که ۴۰ اتاق پزشک برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهید محمدرضا فتاحی تصریح کرد: فعالیت این کلینیک در سال ۹۵ و با اعتباری بالغ بر۲۲ میلیارد ریال آغاز شد.

توحیدی گفت: در این مجتمع ۱۲ کلینیک تخصصی کوچک تعبیه شده که از آن جمله می توان به کلینیک چشم، زنان، رادیولوژی، ریه، مغز و اعصاب، جراحی و ... اشاره کرد.

رئیس کلینیک تخصصی و فوق تخصصی شهید محمدرضا فتاحی در پایان گفت: امروز این کلینیک افتتاح شد و انشاالله تا یکماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها