کد مطلب: 346341
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۲/۲۵ - ۸:۱۸

مصری در گفتگو با مرصاد مطرح کرد:

برگشت بودجه کرمانشاه به خزانه در انتظار گزارش دیوان محاسبات

مرصادنیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارتی مبنی بر برگشت یودجه استان به خزانه گفت: در این مورد تا ارائه تفریغ بودجه نمی توان اظهارنظری کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: درباره برگشت بوجه سال گذشته  استان کرمانشاه به خزانه تا گزارش دیوان محاسبات دریافت نشود، نمی توان به طور متقن اظهارنظر کرد زیرا باید تفریغ بودجه صورت بگیرد و در حال حاضر ما ازاین قضیه اطلاعی نداریم.

وی در مورد کاهش بودجه استان در سال جاری نیز تصریح کرد:  بودجه تعاریف متفاوتی دارد، بودجه دو بخش دارد یک بخش بودجه جاری و یک بخش آن تملک دارایی های سرمایه ای است بنابراین اینکه گفته شود بودجه کسر شده یا افزایش یافته سخنی کلی است و غیرقابل استناد است.

مصری خاطرنشان کرد: بودجه جاری امکان کاهش ندارد چون شامل حقوق و دستمزد و هزینه های ادارات و دستگاه ها است و هرساله حقوق و دستمزدها نیز افزایش می یابد، اما هرچقدر بودجه کاهش یابد مربوط به بودجه عمرانی کشور است که بستگی به پروژه ها دارد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: به عنوان مثال یکسال تلاش می شود به جای دادن سه سال بودجه  به یک پروژه نظیر راه آهن یکباره بودجه آن را دریافت کرد در این صورت نمی توان از افزایش بودجه دم زد و در سالی که پروژه تکمیل شد و دیگر بودجه مربوطه تزریق نشد گفته شود که کاهش یافته است.

مصری با بیان اینکه باید بر اساس منطق و علم نسبت به بودجه ازریابی ها انجام شود، گفت: همچنین آبهای مرزی یک بودجه ای است که مقام معظم رهبری اجازه داد 2.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای آن برداشت شود و قرار بود تونل و کانال های آن زده شود و آبیاری تا سر مزارع کشاورزی انجام شود این امر هرساله در بودجه می آید اما پس از تکمیل پروژه مذکور نمی شود سال بعد آن از کاهش بودجه دم زد.

وی با اشاره به اینکه باید هر موضوع بودجه را با خود آن موضوع بسنجیم، افزود: دوستانی که درباره بودجه حرف می زنند قالبی و کلی نگویند بلکه پروژه ای سخن بگویند چه در صورت بودجه افزایشی چه کاهشی زیرا پس از تکمیل یک پروژه نباید انتظار داشت دوباره بودجه آن تزریق شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

موج ورشکستگی مرغداری‌ها با کمبود «دان»؛

سلطان «مرغ» بازار ایران کیست؟

مرصادنیوز: انحصار شدید در واردات خوراک دام و طیور موجب ایجاد موج ورشکستگی بین مرغداری‌های کشور شده است.

پربازدیدها