کد مطلب: 353472
پنجشنبه ۱۳۹۷/۵/۱۸ - ۱۸:۲۲

معاون امور عمرانی استاندار کرمانشاه:

عملیات ساخت‌وساز برای مستاجرین مناطق زلزله‌زده بزودی آغاز می‌شود

مرصادنیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: بزودی عملیات ساخت و ساز برای مستاجرین در مناطق زلزله‌زده شروع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، و به نقل از استانداری کرمانشاه، مهرداد سالاری امروز پنجشنبه در بازدید از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اظهار داشت: طبق آخرین آمار اخذ شده به‌طور متوسط ۵۲ تا ۵۳ درصد کل مناطق زلزله‌زده شامل شهری و روستایی بازسازی شده است و بر اساس اقداماتی که انجام شده در هر ساعت کاری ۱۵ واحد در این مناطق در حال بهره‌برداری است.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار بود که ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد در مناطق روستایی تا قبل از شهریورماه به بهره‌برداری برسد، اما طبق آخرین آماری که از بنیاد مسکن ارسال شده حتی فراتر از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کار انجام شده و برنامه‌ریزی برای ساخت ۱۶ هزار و ۵۰۰ واحد مورد پیگیری قرار گرفته که این تعداد حتی از برنامه‌ریزی‌ها هم بیشتر است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه ادامه داد: در مناطق شهری هم سرپل‌ذهاب امروز به کارگاه بزرگ ساختمانی تبدیل شده که اعتقاد داریم طبق برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده ساخت و ساز ها در این مناطق تا پایان سال۹۸ به بهره‌برداری برسد قبل از این زمان آماده بهره‌برداری خواهند شد و واحدهای شهری هم با سرعت خوبی در حال انجام است.

سالاری هرگونه حرکت و پیشرفت کاری در مناطق زلزله‌زده را حاصل همکاری مردم عنوان کرد و گفت: ساخت و سازها در حال حاضر روند و حرکت خود را که حاصل همکاری خوب مردم است، شروع کرده و اگر مردم پای کار نبودند به طور یقین هیچ توفیقی نداشتیم و هر کاری که انجام شده با مشارکت مناسب مردم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به ابنیه اداری وارد شده که دولت ۵۴۰ میلیارد تومان برای این موضوع تامین اعتبار کرده اما چون اولویت کاری برای ما، مردم هستند کارها را فعلا بر روی ساخت و ساز منازل متمرکز کرده‌ایم تا مردم در این مناطق هر چه سریعتر سرپناه پیدا کنند هر چند که دستگاه‌های دولتی هم کارهای تعمیراتی خود را شروع کرده‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمانشاه ادامه داد: با توجه به سفر هفته گذشته معاون اول رییس جمهور به استان کرمانشاه از ایشان درخواست داشتیم که به مناطق روستایی ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۵ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شود و همچنین ۱۰ میلیون تومان تسهیلات و ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض برای مناطق شهری در نظر گرفته شود که امیدواریم خروجی آن کمک به مردم این مناطق باشد.

سالاری گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل تهدید به فرصت، برای مستاجرین در تلاش هستیم که زمین برای این افراد از طریق وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شود و بزودی عملیات ساخت و سازها برای مستاجرین شروع خواهد شد بطوریکه در شهر قصرشیرین زمین تامین شده و در سرپل ذهاب هم در حال شناسایی زمین هستیم.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در پیامی به مناسبت سیل ویرانگر در گلستان و مازندران

رهبر انقلاب: همه وظیفه داریم به کمک سیل‌زدگان بشتابیم

مرصادنیوز: در پی حادثه سیل ویرانگر در استان‌های گلستان و مازندران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی با ابراز تأسف عمیق از خسارات وارده، بر کمک‌های مردمی و ورود دستگاه‌های عمومی به امداد مردم آسیب‌دیده تأکید کردند.

پربازدیدها