کد مطلب: 356107
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۳:۶

تغییر گفتمان شورایی‌ها و ماجرایی تازه از پارلمان محلی؛

چالش گزینه‌های «بازنشسته» در انتخاب شهردار کرمانشاه

مرصادنیوز: با نزدیک شدن به پایان مهلت قانونی انتخاب شهردار کرمانشاه گفتمان شورایی‌ها هم تغییر کرده و ماجرای تازه این پارلمان محلی از چالش گزینه‌های «بازنشسته» در انتخاب شهردار حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تنها ۲۰ روز دیگر تا مهلت قانونی انتخاب شهردار کرمانشاه باقی است، اما پروسه انتخاب شهردار کرمانشاه انگار هر روز پیچیده‌تر می‌شود.

شورای شهر کرمانشاه بعد از استعفای شهردار سابق تاکنون حدود ۱۵ جلسه برگزار کرده که دستور کار اصلی اکثر آنها انتخاب شهردار بوده است، اما هر جلسه به جای اینکه از تعداد گزینه‌های کرسی ریاست شهردار کاسته شود به این لیست تعداد دیگری هم اضافه می‌شود!

حکایت انتخاب شهردار کرمانشاه وقتی جالب‌تر می شود که بدانید برخی از این گزینه‌های این لیست از نیروهای بازنشسته و یا در آستانه بازنشستگی هستند و طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشسته‌ها این افراد یا نمی‌توانند انتخاب شوند و یا در صورت انتخاب چند ماه دیگر باید با شهرداری خداحافظی کنند و در این صورت دوباره شاهد این پروسه تنش‌زای انتخاب شهردار باشیم.

هرچه به پایان زمان قانونی انتخاب شهردار می‌رسیم، گفتمان شورایی‌ها هم تغییر می‌کند و به جای اینکه در بستری به دور از حاشیه‌سازی به تعیین سرنوشت یک میلیون شهروند بپردازند و رسالت اصلی خود را که همان انتخاب شهردار است درست انجام دهند با ایجاد تنش و درگیری‌های لفظی و تا حدودی فیزیکی (یا هل دادن به قول سخنگوی شورای شهر) این روند را پیش‌می‌برند.

آیا اعضای شورای شهر از گزینه‌های بازنشسته بی‌خبرند؟!

سیدحجت‌الله موسوی‌اجاق سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در پاسخ به خبرنگار مرصاد در مورد چرایی وجود برخی بازنشسته‌ها در لیست شهردار گفت: قانون منبع بکارگیری بازنشسته‌ها در خصوص منوچهر فخری صدق نمی‌کند چون با داشتن مدرک کارشناسی ارشد افراد در صورت تمایل می‌توانند تا ۳۵ سال خدمت کنند.

وی افزود: البته این موضوع شامل علی‌حیدر کرمی می‌شود که در مورد آن یک مصوبه داخلی شورای شهر داریم که شامل ایشان می‌شود!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در خصوص شعبانی و صارمی دیگر گزینه‌های بازنشسته قرار گرفته در لیست انتخاب شهردار نیز ضمن تایید بازنشسته بودن شعبانی بدون پاسخ به چرایی قرار گرفتن وی در این لیست گفت: از وضعیت صارمی مطمئن نیستم که بازنشسته باشد.

موسوی‌اجاق ضمنا بیان داشت که این قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها هنوز کلیات آن مطرح شده و اطلاعی از جزئیات آن نداریم؛ حالا سوال اینجاست که وقتی اعضا از جزئیات این قانون خبر ندارند چطور می‌خواهند با این گزینه‌های بازنشسته شهردار انتخاب کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

مجلس آینده یکپارچه اصولگرا می‌شود /نگرانی مردم از ناکارآمدی دولت

مرصادنیوز: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اکثریت اعضای دوره بعدی مجلس اصولگرایان هستند.

پربازدیدها