کد مطلب: 372902
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۱۴:۲۸

معاون اداره کل بهزیستی کرمانشاه:

نمایشگاه آثار هنری کودکان اُتیسم در کرمانشاه برپا می‌شود

مرصادنیوز: معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه از برپایی نمایشگاه آثار هنری کودکان اُتیسم در کرمانشاه خبر داد.

نیلوفر اختیاری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز از برپایی نمایشگاه آثار هنری کودکان اُتیسم در کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این نمایشگاه فردا سه شنبه ۲۷ فروردین ماه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از ساعت ۱۰ الی ۱۷ فردا بر پا خواهد بود، محل برگزاری این نمایشگاه را فرهنگسرای کوثر واقع در خیابان سی متری دوم اعلام کرد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه «فناوری های یاری رسان و مشارکت فعال» را شعار روز جهانیآگاهسازی اُتیسم امسال عنوان کرد و بیان داشت:: از ۲ الی ۱۰ آوریل مصادف با ۱۳ الی ۲۱ فروردین ماه به نام هفتهاُتیسم نامگذاری شده است، و نمایشگاه مذکور نیز به همین مناسبت برپا خواهد شد.

وی اشاره‌ای نیز به این بیماری داشت و گفت: بیماری اوتیسم موجب مشکلاتی در گفتار، انجام مهارت‌های اجتماعی و بروز حرکات تکراری و رفتارهای بی هدف در فرد بیمار می‌شود.

اختیاری با بیان اینکه از هر ۶۰ تا ۷۰ تولد زنده در دنیا یک نفر مبتلا به این بیماری است، تصریح کرد: مرکز «حس پنهان» تنها مرکز اتیسم در کرمانشاه است.

وی خاطر نشان کرد: در این مرکز کارهای مختلفی جهت آموزش این افراد انجام می‌شود که از آن جمله می‌توان به گفتار درمانی، کار درمانی و موسیقی درمانی اشاره کرد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: در این مرکز یک اتاق تاریک وجود دارد که در آن جهت یابی را به این عزیزان یاد دهند.

وی تاکید کرد: تمام کارهای مددجویان اتیسم در کرمانشاه با این مرکز است و تمام کسانی که در این مرکز فعالیت دارند، دارای مدارک دانشگاهی و معتبر هستند.

به گفته معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، نمایشگاه مذکور نیز به همت این مرکز برای نمایش هنر مددجویان اُتیسم برپا شده است.

وی از انجام غربالگری اتیسم نیز در این مرکز خبر داد و تصریح کرد: سن ۱۸ ماهگی بهترین زمان برای تشخیص بیماریاوتیسم است و در مرکز سه پنهان علاوه بر غربالگری اوتیسم مبتلایان به این بیماری نیز نگهداری می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

حامیان فتنه باید از دولت کنار گذاشته شوند /مشکلات اقتصادی دستاویز فتنه جدید

مرصادنیوز: نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم کنار گذاشتن حامیان فتنه از دولت بر دستاویز قرار گرفتن مشکلات معیشتی برای فتنه جدید تصریح کرد که رهبر معظم انقلاب پیشتر هشدار دادند.

پربازدیدها