کد مطلب: 374906
چهارشنبه ۱۳۹۸/۲/۲۵ - ۲۰:۲۱

استاندار کرمانشاه:

ثبت جهانی اورامانات دریچه ای نو برای توسعه استان کرمانشاه است

مرصادنیوز: استاندار کرمانشاه ثبت جهانی اورامانات را دریچه ای نو برای توسعه استان دانست و گفت: این اقدام نه تنها باعث رونق اورامانات می شود بلکه در اقتصاد و معرفی استان تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در نشست کارگروه رفع موانع ثبت جهانی اورامانات که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، گفت: ثبت جهانی اورامانات، باب نو و دریچه‌ای تازه برای توسعه استان است، که نه تنها باعث رونق منطقه اورامانات خواهد شد، بلکه در اقتصاد و معرفی هرچه بیشتر استان به عنوان چهره‌ی زیبای ایران اسلامی تاثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه تعصب نسبت به میراث فرهنگی، تعصب به نیاکان است افزود: میراث فرهنگی و هویت ملی، ثروت نرم بوده و قرن آینده، قرن ثروت نرم است و کشورهای بی هویت همچون آمریکا به دنبال آن هستند که این منبع قدرت را در کشورهای دارای هویت از بین ببرند که نمونه آن از بین بردن آثار تاریخی در افغانستان، عراق و سوریه توسط دست نشاندگان آن است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: دکتر نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی، به جدیت و دلسوزی برای ثبت جهانی اورامانات تلاش می‌کنند که جا دارد از ایشان تقدیر و تشکر کنیم.

وی یادآور شد: کرمانشاه سرزمین فرصتها و ثروت‌های تاریخی است و علاوه بر زیبایی و ظرفیت‌های حیرت‌انگیز اورامانات، در جای جای استان آثار بی بدیل باستانی و تاریخی به چشم می‌خورد.

بازوند تصریح کرد: برای نمونه می‌توان به عمارت خسرو در قصرشیرین، تاق گرا در سرپل ذهاب، معبد آناهیتا در کنگاور و صدها اثر تاریخی دیگر اشاره کرد که ثروت بی بدیل این استان هستند.

بازوند با بیان اینکه تمام تلاش خود را می‌کنیم که از محل اعتبارات زلزله، تدابیری برای ساماندهی عمارت خسرو و تاق گرا بیندیشیم، گفت: با توجه به وجود طاق بستان در مرکز استان، باید موانع ثبت جهانی آن را برطرف کنیم.

استاندار کرمانشاه در پایان تاکید کرد: گردشگری محور توسعه استان است و همه دستگاه‌ها باید برای توسعه گردشگری وارد عمل شوند.

محمدحسن طالبیان نیز در این نشست گفت: مهندس بازوند، استاندار کرمانشاه مردی پرتلاش هستند و سابقه ایشان نشان می‌دهد که هر کاری که اراده کنند، انجام می‌دهند.

وی افزود: توسعه گردشگری در استان کرمانشاه با مدیریت یکپارچه ایشان کاملاً امکانپذیر و میسر است و تحلیل ایشان از اینکه آینده دوران ثروت نرم بوده، تحلیلی بسیار هوشمندانه، بدیع، ارزشمند و بسیار جالب است.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد: دکتر شهاب نادری، نماینده مردم اورامانات نماینده‌ای بسیار پرتلاش هستند و از نزدیک مشاهده کردیم که حجم مطالبات مردمی منطقه اورامانات بر دوش ایشان سنگینی می‌کند و به جدیت و با دلسوزی پیگیر توقعات مردم منطقه خود هستند.

طالبیان گفت: دکتر قادری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مدت کوتاهی که در مسئولیت مدیریت میراث بوده‌اند، با پیگیری‌های مستمر، عملکردی درخشان و ایده‌های ارزشمندی ارائه کرده‌اند و چشم انداز روشنی برای توسعه گردشگری استان کرمانشاه ترسیم کرده‌اند.

در ادامه این کارگروه شهاب نادری نیز گفت: دیدگاه مهندس بازوند استاندار محترم کرمانشاه، دیدگاه توسعه گردشگری است و در همین امسال با وجود بحران‌های سیل اول سال، از آغاز تا کنون ۴ جلسه کاری برای پیگیری ثبت جهانی اورامانات برگزار کرده‌اند.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی افزود: با مدیریت ایشان ثبت جهانی اورامانات محقق خواهد شد و زبان من از تقدیر و تشکر از ایشان و مجموعه تحت امرشان، قاصر است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

در گفتگوی مرصاد با نمایندگان مجلس کرمانشاه مطرح شد

آزادی و تسریع درمان شیخ زکزاکی؛ مطالبه‌ای از پارلمان نیجریه

مرصادنیوز: نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پیامی خواستار آزادی و پیگیری درمان شیخ زکزاکی از پارلمان نیجریه شدند.

در انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر کرمانشاه؛

امیری رئیس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه راه‌اندازی شده است

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در کرمانشاه:

جشن بزرگ ۱۰ هزار نفری «غدیر» در کرمانشاه برگزار می‌شود

پربازدیدها