کد مطلب: 377923
جمعه ۱۳۹۸/۴/۷ - ۱۸:۳۶

سرانجام تجهیز پلیس به "البسه دوربین‌دار" چه شد؟

مرصادنیوز: انتشار کامل فیلم‌های ضبط شده ماموریت‌های انجام شده توسط پلیس در مواقع ضروری مانند جریان اخیر در بوستان پلیس تهران،‌ می‌تواند کمک بزرگی به همراهی هرچه بیشتر مردم و افکار عمومی با پلیس کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اواسط مهر ۹۶ بود که سردار محمد شرفی؛ رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی از تجهیز مأموران پلیس به "البسه دوربین‌دار" خبر داد و گفت: این دوربینها به‌صورت آنلاین قابل نظارت است و این تصاویر می‌تواند برای انجام وظیفه بهتر مأموران پلیس مخصوصاً در برخورد مأموران با جرائم آشکار و کنترل نحوه برخورد با اینگونه جرائم اثرگذار باشد.

در ادامه اجرای این طرح و در روز ۱۷ مهر ۹۶ از این دوربینها رونمایی شد و نحوه اجرای عملکرد آنها نیز تشریح شد.

پس از آن سردار کیوان ظهیری؛ رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ نیز با اشاره به طرح مجهز شدن مأموران کلانتری به البسه دوربین‌دار وعده داده بود: "مأموران کلانتری پایتخت جزو نخستین گروه‌هایی خواهند بود که به این تجهیزات مجهز می‌شوند؛ با توجه به اقدامات انجام شده و تأکید بر بهره‌مندی هرچه سریعتر مأموران کلانتری‌های پایتخت به این دوربین‌ها، تصور می‌کنم تا پایان نیمه نخست امسال (۹۷)، این امر محقق شده و مأموران کلانتری‌های پایتخت به لباسهای مجهز به دوربین تجهیز شوند."

در ادامه اجرای این طرح و حدوداً اواسط آبان ۹۷ بود که سردار محمد شرفی با اشاره به برنامه پلیس پیشگیری برای تجهیز ۵ هزار مأمور انتظامی به لباسهای دوربین‌دار در سال ۹۷ گفت: تاکنون یک هزار مورد از این لباسها در اختیار نیروها قرار گرفته است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا مدتی بعد و در اواسط دی ۹۷، با اشاره به هدف‌گذاری پلیس پیشگیری برای تجهیز ۴۰ هزار البسه پلیس به دوربین، یادآور شد: در مرحله نخست هزار عدد توزیع شده و در مرحله بعد قصد داریم از دوربین‌های عینکی استفاده کنیم.

اقدامات جدی نیروی انتظامی برای تجهیز مأموران پلیس به البسه دوربین‌دار پیگیری می‌شد تا اینکه سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی اواخر دی ۹۷ در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر توقف تجهیز لباسهای دوربین‌دار مأموران نیروی انتظامی گفت: هنوز منابع برای خرید لباس دوربین‌دار تأمین نشده است، باید اعتبارات از طریق دولت واگذار شود که امیدواریم برای سال آینده (۹۸) این کسری برطرف شود.

در ماجرای اخیر به وجود آمده در پارک پلیس تهران و برخورد پلیس با عده‌ای هنجارشکن، ضرورت تجهیز لباسهای مأموران انتظامی به البسه دوربین‌دار بیش از پیش خود را نشان داد.

استفاده مدام پلیس در تمام ماموریت‌های محوله از این دوربین‌ها، می‌تواند تا حد زیادی مقابل فرافکنی هنجارشکنان و ایجاد فضای روانی منفی علیه پلیس را سد کند و انتشار کامل فیلم‌های ضبط شده ماموریت‌های انجام شده توسط پلیس در مواقع ضروری مانند جریان اخیر در بوستان پلیس تهران، می‌تواند کمک بزرگی به همراهی هرچه بیشتر مردم و افکار عمومی با پلیس کند و در عین حال جلوی سوء‌استفاده جریانات معاند و خارج‌نشین برای ایجاد جو منفی علیه پلیس را بگیرد.

نیروی انتظامی تا به امروز پیگیری‌های متعددی برای خرید و به‌روز کردن تجهیزات ویژه پلیسی مانند البسه دوربین‌دار انجام داده اما با اختصاص بودجه ناچیز به نیروی انتظامی، تجهیز نیروهای پلیس به اقلام کارآمد و به‌روزبا موانع بزرگی مواجه شده است که این امر مساعدت و همراهی هرچه بیشتر دولت و مجلس را می‌طلبد.

منبع: تسنیم

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

حسینی کیا در گفتگو با مرصاد:

نگاه سیاسی دولت به بودجه 99 مشهود است

مرصادنیوز:عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نگاه سياسی دولت به بودجه 99 با توجه به کاهش بودجه های فرهنگی و قرآنی مشهود است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد

ابتلای بیش از ۱۳۰۰ کرمانشاهی به آنفلوانزا /۶ نفر جان باختند

در همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی صورت گرفت

قدردانی آیت الله علما از مجموعه سپاه برای خدمت‌رسانی در اربعین

پربازدیدها