کد مطلب: 378804
پنجشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۰ - ۱۵:۵۲

ترکیه: هرگز حمایت ایران در زمان کودتا را فراموش نخواهیم کرد

مرصادنیوز: سفارت ترکیه در تهران در بیانیه‌ای با اشاره به حمایت ایران از این کشور در نخستین لحظات وقوع کودتا اعلام کرد: ترکیه هرگز فراموش نخواهد کرد که کشور دوست و همسایه در روندی این چنین سخت در کنارش قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سفارت ترکیه در تهران امروز (پنجشنبه) بیانیه‌ای به مناسبت 15 جولای سالروز کودتا در این کشور منتشر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: «در چارچوب 15 جولای روز اتحاد ملی و مردمسالاری، سومین سالروز خنثی سازی اقدام خائنانه کودتا علیه مردمسالاری و استقلال ترکیه در پرتو اراده و دلاوری ملت ترکیه را گرامی می‌داریم. در این روز با اینکه در غم یاد 251 شهید از دست رفته‌مان هستیم، در عین حال به دلیل اینکه ملت‌مان مبارزه‌ای کم نظیر برای مردمسالاری و حماسه‌ای در میهن دوستی را به نمایش گذاشتند، احساس سرافرازی می‌کنیم.
در آن اقدام خائنانه، کودتاچیان قصد جان مردم ترکیه را کردند، بنای مجلس کبیر ملی ترکیه - نماد مردمسالاری‌مان - را بمباران کرده و نیروهای پلیس و سربازان مدافع وطن را به شهادت رسانند. این اقدام خائنانه در پرتو فداکاری شهیدان و دلاوری جانبازانی که در برابر تانک‌ها و هواپیماها ایستادگی کردند، خنثی شد. 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

اظهارنظرهای شخصی در مورد مذاکره با آمریکا ممنوع

مصری: آمریکا را همچون پهپادش سرجایش می‌نشانیم

مرصادنیوز: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه نباید در مورد مذاکره با آمریکا اظهارنظر شخصی و ساز مخالف مطرح شود، گفت: ما آمریکا را همچون پهپادش سرجایش می‌نشانیم.

پربازدیدها