کد مطلب: 378963
یکشنبه ۱۳۹۸/۴/۲۳ - ۹:۵۳

زلزله‌زده‌ها از کانکس‌نشینی به ستوه آمده‌اند؛

وعده‌های بی‌سرانجام تکمیل مسکن مهر سرپل‌ذهاب

مرصادنیوز: بازسازی مسکن مهر شهید شیرودی سرپلذهاب علی‌رغم وعده‌ها هنوز تکمیل نشده و صاحبان آن از کانکس‌نشینی به ستوه آمده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، زلزله زده‌های سرپل‌ذهابی بعد از گذشت 20 ماه از زلزله هنوز هم با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند که زندگی را برای آنها سخت کرده است.

کانکس نشینی از پدیده هایی است که هنوز هم در شهرستان زلزله زده سرپلذهاب وجود دارد و به تبع مشکلات و سختی های آن در سرمای زمستان و گرمای طاقت فرسای تابستان برای زندگی مردم دردسرهایی ایجاد است.

مسکن مهر شهید شیرودی که در زلزله آبان‌ماه 96 بخش‌هایی از آنها تخریب و مورد بازسازی قرار گرفت حالا بعد از 20 ماه هنوز تکمیل نشده است؛ هرطور حساب کنید 20 ماه برای بازسازی این واحدها زمان زیادی است و مردم انتظار داشتند این روزها را در خانه‌های خود سپری کنند.

ساکنین مسکن مهر شهید شیرودی که عموما از قشر ضعیف و کم درآمد شهرستان سرپلذهاب هستند از جمله افرادی هستند که هنوز هم در کانکس زندگی می کنند و زندگی آنها در کمپ اسکان موقت با سختی در حال گذر است.

ساکنین کمپ مسکن مهر شهید شیرودی این روزها از عدم رسیدگی به وضعیتشان ناراحت هستند و در حضور دوربین خبری ما لب به گلایه گشودند.

آنها از تداوم کانکس نشینی گلایه می‌کنند و اکثرا تحملی برایشان نمانده است و ازاین وضعیت خسته و درمانده شده‌اند؛ خواسته مهم اکثریت آنها از مسئولین اتمام کار بازسازی مسکن مهر و بازگشت به خانه هایشان بود.


حیدری یکی از ساکنین مسکن مهر شهید شیرودی در گفتگو با خبرنگار مرصاد می‌گوید: زندگی در کانکس آن هم برای 20 ماه واقعا سخت وطاقت فرساست چون نه امکانات رفاهی وجود دارد و نه امکانات تفریحی برای بازی بچه ها که باعث شده روحیه آنها از بین برود و افسرده شوند.

عدم سرکشی مسئولین به کمپ، عدم وجود امکانات رفاهی و تفریحی و بازیهای بچه ها، پیشرفت نامناسب ساخت وسازها در مسکن مهر و عدم رسیدگی به مشکلات ومسائل مردم عمده مشکلات ساکنین در کمپ اسکان موقت شهید شیرودی است.

خانمی از ساکنین کمپ اسکان موقت نیز به خبرنگار مرصاد گفت: وضعیت زندگی ما در این کمپ اسکان موقت به سختی می گذرد و ما از این وضعیت خسته شده ایم.

وی تصریح کرد: کسانی که می‌گویند مردم به کانکس‌نشینی عادت کرده‌اند بیایند و محل زندگیشان را با ما عوض کنند تا ببینند زندگی کانکس نشینی چه سختیهایی دارد. ما از این وضعیت خسته‌ایم و انتظار داریم هرچه سریعتر منازل ما تکمیل شود تا به خانه های خود برگردیم.

انتظار عموم واکثریت کسانی که در کمپ اسکان موقت شهید شیرودی اسکان دارند از مسئولین این است که هرچه سریعتر بازسازی مجتمع مسکونی شهید شیرودی خاتمه یابد تا بتوانند به منازل خود بازگردند.

البته برخی دیگر از ساکنین این کمپ از اظهار مشکلات وخواسته های خود امتناع کرده وعنوان داشتند این اظهارنظرها بی فایده است و با حرف زدن ما کاری از پیش نمی رود.

آنها می‌گفتند: بارها و بارها مشکلات و درخواستهای خود را به افراد مختلف و مسئولین و خبرنگاران مختلف اعلام کرده اند ولی تاکنون اتفاقی نیفتاده است.

 

ساکنین این کمپ اعتقاد دارند که کار بازسازی در مسکن مهر شهید شیرودی سرعت مناسبی ندارد. تا قبل از شروع سال جدید سرعت بازسازی مناسب بود اما با وقوع سیل در استانهای مختلف کشور استادکاران و بیشتر کارگران به استانهای سیل زده رفتند و درآنجا مشغول کار شدند و باعث شد که دست پیمانکاران از نظر منابع انسانی خالی شود وکار بازسازی کند شود.

خبرنگار مرصاد در ادامه به سراغ فرماندار سرپلذهاب رفت تا از آخرین وضعیت بازسازی در مسکن مهر شهید شیرودی مطلع شود.

محبت جمالی نیا در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: مسکن و شهرسازی مسئول اصلی این پروژه است و طبق پیگیریهای ویژه استاندار 8 بلوک به تعداد 192 واحد تا 15 مرداد باید تحویل ساکنین شود.


وی افزود : تعداد 3 بلوک به طور کلی تخریب شده و از صفر در حال ساخت است که سرعت مناسبی دارد و مابقی به تعداد 10 بلوک نیز طبق وعده مسکن وشهرسازی استان تا مهرماه امسال تکمیل شده و تحویل صاحبان آن خواهد شد.

فرماندار سرپل ذهاب تصریح کرد: روند اجرای پروژه از سرعت مناسبی برخوردار است و تاکید ویژه و پیگیری مستمر استاندار را نیز به همراه دارد.

جمالی نیا اذعان داشت: ساکنین 8 بلوکی که تا نیمه مرداد تحویل می شود باید طبق سازوکاری که شهرداری و بنیاد مسکن اتخاذ کرده اند کانکس و امکانات محیطی محل اسکان موقت خود را جمع کرده و در محل واحد خود اسکان یابند. 

انتظار می رود پروژه مسکن مهر شهید شیرودی که مشکل اسکان بیش از 500 خانواده را برطرف می کند هرچه سریعتر به سرانجام رسیده و با اسکان ساکنین آن حداقل یکی از کمپهای اسکان موقت زلزله زدگان جمع آوری شود.

ما هم مثل صاحبان مسکن مهر منتظریم که ببینیم با فرارسیدن 15 مرداد و اول مهر امسال آیا وعده‌های مسئولان مسکن وشهرسازی محقق می شود و 18 بلوک در دست اقدام تحویل صاحبان آنها خواهد شد یا نه.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان حج:

ایستادگی ملت ایران آمریکا را عصبانی کرده و برای دنیا جذاب است

مرصادنیوز: آیت الله خامنه‌ای مبانی تفکر اسلامی و تشریح مصادیق آن از جمله ایستادگی جمهوری اسلامی را برای دنیا جذاب خواندند و گفتند: علت عصبانیت آمریکایی‌ها از ملت ایران، جذابیت ناشی از تصویر ایستادگی یک نظام مستقل در مقابل یک قلدر سر گردنه است که باید از این جاذبه برای نشر و توسعه حقیقت اسلام و ملت ایران استفاده کرد.

پربازدیدها