سرویس: بین الملل کد خبر: 379066 ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵

یک تحلیلگر سیاسی:

ایران ایستادگی کند، اروپایی‌ها هم کوتاه می‌آیند

مرصادنیوز: یک تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اروپایی‌ها در مقابل مقاومت و ایستادگی ایران در موضوع هسته‌ای کوتاه می‌آیند، اما لازمه این موضوع این است که از نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها صدای محکم واحدی شنیده شود.

ایران ایستادگی کند، اروپایی‌ها هم کوتاه می‌آیند

 محمدرضا مرندی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در خصوص احتمال مذاکره آمریکا و ایران اظهار داشت: لازمه پاسخ به این سوال بررسی ابعاد قضیه است اینکه آمریکا تا چه اندازه برای تحقق درخواستهای ایران می خواهد هزینه کند، همچنین اروپایی ها تا چه اندازه جلو خواهند آمد و دستگاه دیپلماسی ایران به چه میزان بر روی مواضع خود خواهد ایستاد همه این عوامل بر روی پاسخ اثرگذار است.

وی افزود: آنچه مطلوب است مسئولان نظام و دستگاه دیپلماسی کشورمان تا زمانی که آمریکا رسما اعلام نکرده که به تعهدات خود عمل خواهد کرد وارد مذاکره نخواهند شد، زیرا پیش از ترامپ و در زمان اوباما هم که حدود هشت ماه از برجام در دوران اوباما سپری شد در آن زمان هم آمریکا به تعهدات خود عمل نکرده بود بنابراین آمریکا باید اینک به تعهدات خود عمل کند و عملاً ممنوعیت ها را در این زمینه بردارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: در واقع این به میزان مقاومت مسئولان دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و دولت ما بستگی دارد که تا چه اندازه بر روی منافع ملی و مواضع خود ایستادگی کنند باید دید که آیا آنها مقاومت خواهند کرد یا با کم صبری به نتیجه ای کوتاه‌مدت دست خواهند کرد.

وی درباره واکنش اروپا به تصمیمات اخیر جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: زمانی که طرف مقابل ما اقدامات اخیر کشور ما را دید موضوع را جدی گرفت تا جایی که حتی اروپایی‌ها اعلام کردند نمی خواهیم با ایران وارد مراحل تنش‌زا شویم.

این تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: اگر محکم در مقابل طرف اروپایی شامل کشورهای آلمان، انگلیس و فرانسه به همراه آمریکا، بایستیم و در واقع از نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها صدای محکم واحدی شنیده شود نه اینکه یکی از مسئولان روی سازش نشان دهد و دیگری محکم بایستد در آن صورت آنها کوتاه خواهند آمد.

مرندی خاطرنشان کرد: البته تاکنون مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنها موضع خوبی داشتند و محکم ایستاده اند که اگر این ایستادگی را ادامه دهند ما نتیجه خواهیم گرفت.

وی عنوان کرد: هر زمانی که جمهوری اسلامی ایران به نتیجه مطلوب دست یافته در قبال ایستادگی و محکم ایستادن بوده است و هر زمان که سستی و اهمال کرده به نتیجه‌ مطلوب نرسیده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها