کد مطلب: 381523
یکشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۷ - ۲۰:۱۲

رییس سازمان بسیج حقوقدانان کرمانشاه:

ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه راه‌اندازی شده است

مرصادنیوز: رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه از راه‌اندازی ستاد مطالبه‌گری حقوق عامه استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رسول بهرامی پور عصر امروز در نشست هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه که در کانون کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات گذشته هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه اقداماتی انجام شده است.

وی طرح آموزش همگانی حقوق با عنوان «هر مسجد، یک حقوقدان» را از جمله این اقدامات برای کاهش دعاوی عنوان کرد و افزود: فاز اول این طرح را در 42 مسجد در سطح استان کرمانشاه کلید زدیم.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه گفت: در این طرح مربیان و کارشناسان حقوقی استان بعد از نمازهای مغرب و عشا طی یک هفته سخنرانی حقوقی و یک هفته مشاوره حقوقی را به مردم در مساجد منتخب این طرح ارائه می‌دهند.

بهرامی‌پور مطالبه‌گری حقوق عامه را از دیگر اقدامات در دست اجرای سازمان بسیج حقوق‌دانان استان برشمرد و تصریح کرد: ستادی نیز برای این موضوع راه‌اندازی شده است.

وی تبیین ابعاد حقوقی بیانیه گام دوم انقلاب را از دستورکارهای هیئت اندیشه‌ورز استان کرمانشاه بیان کرد و افزود: در این زمینه در قالب کمیته‌ها و انجمن‌های تخصصی تمام اقشار مختلف حقوقداناندر عرصه‌های مورد نیاز انقلاب ورود خواهند کرد و سازماندهی خواهند شد.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به دستور کار دیگر این جلسه با موضوع ایده‌های خلاقانه برای تحول در قوه‌ قضاییه گفت: بعد از انتصاب ریاست محترم جدید دستگاه قضا از سوی رهبر معظم انقلاب رییس سازمان بسیج حقوقدانان کشور طی نامه‌ای  آمادگی جامعه حقوقدانان برای تعاملات در این حوزه را به رییس دستگاه قضا ارسال کردند.

بهرامی‌پور بر اهمیت هیئت‌های اندیشه‌ورز در سطوح مختلف تاکید کرد و گفت: در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب برای انتخاب هیئت‌های اندیشه‌ورز در تمام لایه‌ها بسیج این هیئت در سازمان بسیج حقوقدانان و در سطح استان ها ایجاد شده  و سعی کرده‌ایم از افراد مطمئن و خوش‌فکر در این هیئت‌ها بهره‌ ببریم.

وی فلسفه تشکیل این هیئت‌ها را آسیب‌شناسی حقوقی و ارائه راهکار برای حل مشکلات این حوزه بیان کرد و تحول در هر نهادی را مستلزم جمع‌آوری ایده‌ها و راهکارهای خلاقانه و ابتکارانه دانست.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه این رویکرد تحول‌آفرینی را نیازمند رصد متخصصان و ارائه راهکارهای مناسب دانست و این امر را موجب حل زیربنایی و اساسی مشکلات برشمرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آقای شهردار لطفا پاسخگو باشید

چراهای بی‌جواب در ماجرای مرگ شهروند کپرنشین

مرصادنیوز: در ماجرای مرگ پیرزن کپرنشین کرمانشاهی سوال های بی جوابی وجود دارد که شهردار کرمانشاه باید به آنها پاسخ دهد.

پربازدیدها