کد مطلب: 383410
شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۷:۲۸

امیدی به چرخه معیوب تعلیمی کرمانشاه نیست؛

جای خالی هزاران بازمانده از تحصیل در مدارس /مِهر بی‌مِهری!

مرصادنیوز: بر اساس آخرین آمار 17 هزار دانش‌آموز کرمانشاهی از تحصیل بازمانده‌اند و مسئولان آموزش و پرورش همچنان این موضوع را کتمان می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، باز آمد بوی ماه مهر، اما سالهاست این مِهر بی‌مهرتر شده است؛ برای آنانی که در همین اول راه به دلایلی از جمله مشکلات معیشتی و اقتصادی ترک درس و مدرسه کرده و راه دیگری غیر از تعلیم را در پیش گرفته اند.

شاید تصور و درک اینکه یک نفر نتواند هیچگاه سر کلاس درس حاضر شود و زنگ مدرسه را بشنود برای ما که لذت نشستن پشت میز و نیمکتهای مدرسه را چشیده ایم، سخت باشد؛ اما حسرت صندلی‌های خالی مدارس برای افراد بازمانده از تحصیل را هیچگاه نمی‌توان درک کرد.

آنهایی که درهای روشنایی و علم اندوزی به روی شان تا ابد بسته می ماند و هیچ سهمی از هیاهو و اشتیاق ماه مهر ندارند؛ همانهایی که فریادهای‌ مظلومانه آنها را کسی نمی‌شنود و سراغی از آنها نمی‌گیرند...

در استان کرمانشاه هم طبق آخرین آمار اعلامی آموزش و پرورش استان کرمانشاه 17 هزار بازمانده از تحصیل در سنین 6 تا 16 ساله وجود دارد که در حسرت الفبا مانده‌اند یا تارک تحصیل شده‌اند!

این آمار برای استانی با این همه استعداد در حوزه های مختلف نشان از یک چرخه معیوب تعلیمی در کرمانشاه دارد که حاصل کار مدیریت ناکارآمد و سیستم فشل زیر مجموعه آن است.

اظهار بی‌اطلاعی مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه از وضعیت بازمانده‌های از تحصیل!

برای پیگیری وضعیت بازمانده‌های از تحصیل به سراغ مجید یزدان‌پناه، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه رفتیم، اما وی از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که از سال 96 تا به حال هیچ عددی در این مورد به ما اعلام نشده است!

وی همچنین بر تکذیب خبر قبلی روابط عمومی اداره‌کل آموزش و پرورش استان در خصوص آمار افراد بازمانده از تحصیل اصرار داشت.

اما چند ابهام در این موضوع پیش می‌آید چرا مدیرکل آموزش و پرورش از سال 96 تا به حال - زمان مدیریت وی - که ادعا می‌کند آماری در خصوص بازمانده‌های از تحصیل به آنها ارائه نشده است، هیچ پیگیری برای این موضوع نداشته، آیا این موضوع اهمیتی برای مجموعه مدیریتی آموزشی استان ندارد؟!

از طرف دیگر با وجود تلاش‌های قابل تقدیر نهضت سوادآموزی برای جبران عقب‌ماندگی‌های آموزشی در افرادی که سن‌شان برای آموزش مناسب هم نیست، این کوتاهی و قصور آموزش و پرورش در مورد بچه‌هایی که در بهترین سن آموزش‌پذیری قرار دارند چه معنایی دارد؟!

اصلا آموزش و پرورش برای شناسایی این كودكان و هدایت آنان به چرخه تحصیل و مدرسه چه اقدامی کرده است؟!

در برخی از شهرها برای جبران عقب‌ماندگی دانش‌آموزان مدارسی تحت عنوان مدارس رشد راه‌اندازی شده است، این مدارس در استان کرمانشاه کجا هستند؟!

اینها همه نشان از ناکارآمدی مدیریت آموزش و پرورش استان دارد که تنها با سرپوش گذاشتن بر این موضوع از زیر بار مسئولیت آن شانه خالی کند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان تلویزیونی به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره):

درس امام برای امروز استمرار تحول است انقلاب نباید دچار ارتجاع شود

مرصادنیوز: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه ملت آمریکا امروز احساس خجالت و سرافکندگی از حکومت‌های خود می‌کنند، خاطرنشان کردند: امروز آن ایرانی‌هایی که در کشور یا خارج از کشور هستند و شغلشان حمایت و بزک کردن آمریکا هست هم دیگر سر خود را نمی‌توانند بلند کنند.

آخرین اخبار

پربازدیدها