کد مطلب: 383667
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۲۰:۰

ابتکار:

به جای برخورد سلبی با حجاب، فضاهای ورزشی زنان را افزایش دهیم

مرصادنیوز: معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به جای برخورد سلبی با حجاب، باید فضاهای ورزشی زنان را افزایش دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  معصومه ابتکار عصر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد که در راستای رونمایی از سند ارتقای زنان این استان برگزار شد، اظهار کرد: تیم تخصصی برای تصویب سند ارتقای زنان به استان آمدند و برای اولین بار است که با نگاه برنامه‌ریزی در موضوع زنان مبتنی بر شرایط هر استان، سندی طراحی و تصویب می‌شود و تاکنون مشابه این سند در 11 استان کشور تصویب شده است.

معاون رئیس‌ جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه با بیان اینکه برخی سؤال می‌کنند چرا باید برنامه زنان و مردان از هم جدا باشد، افزود: چنین طرحی برای پی بردن به ظرفیت زنان شایسته است تا با شناخت آن‌ها از این ظرفیت برای کمک به توسعه کشور و همچنین بکارگیری بیشتر آنان در مدیریت‌ها استفاده کرد.

وی با بیان این که در کنار عدالت اجتماعی به عدالت جنسیتی هم توجه می‌شود، افزود: در نظام جمهوری اسلامی تلاش بر ایجاد عدالت اجتماعی شده اما به دلایل مختلف از جمله دلایل تاریخی و تربیتی و به دلایل وجود خرده‌فرهنگ‌ها، علی‌رغم پیشرفت‌های چشمگیری که در شاخص‌های مربوط به بانوان داشته‌ایم، باز هم در بعضی از زمینه‌ها دچار عقب‌ماندگی‌هایی هستیم.

ابتکار به یکی از شاخص‌ها اشاره کرد که قبل از انقلاب 38 درصد از دختران بازمانده از تحصیل بودند و اکنون این میزان به 4 درصد رسیده، اما برای نظام جمهوری اسلامی حتی یک بازمانده از تحصیل هم زیاد به نظر می‌رسد.

معاون رئیس‌جمهور به حوزه ورزش دختران و زنان اشاره کرد و با بیان پیشرفت‌هایی که تاکنون در این حوزه در طول انقلاب شده با اشاره به اینکه برخی اتفاقات برای ما ناگوار است و دل هر انسانی را به درد می‌آورد، اظهار کرد: در زمینه ورزش قهرمانی و همگانی کارهای خوبی شده و در توزیع فضاهای ورزشی با اینکه کارهای خوبی انجام شده، باید کار بیشتری شود.

وی اظهار کرد: به جای اینکه با حجاب برخورد سلبی کنیم، باید فضاهای تخصصی ورزش بانوان را افزایش دهیم و نگاه عادلانه‌ای در ایجاد فضاهای ورزشی برای پسران و دختران داشته باشیم.

ابتکار به موضوع عدالت جنسیتی و نداشتن برنامه در حوزه زن و خانواده به عنوان یک مشکل اساسی اشاره کرد و گفت: هرچند خانواده از ابتدای شکل‌گیری نظام جمهوری اسلامی، این از آرمان‌های انقلاب بوده ولی عملا برای خانواده برنامه چندانی نداشته‌ایم و اگر بر اساس برنامه حرکت کنیم می‌توان بسیاری از مشکلات از جمله اشتغال دختران و بانوان را برطرف کرد تا بتوانند هم نقش فردی و هم نقش اجتماعی خود را در جامعه ایفا کنند و این گونه نباشد که یا مجبور به ازدواج باشند و یا مجبور باشند کار کنند.

وی به بررسی کارنامه مدیران زن و گزارشی که در دولت داده شده، اشاره کرد و گفت: در کل کشور و در دو سال اخیر انتصاب مدیران زن 36 درصد رشد داشته است؛ درصد مدیران زن 13.7 درصد از کل مدیران بوده که اکنون پس از دو سال به 18.6 درصد رسیده است.

انتهای پیام/82009/ح

فارس

کلمات کلیدی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

یک کارشناس مسائل بین‌الملل:

آمریکا راهی جز فرار از خاورمیانه ندارد

مرصادنیوز: یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: رجزخوانی‌های آمریکا با تحرکات نظامی اخیر صرفا یک جنگ روانی است و این کشور راهی جز فرار از منطقه ندارد.

معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی اکرم (ص) کرمانشاه خبر داد

اجرای 25 سرود پاتوقی در کرمانشاه به مناسب نیمه شعبان

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه نبی‌اکرم (ص) کرمانشاه مطرح کرد

فعالیت ۹ کارگاه تولید ماسک توسط حوزه‌های بسیج خواهران در کرمانشاه

پربازدیدها