سرویس: تازه های سایت کد خبر: 384449 19:19 - 1398/07/06

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی:

«نه جنگ، نه مذاکره»؛ فقط مقاومت

«نه جنگ، نه مذاکره»؛ فقط مقاومت

مرصادنیوز: جواد کریمی قدوسی با بیان اینکه راهبرد رهبر معظم انقلاب مبنی بر «نه جنگ، نه مذاکره»، مقاومت قرآنی، اسلامی و حداکثری است، گفت: این نوع مقاومت طوری طراحی شده است که ملت ایران، ملت های منطقه و زیرساخت های منطقه آسیب نبینند و از بین نروند و کشورهای منطقه نیز تجزیه نشوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار صبح توس، در خصوص ضرورت تبیین گفتمان مقاومت و راهبرد اعلامی مقام معظم رهبری مبنی بر نه جنگ نه مذاکره، اظهار داشت: جمله تاریخ ساز رهبر معظم انقلاب متناسب با مقتضیات زمان و لایه های مختلف تهدید، تحریم این بود که نه جنگ نه مذاکره؛ ثمره هر دوی اینها مساوی است.

وی با بیان اینکه اگر مذاکره بکنیم تأثیر آن به همان اندازه ای است که طرف به شما حمله نظامی بکند، چه حمله نظامی صورت گیرد ضربه آن به همان اندازه ای است که شما مذاکره انجام دهید، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب از این جهت می فرمایند نه جنگ نه مذاکره، چون به هر طرف که بروید خسارت به دنبال دارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه تصریح کرد: راهکار سوم مقاومت است، مقاومتی حداکثری، فعال و بازدارنده که اسلام تعیین می کند نه مثل دروازه‌بانی که داخل دروازه بایستد و نگاه کند که چطور توپ به شما شلیک می شود، اسم این مقاومت نیست.

وی با بیان اینکه مقاومت حداکثری آن است که دروازه‌بان با تمام حواس، انرژی خود را متراکم می کند با هوشمندی توپ شلیک شده را دفع می کند، از این جهت راهبرد رهبر معظم انقلاب، مقاومت قرآنی، اسلامی و حداکثری است، اذعان کرد: طوری این مقاومت در طول این چهل سال برای این نقطه طراحی شده است که ملت ایران، ملت های منطقه و زیرساخت های منطقه آسیب نبینند و از بین نروند و کشورهای منطقه نیز تجزیه نشوند و فرهنگ اصیل اسلامی گرفته نشود.

کریمی قدوسی با تأکید بر اینکه حاکمیت اسلام در گرو وحدت کشورهای منطقه است عنوان کرد: اگر 100 گام باید در مطلوب نهایی بر می داشتیم در طول این چهل سال 80 گام آن برداشته شده است، لذا امروز اگر صحبت از مقاومت گفته می شود چهره آن را در انصارالله یمن، حشد الشعبی، حزب الله، جوانان مصر، تونس، سودان و الجزایر می بینند و هر روز نیز کار پیش می رود.

وی با اشاره به اینکه مقاومت با راهبرد خسارت حداقلی و پیروزی حداکثری است، تشریح کرد: به سمت ملت ایران دیگر تیری شلیک نمی شود ولی تحریم ها نیز برداشته خواهد شد یعنی تسلیم می شوند و تحریم ها را بر می دارند نه اینکه امتیازی داده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پایان تأکید کرد: مردم مطمئن باشند که ورق برگشته و خطراتی که در کمین بوده همه رفع شده و به سرعت اوضاع معیشت، اقتصاد و تولید رو به رشد خواهد بود و دوران مذاکره به این معنا تمام خواهد شد تا به وضعیت مطلوب خود برسد.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها