سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 385624 ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

آخرین تحولات مرز خسروی؛

آمادگی موکب ها و دستگاه‌های خدمات رسان برای بازگشت زائران از مرز خسروی

مرصادنیوز: با آغاز موج بازگشت ، خدمات دهی موکب ها و دستگاه های خدماتی نیز به این سمت سوق پیدا کرده و آماده پذیرایی و خدمات دهی به زائران حسینی در مسیر بازگشت از مرز خسروی هستند.

آمادگی موکب ها و دستگاه‌های خدمات رسان برای بازگشت زائران از مرز خسروی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مرز خسروی این روزهای شاهد بازگشت زوار اربعین از زیارت عتبات عالیات است و روزانه حدود 5 هزار نفر از زوار بازگشتی را میزبانی می‌کند.


در مجموع از روز 16 مهرماه تاکنون بنا بر آمار اعلام شده 145 هزار زائر از طریق مرز خسروی به عتبات عالیات مشرف شده‌اند و برای بازگشت هم پیش بینی شده که 250 هزار نفر از این مرز به کشور بازگردند.


بازگشت‌ زوار از طریق این مرز بدون هیچ گونه معطلی و مشکلی انجام می‌شود و زوار در بدو ورود با رعایت مسائل قرنطینه ای توسط مسئولان دانشگاه علوم پزشکی چک می‌شوند تا در صورت تشخیص بیماری مداوا شوند.


دستگاه‌های خدمات رسان دیگر نیز همچون اورژانس، هلال‌احمر، بهزیستی، آتش‌نشانی و نیروهای نظامی و انتظامی و... در مرز خسروی کماکان مشغول خدمت به زوار هستند.


تردد زوار نیز بدون مشکل در جریان است؛ زائرین از درب خروجی پایانه مسافری خسروی تا محل پارکینگ‌ها و حتی شهر قصرشیرین با اتوبوس‌های مستقر در مرز جا‌به‌جا می‌شود.


به‌کارگیری تمام تجهیزات راهداری برای ترافیک روان در مسیر بازگشت زوار


فریبرز کرمی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه به خبرنگار مرصاد گفت: طی روزهای اخیر شاهد آغاز موج بازگشت زوار به کشور هستیم.


وی افزود: تیم های راهداری با به کارگیری تجهیزات کامل درصدد برقراری ترافیکی روان و ایمن هستند.


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه بیان داشت: زیرساختهای لازم به منظور رفاه حال زوار اربعین فراهم شده است.


اسکان 39 هزار زائر در اردوگاه‌ها


معتمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه هم به خبرنگار مرصاد گفت: همچنین از ابتدای اجرای طرح خدمات امدادی هلال احمر به زائران اربعین حسینی تاکنون ۳۹ هزار و ۱۴۳ زائر اسکان اضطراری داده شدند.


وی افزود: در روزهای پایانی اربعین با توجه به افزایش شمار زوار، پایگاه های هلال احمر برای پیشگیری از وقوع حوادث و حضور به موقع در محل آمادگی کامل دارند.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با بیان اینکه ۱۱ پایگاه دائم و پنج پایگاه موقت در مسیر پیاده روی اربعین استقرار دارند، افزود: امداد هوایی و نیروهای عملیاتی نیز به منظور ارائه خدمات به زوار اربعین در آماده باش کامل به سر می برند.


این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین طی روزهای آینده آمادگی کامل برای اسکان اضطراری زوار اربعین وجود دارد.

02


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه بیان کرد: مجموعا در طول مسیر پیاده اربعین۲۱ دستگاه آمبولانس مستقر است.


ارائه خدمات شهری طی ایام اربعین و تا بازگشت زائران


خسرو عیسائیان، رئیس ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مرصاد، در خصوص اقدامات کمیته خدمات شهری ستاد اربعین استان کرمانشاه اظهار داشت: خدمات بسیار خوبی را طی این ایام علاوه بر شهر کرمانشاه در قصرشیرین و سایر مسیرهای تردد زائران ارائه می دهد و این خدمات تا چند روز پس از اربعین و بازگشت زائران ادامه دارد.


وی افزود از جمله خدماتی که توسط شهرداری طی این ایام ارائه شده می توان به یکی از اقدامات بسیار شاخص که در شهر کرمانشاه برای اولین بار و پس از سالها اجرا شده اشاره کرد که مربوط به ایجاد محل اسکان برای زائران اربعین حسینی است.

رئیس ستاد خدمات شهری اربعین استان کرمانشاه ادامه داد: این محل های اسکان برای مسیر رفت در ضلع غربی میدان آزادگان به سمت جاده اسلام آباد و برای مسیر برگشت در ضلع غربی نمازخانه میدان آزادگان با تمامی امکانات مورد نیاز از جمله تامین امنیت، اسکان و پذیرایی برپا شده است.

0


این مسئول تصریح کرد: زائران می‌توانند در زمان مراجعه به محل های مذکور پس از تحویل گذرنامه خود، از تمام امکانات از جمله محل اسکان که با داربست محصور و فنس کشی شده از نظر امنیتی نیز امنیت آن تامین شده و چادر ها در آن استقرار یافته انداستفاده کند. همچنین خدمات مورد نیاز از جمله برق کشی برای شارژ تلفن همراه و سایر مصارف آنها نیز ارائه شده است.


ارائه خدمات بهداشتی به موکب ها و مسیر تردد زائران


این مسئول گفت: در حوزه بهداشت نیز، اداره بهداشت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه که زیر مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری کرمانشاه است بحث بهداشت مواد غذایی، بهداشت آب، بهداشت محیط و هوا را تا جایی که قانون شهرداری ها اجازه می‌دهد انجام داده و به زائران خدمات لازم را طی این ایام ارائه می کند.


وی از نظارت و سرکشی به موکب ها خبر داد و تصریح کرد: در بحث حد فاصل بین موکب ها و محیط نیز وضعیت بهداشتی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و همچنین وضعیت بهداشتی موکب ها و سرویس های بهداشتی آنها نیز مورد نظارت قرار می‌گیرد.


همچنین پیش بینی می‌شود طی روزهای آینده مرز خسروی شاهد موج بازگشت زوار اربعین به کشور باشد و تدابیر لازم برای خدمت‌رسانی مطلوب به زوار اتخاذ شده است.


احتمال افزایش ترافیک در مسیر برگشت زائران از خسروی


فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه ترافیک مسیر برگشت زائران از خسروی را نیمه سنگین و روان اعلام کرد و از احتمال افزایش آن در روزهای آینده هفته خبر داد.


سرهنگ محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مرصاد، در خصوص آخرین وضعیت راه های استان کرمانشاه و مسیرهای منتهی به مرز خسروی گفت: هم اکنون ترافیک در مسیر رفت زائران روان و سبک بوده و در مسیر برگشت نیمه سنگین و روان است.


اسلام آبادغرب- کرمانشاه پرترافیک ترین محور استان


فرمانده پلیس راه استان کرمانشاه از احتمال افزایش ترافیک محورهای مذکور با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته و اربعین حسینی خبر داد و گفت: بیشترین ترافیک ما در محور اسلام آباد غرب- کرمانشاه است.


وی با اشاره به بارش های پیش بینی شده در روزهای شنبه و یکشنبه و نگرانی پلیس از این موضوع گفت: در این روزها که اولین بارش های پاییزی را داریم، جاده بسیار لغزنده و صابونی خواهد شد که بسیار خطرناک است.

 

32


رانندگان در زمان اولین بارش پاییزی سرعت مطمئنه را رعایت کنند


سرهنگ حیدری خواستار رعایت سرعت مطمئنه به تناسب لغزندگی جاده ها از سوی رانندگان شد و گفت: در اولین بارش ها سطح جاده آب و روغنی است که اگر رانندگان با احتیاط در آن مسیرها حرکت نکنند ممکن است باعث حوادثی شود.


وی بار دیگر خطاب به زائران حسینی که از مرز خسروی به کشور بازمی گردند، تاکید کرد: حتما قبل از ادامه مسیر خود با خودروهای شخصی در ۸ تا ۹ موکب بین راهی استراحت کرده و سپس مسیر خود را ادامه دهند تا دچار حادثه نشوند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها