سرویس: تازه های سایت کد خبر: 385782 ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸

تلاش مجلس و قوه قضائیه بر حبس زدایی

مرصادنیوز: رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه مجلس و قوه قضائیه در راستای حبس زدایی از زندان‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند، گفت: دست قضات برای تعیین مجازات‌های جایگزین باز است.

تلاش مجلس و قوه قضائیه بر حبس زدایی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره تأکید رئیس قوه قضاییه مبنی بر حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: قوه قضاییه چندین سال است که تلاش ویژه‌ای در خصوص حبس‌زدایی از زندانی‌ها داشته است ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی هم در این باره اقداماتی انجام داده است.

وی افزود: در قانون آیین دادرسی و کیفری اسلامی ظرفیت‌های لازم برای قضات به منظور دسترسی بیشتر برای صدور احکام غیر حبسی باز است و آنها می‌توانند از مجازات‌های جایگزین استفاده کنند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: دستورالعمل اخیر آیت‌الله رئیسی مبنی بر استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس در همین راستا انجام شده است.

ملکشاهی گفت: وقتی رئیس قوه قضاییه دستور داده تا قضات حداکثر استفاده از قانون به منظور حبس‌زدایی از زندان‌ها کنند نشا‌ن‌دهنده آن است که قوه قضاییه عنایت ویژه‌ای برای این موضوع دارد.

انتهای پیام/

فارس

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها