کد مطلب: 392895
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۸:۳۵

تولید 15 میلیون ماسک نانویی در کشور

مرصادنیوز: دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: توافق بسیار خوبی برای تولید 15 میلیون ماسک نانویی با همکاری وزارت بهداشت و دو شرکت تولیدکننده در کشور انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از فارس سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس درباره توافق خوبی که وزارت بهداشت و دو شرکت تولیدکننده برای تولید ۱۵ میلیون ماسک نانویی صورت پذیرفته گفت: در حال حاضر وزارت بهداشت تلاش بسیار خوب و جدی در مهار ویروس کرونا در کشور انجام می‌دهد. 

 قدرت فیلتراسیون و نفش‌پذیری بالای ماسک‌های نویی ایران

وی افزود: ماسک‌های نانویی (N94) و (N99)  با قدرت فیلتراسیون و نقش‌پذیری بالا داریم و تعداد معدودی از کشورها قابلیت تولید ماسک (N99) را دارند که این محصول قابلیت این را دارد که ۹۹ درصد فیلتراسیون داشته باشد و تنفس‌پذیری را راحت کند. 

سرکار گفت: وزارت بهداشت هیات امنای ارزی قراردادی با شرکت‌های توانمند تولید ماسک‌های نانویی خاص بسته است که می‌توان گفت خوشبختانه در کشور از ابتدا تا انتهای زنجیره تولید ماسک‌ها‌ی با کیفیت در کشور تولید می‌شود به طوری که تکنولوژی، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی که باید نانو الیاف را روی ماسک‌ها بنشانند و ماسک معمولی را تبدیل به ماسک نانویی کنند ایرانی هستند. 

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو ادامه داد: وزارت بهداشت ماسک‌های خاص (N94) و (N99) را به دلیل اینکه از ایمنی و حفاظت بالایی برخوردار هستند در اختیار کادر درمانی  بیمارستان‌ها قرار می‌دهد که در ارتباط مستقیمی با افراد مبتلا یا مشکوک به بیماری دارند. 

 

 ایران جزء برترین کشورها در تولید ماسک نانویی 

وی یادآور شد: خوشبختانه در شرایط بحرانی کشور به هیچ جا وابسته نیستیم و تعداد معدودی از کشورها این قابلیت را دارند و فقط کشورهای آمریکا،  اروپا و ایران توان ساخت این ماسک‌ها را دارند. 

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: حتی کشورهای ژاپن، انگلیس و آلمان هم توان تولید ندارند و دستگاه‌های ما به قدری با کیفیت هستند که به کشورهای کره جنوبی، مالزی، چک و همه کشورها فروخته‌ایم به طوری که از کشورهای مختلفی برای خرید خط تولید صنعتی نانو الیاف برای تولید ماسک‌های نانویی و بستن قرارداد به کشور مراجعه کرده‌اند. 

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

خوبی‌هایی که قرنطینه خانگی دارد!

«کرونا» چالشی برای تاب‌آوری

مرصادنیوز: کرونا این ایام به یک چالش برای نمایش تاب‌آوری و مسئولیت‌پذیری افراد تبدیل شده و قرنطینه خانگی یک فرصت برای ارتقای این موارد است.

پربازدیدها