کد مطلب: 392924
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۸:۳۰

رئیس جمهور تونس: قدس تنها پایتخت فلسطین است

مرصادنیوز: رئیس جمهور تونس در جریان دیدار با امیر قطر، قدس را تنها پایتخت فلسطین خواند و خواستار احترام گذاشتن تمام کشورها به قوانین و مقررات بین‌المللی در خصوص فلسطین شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از تسنیم , امیر قطر در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی اقتصادی عصر دیروز وارد پایتخت تونس شد و در کاخ ریاست جمهوری این کشور با قیس سعید رئیس جمهور تونس درباره گسترش روابط دوجانبه، تحولات منطقه‌ایی و بین‌المللی از جمله مسائل فلسطین و بحران لیبی گفت‌وگو کرد. این سفر با هدف گسترش مناسبات سیاسی و اقتصادی و به دعوت رئیس جمهور تونس صورت گرفته‌ است.

رئیس جمهوری در نشست مشترک خبری خود با امیر قطر گفت: قدس تنها پایتخت فلسطین است و تمام کشورها باید به قوانین و مقررات بین‌المللی  در خصوص فلسطین احترام بگذارند و آنها را رعایت کنند.

قیس سعید با اشاره به بحران لیبی گفت: تنها راه پایان دادن به این بحران گفت‌وگوهایی لیبیایی_لیبیایی است البته این امکان وجود دارد که از تمام قبایل لیبی دعوت شود بار دیگر در یک نشست فراگیر با حضور نمایندگان آنها در تونس شرکت کنند  تا از این طریق به جنگ و چند دستگی در لیبی پایان یابد. ناگفته نماند تونس یکی از کشورهایی است که بیشترین زیان را از جنگ داخلی لیبی متحمل شده‌ است.

به گزارش خبرگزاری رسمی تونس،  در این نشست خبری رئیس جمهور تونس و امیر قطر گفتند در بسیاری از تحولات منطقه‌ایی و جهانی از جمله بحران لیبی و مسائل فلسطین با یکدیگر هم نظر هستند.

قیس سعید با اشاره به کمک‌های اقتصادی قطر به تونس از سال 2011 به این سو گفت: شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر، آمادگی کشور را برای احداث یک شهر بهداشتی در استان " قیروان " و احداث یک بازارچه تولیدی در استان " سیدی بوزید " اعلام کرده‌ است. این بازارچه اقدام به فرآوری محصولات کشاورزی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: تونس تمایل دارد که روابطش را با قطر و سایر کشورهای دوست توسعه دهد.

در این نشست خبری شیخ تمیم بن حمد آل ثانی گفت: قطر بسیار مایل است که مناسبات خود را با تونس در تمام زمینه‌ها از جمله مسائل سیاسی گسترش بدهد و طی دیداری که با رئیس جمهور تونس و سایر مقامات بلندپایه این کشور داشتم، در خصوص افزایش سرمایه گذاری ( قطر در تونس ) گسترش همکاری امنیتی و دفاعی با یکدیگر بحث و گفت‌وگو کردیم.

امیر قطر ابراز امیدواری کرد رئیس جمهور تونس در نزدیک‌ترین زمان ممکن به قطر سفر کند.

کارشناسان و تحلیلگران تونسی با اشاره به اینکه پارلمان این کشور فردا برای رای اعتماد دادن به دولت جدید تونس تشکیل جلسه خواهد داد، دیدار امیر قطر از کشورشان را مهم و تاثیرگذار ارزیابی کردند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

خوبی‌هایی که قرنطینه خانگی دارد!

«کرونا» چالشی برای تاب‌آوری

مرصادنیوز: کرونا این ایام به یک چالش برای نمایش تاب‌آوری و مسئولیت‌پذیری افراد تبدیل شده و قرنطینه خانگی یک فرصت برای ارتقای این موارد است.

پربازدیدها