کد مطلب: 392926
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۲/۶ - ۱۹:۱۴

دعوای کرونایی رژیم صهیونیستی و کره جنوبی

مرصادنیوز: در میان هیاهوی انتشار و اپیدمی ویروس کرونا در سراسر جهان صهیونیست‌ها و کره جنوبی در حال رد و بدل کردن اتهامی علیه یکدیگر هستند که در این ادعاها یکدیگر را به انتقال ویروس به جغرافیای تحت حاکمیت خود متهم می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از تسنیم , انتشار ویروس کرونا این روزها خبر داغ و اول تمام رسانه‌های جهان است. این ویروس که به زعم برخی، دستکاری شده و جهش پیدا کرده است هزینه‌های زیادی را به کشورهای جهان تحمیل می‌کند و از سویی در حال توسعه و گسترش در کشورهای مختلف است. هر روز خبر ورود این ویروس به بخشی از جهان منتشر می‌شود و در این بین تمام سیستم‌های سیاسی به دنبال کاستن هزینه‌های این اپیدمی هستند، اما در این میان اختلافی نسبتاً جدی بین رژیم صهیونیستی و کره جنوبی به وجود آمده است.

ثبت اولین مبتلا در فلسطین اشغالی و اخراج گردشگران کره جنوبی

رژیم صهیونیستی روز یکشنبه چهارم اسفند رسماً اولین ابتلا به ویروس کرونا را در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرد. در پی ثبت اولین مورد مبتلا به ویروس کرونا، بنیامین نتانیاهو از تمام گردشگران کره جنوبی حاضر در سرزمین‌های اشغالی خواست تا هرچه سریعتر سرزمین‌های اشغالی را به سمت کره جنوبی ترک کنند. گردشگرانی که از کره جنوبی در سرزمین‌های اشغالی حضور دارند مسیحیان کره‌ای هستند که در قالب تورهای گردشگری مذهبی مسیحی به فلسطین اشغالی می‌روند.

روزنامه عبری «یدیعوت آحرونوت» در شماره روز یکشنبه خود اعلام کرد اسرائیل  به گمان ابتلا به ویروس کرونا، 200 گردشگر تبعه کره جنوبی را در بیمارستانی نظامی در جنوب قدس قرنطینه کرده است.

از سوی دیگر نتانیاهو از 200 دانشجو، معلم و دانش آموزی که با گردشگران کره جنوبی مبتلا به ویروس کرونا در تماس بوده‌اند، خواست در خانه‌های خود بمانند و از خانه خارج نشوند.

اظهارات مقامات کره جنوبی

همانگونه که در بالا اشاره شد، مقامات رژیم صهیونیستی با این دیدگاه که گردشگران کره جنوبی موجود در فلسطین اشغالی ویروس کرونا را به سرزمین‌های اشغالی وارد کرده و سبب انتشار این ویروس در فلسطین شده‌اند از گردشگران کره‌ای خواسته‌اند از فلسطین خارج شوند. اما روایت مقامات کره‌ای ، روایت دیگری است.

مقامات کره جنوبی اعلام کرده‌اند 29 نفر از گردشگرانی که از فلسطین اشغالی به کره جنوبی بازگشته‌اند آزمایش ابتلایشان به کرونا مثبت بوده است. این به معنی آن است که شهروندان کره جنوبی در فلسطین اشغالی به کرونا مبتلا شده‌اند. در همین راستا صهیونیست‌ها اعلام کردند تا کنون 622 تبعه کره جنوبی از فلسطین اشغالی خارج شده‌اند و هنوز 800 تا 900 تبعه دیگر این کشور در سرزمین‌های اشغالی به سر می‌برند. برخی از این افراد شب را در فرودگاه و خیابان‌های اطراف آن گذراندند و هیچ هتلی حاضر به دادن مکان سکونت به آنها نشد.

اعلام جنگ بیولوژیک و نگرانی از تأثیر بر انتخابات

با وجود اختلافاتی که در این زمینه وجود دارد خانم «اورلی لِوی» ، رئیس حزب چپگرای گیشر در توئیتی تأمل برانگیز اعلام کرد از من نخواهید که در قبال انتشار ویروس کرونا ساده انگارانه بیندیشم این ویروس برای جنگ بیولوژیک تولید شده است.

از سوی دیگر گلعاد اردان، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی از احتمال تأثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر انتخابات پیشِ رو  رژیم صهیونیستی در دوم مارس ابراز نگرانی کرد و گفت قطعاً عده‌ای تلاش خواهند کرد تا با انتشار اطلاعات نادرست، مشارکت در انتخابات را تحت تأثیر قرار دهند.

آریه درعی، وزیر داخلی رژیم صهیونیستی هم از دولت خواست ژاپن و کره جنوبی را در فهرست کشورهایی قرار دهند که رفت و آمد مسافر از آنها و به آنها ممنوع است.

صهیونیست‌ها که سال‌ها جنگ بیولوژیک را در دستور کار خود قرار داده‌اند و اقدامات تخریب‌گرانه بسیاری در این زمینه انجام داده‌اند حالا خود گرفتار تبعات این جنگ بیولوژیک شده‌اند و صدای مقاماتشان هم در این راستا بلند شده است. صدایی که به جایی نخواهد رسید. اما حالا صدای کره جنوبی هم بلند است و این رژیم را مسئول انتقال و انتشار ویروس کرونا می‌داند. هرچند بعید به نظر می‌رسد کره‌ای‌ها توان بلند کردن بیش از این صدای خود را داشته باشند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

خوبی‌هایی که قرنطینه خانگی دارد!

«کرونا» چالشی برای تاب‌آوری

مرصادنیوز: کرونا این ایام به یک چالش برای نمایش تاب‌آوری و مسئولیت‌پذیری افراد تبدیل شده و قرنطینه خانگی یک فرصت برای ارتقای این موارد است.

پربازدیدها