سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 396498 ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴

پرداخت بیمه بیکاری کرونا در استان کرمانشاه آغاز شد‌

مرصادنیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به آغاز پرداخت بیمه بیکاری کرونا در استان گفت: ۷۶۰۰ نفر در استان مشمول این بیمه بیکاری هستند.

پرداخت بیمه بیکاری کرونا در استان کرمانشاه آغاز شد‌

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از تسنیم حسن عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های آسیب‌دیده از شیوع کرونا اظهار داشت: 6995 نفر در مرحله نخست برای اسفند 98 شناسایی شدند و به‌تدریج برای آن‌ها پیامک ارسال می‌شود.

وی عنوان کرد: این افراد باید بین چند بانک عامل یک مورد را انتخاب و شماره حساب را اعلام کنند و اکنون پرداختی برای اسفند 98 در حال انجام است.

عزیزی با اشاره به اینکه به محض اتمام این فرایند پرداخت تسهیلات برای فروردین هم ادامه پیدا می‌کند گفت: برخی از مخاطبان مربوط به بیمه بیکاری شرایط عادی هستند که به طور مجزا برای آن‌ها پیامک ارسال شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: افرادی که مشمول بیمه بیکاری ناشی از کرونا شدند پرداخت به آن‌ها آغاز شده است.

عزیزی با بیان اینکه از 12 هزار و 760 نفر ثبت‌نام شده در سامانه بیمه بیکاری 7600 نفر از بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شوند گفت: لیست این افراد مرحله به مرحله به سازمان تأمین اجتماعی ارسال می‌شود و از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: سایر افرادی که که در رسته‌های آسیب‌دیده ناشی از کرونا هستند اما مشمول بیمه بیکاری نمی‌شوند از تسهیلات معیشتی دولت به صورت متمرکز استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/832/ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها