سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 396512 ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵

عضو مجلس خبرگان رهبری:

اقدام خبرگزاری شفقنا در جعل نظر مراجع قابل پیگرد قانونی است/ قوه قضائیه بعنوان مدعی‌العموم ورود کند

مرصادنیوز: آیت الله میرباقری انتشار مطلب شب گذشته خبرگزاری شفقنا مبنی بر نظر برخی مراجع تقلید را جعل نظر دانست و گفت: خبرگزاری شفقنا باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد؛ مراجع نیز باید از این خبرگزاری شکایت کنند و همچنین حتی رسانه ها و مردم هم با توجه به سردرگمی که این رسانه ایجاد کرده است، می تواننند شکایت کنند تا مجدداً این گونه مسائل تکرار نشود.

اقدام خبرگزاری شفقنا در جعل نظر مراجع قابل پیگرد قانونی است/ قوه قضائیه بعنوان مدعی‌العموم ورود کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  به نقل از راه دانا , در حالی که بسیاری از مراجع عظام تقلید تا نیمه های شب گذشته نظر قطعی خودشان در خصوص زمان عید فطر را بیان نکرده بودند خبرگزاری «شفقنا» در خبرهای مختلف از زبان مراجع روز دوشنبه را عید فطر اعلام کرد.

در همین رابطه «آیت‌الله سیّدمحمّدمهدی میرباقری» عضو مجلس خبرگان رهبری به خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا گفت: برخورد با اخبار دروغ به دستگاه قضا مربوط است و می توان در این خصوص به دستگاه قضایی شکایت کرد.

وی در رابطه با سردرگمی ایجاد شده برای مردم در پی انتشار این خبر، گفت: خبرگزاری شفقنا باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد؛ مراجع نیز باید از این خبرگزاری شکایت کنند و همچنین حتی رسانه ها و مردم هم با توجه به سردرگمی که این رسانه ایجاد کرده است، می تواننند شکایت کنند تا مجدداً این گونه مسائل تکرار نشود.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که «دستگاه قضا می تواند بعنوان مدعی‌العموم وارد شود» گفت: این در صورتی است که مردم از دستگاه قضا بخواهند تا مراجع قضایی بتوانند به مسئله ورود کنند و قضیه را تعقیب کنند.

آیت الله میرباقری ادامه داد: شاید این رسانه در صدد ایجاد اختلاف در بین مراجع عظام تقلید بوده باشد؛ ممکن است اشخاص نفوذی در پشت پرده باشند که در موارد خاص این گونه اقداماتی را ترتیب می دهند که باید این مسائل نیز مورد پیگرد قانون قرار بگیرند.

وی در پایان تاکید کرد: درج عبارت «رویت هلال ماه شوال برای حضرت آیت الله مکارم شیرازی ثابت نگردید» محل ایراد نیست و مشکلی ندارد، اما درج عبارت «دوشنبه عید سعید فطر است» نتیجه گیری خبرگزاری است و «جعل نظر مرجع» محسوب می شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها