سرویس: اجتماعی کد خبر: 397958 ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴

استاندار کرمانشاه:

مدیریت کلان شهر نیازمند نوآوری است/ اختلافات شورا و شهرداری را بزرگ نکنید

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه مدیریت کلان شهر کرمانشاه را نیازمند نوآوری دانست و خواستار توجه بیشتر مدیریت شهری به این موضوع شد

مدیریت کلان شهر نیازمند نوآوری است/ اختلافات شورا و شهرداری را بزرگ نکنید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هوشنگ بازوند امروز سه شنبه در نشست با شهردار کرمانشاه و مدیران شهرداری اظهار داشت: استانداری، شهرداری و شورای شهر یک خانواده هستند و خروجی کار آنها باید به نفع مردم باشد.

استاندار کرمانشاه گفت: زمانی که کرمانشاه کلانشهر اعلام شد نگران بودیم و به دنبال شهرداری بودیم که کلان شهر شدن کرمانشاه را هویدا کند که بحمدالله مجموعه شهرداری به خوبی در این راستا حرکت کرده و مدیران شایسته ای انتخاب شدند که می‌توانند هر کدام شهردار یک کلانشهر باشند.

بازوند خاطرنشان کرد: با توجه با اینکه معدل سرانه درآمدی در کرمانشاه پایین است لذا یکی از اهداف ما افزایش این سرانه است و به اشکال مختلف به دنبال تحقق این هدف هستیم.

مدیر ارشد استان گفت: جذب سرمایه گذار در افزایش سرانه درآمدی مردم می‌تواند نقش مؤثری داشته باشد؛ بر همین اساس باید حساب ویژه‌ای برای ورود سرمایه گذاران به استان باز کنیم.

بازوند اظهار داشت: بحث زیباسازی شهر یکی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد و شهر باید طوری زیبا سازی شود تا افرادی که وارد شهر می‌شوند کلانشهر شدن را در آن حس کنند.

وی ادامه داد: کلانشهر شدن باید زمانی برای مردم ارزش دارد که بتواند در دارایی و زندگی روزمره مردم ارزش افزوده ایجاد کند.

به تسهیل گری در روانسازی و کاهش ترافیک توجه ویژه شود

استاندار کرمانشاه همچنین از مدیران شهرداری خواست تا نسبت به تسهیل گری در روانسازی و کاهش ترافیک توجه ویژه داشته باشند و افزود: در این شرایط سخت شهرداری کرمانشاه توانسته کارهای عمرانی بزرگی انجام دهد البته ضروری است این اقدامات اطلاع رسانی شود چرا که این اقدامات در مطرح کردن شهر بسیار مؤثر است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: مدیریت کلان شهر نیازمند نوآوری است که این کار با تنش‌ها و مخالفت‌هایی ممکن است مواجه شود و مشکلاتی را به وجود آورد.

وی ادامه داد: برای رسیدن به شهری ایده‌آل باید بتوانیم نوآوری و ایده‌های خلاق را به کار بگیریم چرا که پس از ۲۵ سال انتظار به نهمین کلانشهر کشور تبدیل شدیم و باید بتوانیم از مزایای آن بهره مند شویم.

بازوند بیان داشت: شهرداری نباید از حوزه‌های اجتماعی غافل شود، چرا که رسیدگی به توسعه شهر اگرچه ابزارهای خوبی برای توسعه شهر به حساب می‌آیند اما عامل اصلی توسعه یعنی حوزه‌های اجتماعی نباید فراموش شوند.

کرونا ۱۵ درصد تولید ناخالص را از بین برده است

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه این بیماری در کشور ۱۵ درصد تولید ناخالص را از بین برده است، گفت: البته با شیوع این بیماری رشد منفی اقتصاد را در جهان شاهد هستیم و در سال ۲۰۲۰ کمتر کشوری رشد اقتصادی مثبت خواهد داشت.

مدیر ارشد استان ادامه داد: در این شرایط انتظار داریم شهرداری‌ها یک پای ستاد کرونا باشند و با تذکرات در پارک‌ها و سطح شهر به مردم یادآوری کنند که حضور آنها بدون ماسک در اماکن عمومی به منزله به همراه داشتن یک بمب است که ممکن است افراد زیادی را به کام مرگ بکشد.

استاندار کرمانشاه افزود: اگر به فکر معیشت مردم نباشیم بحرانی سخت تر از کرونا در انتظار ما خواهد بود.

وی ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی می‌تواند بر پیکر یک شهر ضربه وارد کند و مشکلات جدی به وجود آورد لذا شهرداری و معاونین در خط مقدم مبارزه با آسیب‌های اجتماعی باید قرار گیرند و اجازه ندهند مشکلات و مسائلی در سطح شهر شکل گیرد که عواقب جبران ناپذیری بدنبال داشته باشد.

بازوند به مشکلاتی که مساله شهرک فدک کرمانشاه و مرگ یک شهروند برای این شهر رقم زد اشاره کرد و گفت: نباید اجازه دهید این گونه مسائل تکرار شود در این مساله اگرچه وظیفه شهرداری جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز است اما باید به نحوی صورت گیرد که آثار آن به استان ضربه نزند.

قضیه حواشی شهرک فدک را برای دست فروشان تکرار نکنید

وی توجه به معیشت مردم را یکی از الزامات برشمرد و خاطرنشان کرد: در چنین شرایط سختی دستفروشان به فکر معیشت خانواده خود هستند لذا خواهشمندیم شهرداران به زیرمجموعه دستور دهند قضیه حواشی شهرک فدک را برای دست فروشان تکرار نکنند.

بازوند گفت: اگر دستفروشی مکان مناسبی را برای کسب و کار انتخاب نکرده باشد، با آنها صحبت کنند و اگر هیچ راهی نداشتند از کنار آنها عبور کرده و با آنها مدارا کنید.

مدیر ارشد استان همچنین مهندسی اجتماعی شهر را پایه گذار امنیت برشمرد و اظهار داشت: اگر امنیت وجود نداشته باشد توسعه شکل نمی‌گیرد لذا برای به وجود آوردن امنیت در سطح شهر ضروری است کهتمام تلاش را بکار گیریم.

بازوند گفت: بر این اساس اگر دستفروشان نیازمند ساماندهی هستند باید در اسرع وقت نسبت به آن اقدام شود.

وی گفت: ممکن است اختلاف سلایقی بین شورا و شهرداری باشد که مخالفت آنها بیشتر از سر دلسوزی است و روا نیست یکی از اختلاف سلیقه‌ها در این میان سو استفاده کند، لذا مبنا را بر اساس قانون بگذاریم تا اختلاف سلیقه‌ها کاهش پیدا کند.

پربازدیدترین ها