سرویس: تازه های سایت کد خبر: 398898 ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

عضو هیئت رئیسه مجلس:

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود/ مجلس با تبعیض برخورد می‌کند

مرصاد نیوز: متأسفانه برخی از دستگاه‌های اجرایی قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان را اجرا نمی‌کند که مجلس قطعاً با آنان برخورد می‌کند.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا شود/ مجلس با تبعیض برخورد می‌کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از خبرگزاری مهر , حسینعلی حاجی دلیگانی با انتقاد از عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان اظهار داشت: طبق قانون مصوب مجلس باید حقوق شاغلین و بازنشستگان همسان سازی شود و نباید فاصله زیادی بین حقوق این افراد وجودداشته باشد.

وی بیان کرد: با وجود این، متأسفانه شاهد بی عدالتی بسیار زیادی در نظام پرداخت هستیم و بسیاری از مردم از این مسئله گله‌مند هستند که چرا قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان عملیاتی نمی‌شود و حقوق بازنشستگان بسیار کمتر از شاغلین است.

 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گرانی و افزایش شدید قیمت‌ها مردم را به ستوه آورده است و در این شرایط توقع آنان این است که تبعیض و بی عدالتی در جامعه وجود نداشته باشد و بر این اساس دستگاه‌های اجرایی ملزم هستند که هیچ گونه تبعیضی در حقوق پرداختی به کارکنان خود قائل نشوند.

حاجی دلیگانی با اشاره به وضعیت نامطلوب برخی از کارکنان وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: بسیاری از کارکنان وزارت آموزش و پرورش خواستار آن هستند که همسان سازی حقوق بازنشستگان در این وزارتخانه اعمال شود و آنان می‌گویند که فاصله حقوق پرداختی میان شاغلان و بازنشستگان این وزارتخانه بسیار زیاد است.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تأکید مجلس بر این است که قوانین به درستی اجرا شود و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز یکی از قوانینی است که برای ما بسیار حائز اهمیت است و همه دستگاه‌های اجرایی باید به اجرای این قانون توجه داشته باشند و در غیر این صورت مجلس از ابزار‌های نظارتی خود استفاده می‌کند.

 

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها