سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400198 ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۲

دهیار روستای شرکان:

روستای شرکان آماده ورود بازرسان یونسکو جهت ثبت جهانی است

مرصاد نیوز: دهیار روستای شرکان پاوه گفت: روستای شرکان آماده ورود بازرسان یونسکو جهت ثبت جهانی است.

روستای شرکان آماده ورود بازرسان یونسکو جهت ثبت جهانی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،روزگار عارفی در گفتگو با خبرنگار هزار ماسوله اظهار داشت: باتوجه به اینکه پرونده ثبت جهانی اورامانات در حال بررسی و به روزهای حساس و سرنوشت ساز نزدیک شده است روستای شرکان، همانند بهشت گمشده ای آمادگی ثبت جهانی را دارد.

دهیار روستای شرکان گفت: با تمهیدات به عمل آمده در این روستا و رعایت آیتم های مورد نیاز، امیدواریم مورد تایید بازرسان سازمان یونسکو قرار بگیرد.

وی ادامه داد: با همکاری مردم و ارگان ها از دو هفته پیش کار آماده سازی و تمیز کاری و نظافت و رنگ آمیزی روستا شروع شده است و از هم اکنون روستا بطور کامل آماده ورود بازرسان سازمان یونسکو است.

عارفی با اشاره به بازدید چند روز پیش مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و مدیر پایگاه ثبت جهانی اورامانات از روستای شرکان گفت: در این بازدید مدیر کل میراث فرهنگی استان از روستای شرکان بعنوان اولین روستایی که شرایط لازم را برای جلب توجه و رضایت بازرسان سازمان یونسکو را دارد یاد کرد.

دهیار روستای شرکان اضافه کرد: انشاءالله بدون هیچ مشکلی وارد سطح جهانی خواهیم شد و از همه کسانی که از شهرستان پاوه و کرمانشاه و سایر شهرهای دیگر کمک حال مردم روستا بودند نهایت تشکر را دارم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها