سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400275 ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

امام جمعه موقت اسلام آبادغرب:

دفاع مقدس دانشگاه عملی انسان سازی است

مرصاد نیوز: امام جمعه موقت اسلام آبادغرب گفت: دفاع مقدس یک دانشگاه عملی انسان سازی و نیل به عرفان های الهی در کوتاه ترین زمان ممکن بود.

دفاع مقدس دانشگاه عملی انسان سازی  است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از اسلام آباد خبر، حجت الاسلام روح الله کرمی امام جمعه موقت اسلام آبادغرب در خطبه های نمازجمعه شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: توانایی و قدرت ایمان بر کفر در جنگ نابرابر از جمله درسهای دفاع مقدس است.

وی افزود: توانایی کشور در حالی شکل گرفت که ما از نظر امکانات اولیه کاملا محروم و تحریم بودیم اما توانستیم در زمان جنگ، زیر توپ و تانک و خمپاره و موشک قوی باشیم و تحریم را بشکنیم.

حجت الاسلام کرمی با بیان اینکه وقتی قدرت ایمان باشد، خداوند هم کمک می کند، حفظ و ایمن کردن مملکت اسلامی به برکت دفاع مقدس از دیگر درسهای دفاع مقدس است.

وی عنوان کرد: اسلام به برکت رشادت‌های شهدا و ایثارگران دفاع مقدس در دنیا صادر شد و به تمام ملت های آزادی خواه نشان داد که می شود با دست خالی اما با ایمان به خدا بر تمام کفر غالب و پیروز شد

امام جمعه موقت اسلام آبادغرب تصریح کرد: دفاع مقدس یک دانشگاه عملی انسان سازی و رسیدن به عرفان های الهی در کوتاه ترین زمان ممکن بود.

حجت الاسلام کرمی گفت: کودک ۱۳ ساله ای که زیر تانک می رود، شهدایی که خبر  از شهادت خود می دهند، حمایت از ولایت در کلام امام شهدا و ... همه از درسهای دفاع مقدس است.

وی بیمه شدن کشور در برابر جنگ های سخت و نابرابر را از دیگر درسهای دفاع مقدس اعلام و عنوان کرد:صدام یک بازیچه، یک عروسک خیمه شب بازی  در دست آمریکا و اسرائیل و ناتو ..ی بود.

امام جمعه موقت شهرستان اسلام آبادغرب گفت: ما مدیون خون شهدا و رشادت های ایثارگران و به تعبیری شهدای زنده هستیم.

حجت الاسلام کرمی بیان کرد: خیانت به خون شهدا ازدست دادن آزادی را به بار می آورد که اگر این آزادی از دست برود تا سالیان سال جبران نخواهد شد. 

وی افزود: فرماندهان ارتش، سپاه و نیروهای مسلح، سپهبد صیاد شیرازی، شهید فلاحی، شهید فکوری، شهدای هسته‌ای، شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی مالک های اشتر زمان بودند و خون این شهدای بزرگوار چراغ راه ما هستند.

حجت الاسلام کرمی در خطبه اول نمازجمعه امروز با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و ثمره آن عنوان کرد: یکی از اهداف قیام سید الشهداء(ع ) امر به معروف و نهی از منکر بود. 

وی افرود: سوال اینجاست امر به معروف و نهی از منکر در جایی باید باشد که اثر گذاری یا احتمال اثر گذاری داشته باشد، حال آنکه قیام امام(ع ) و در مقابل آن یزید عملا احکام و اصول دین را زیر سوال می برد. پس چرا امام قیام کرد؟

حجت الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: اگر مصلحت جدی و خطر سقوط دین یا حکمی از دین در میان باشد، مقوله احتمالی اثر گذاری از میان می رود و باید اصل را نگه داشت یا به تعبیری آسان تر در زمان یزید دین اسلام و احکام آن در حال از بین رفتن بود  به طوری که مردم دین معاویه ای و یزیدی را قبول کردند!

وی افزود: بعضی از خصوصیات و بدعت های زمان یزید نظیر یعنی هم می شود نمازخواند هم شراب خورد!  می شود نماز خواند هم فاسق بود! می شود اهل نماز و خمس و زکات بود هم رقاص خانه داشت!می شود مسلمان و پیشانی بسته بود، اختلاس هم کرد! را شامل می شود.

حجت الاسلام کرمی گفت: این ویژگی‌ها در زمان یزید بود نکند خدای ناکرده ذهنمان جایی دیگر برود، امام حسین(ع ) بقای اسلام و احکام اسلام را از خود و خانواده مهمتر می دانست.

وی عنوان کرد: امام حسین(ع ) به همه ما خصوصاً مسئولین کشور یاد داد که برای احیای دین و اسلام باید خطر کرد.

حجت الاسلام کرمی با انتقاد از بی تدبیری بعضی از مسئولین کشور گفت: گرانی لحظه به لحظه است‌ و مسئولین دستگاه های ذیربط باید نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند و این از مصادیق منکر عملی است.

وی افزود: مردم از وضع موجود ناراحت هستند اما حرمت نگه می دارند، مسأله ی گرانی، مسأله بی بند و باری، بی حجابی و ولنگاری فضای مجازی در کشور بیداد می کند.

حجت الاسلام کرمی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس، نمایندگان استان، نماینده شهرستان وکلای مردم به داد مردم برسید و در شعبه قضایی خانواده بروید و ببینید روزانه چند زوج جوان به علت ولنگاری فضای مجازی یا مشکلات اقتصادی از هم طلاق می‌گیرند.

 

 

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها