سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400277 ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴

امام جمعه موقت هرسین :

نماینده ای که خوی اشرافی گری دارد از حق مردم دفاع نمی کند

مرصاد نیوز:امام جمعه موقت هرسین گفت: زمانی که نماینده خوی اشرافی گری داشته باشد و ماشین چند ده میلیونی سوار شود نمی تواند احقاق حق کرده و از حق مردم دفاع کند.

نماینده ای که خوی اشرافی گری دارد از حق مردم دفاع نمی کند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از دیوانگاه، حجت الاسلام قلعه بالایی امام جمعه موقت هرسین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به شهادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: از آغاز عالم تا امروز دو جریان در عالم وجود داشته یکی جریان حق و دیگری جریان باطل و بین حق و باطل گروهی است که نه حق صرف است و نه باطل صرف و اینها منافقین هستند.

وی با بیان اینکه آن چیزی که امام حسن مجتبی(ع) را زمینگیر کرد جریان نفاق بود، افزود: باید بسیار مراقب این جریان باشیم که حضرت علی (ع) را خانه نشین  و امام حسن مجتبی(ع) را وادار به پذیرش صلح کرد اما نباید ولی امر ما را زمینگیر کند آن چیزی که خطرش را در جامعه می بینیم این خط سیر منافقانه است.

امام جمعه موقت هرسین در ادامه  ضمن عرض تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان هرسین تصریح کرد:  از قول مردم هرسین به فرماندار جدید می گویم این شهر مردمی نجیب، ولایتمدار و با ریشه دارد و هر کسی که در این منصب قرار گیرد باید بیشترین و بالاترین رفاه را برای این مردم ایجاد کند انصافاً لیاقت مردم هرسین بالاتر از اینها است.

حجت الاسلام قلعه بالایی اظهار داشت: تذکراتی هم به نمایندگان محترم مجلس داریم که گاهی اوقات اخباری در فضای مجازی می بینیم که با آن خوی ولایتمداری و ولایت پذیری مجلس همخوانی ندارد و توصیه می کنیم که مجلسی ها زندگی آیت الله مدرس را مطالعه کنند زیرا زمانی که نماینده خوی اشرافی گری داشته باشد و ماشین چند ده میلیونی سوار شود نمی تواند احقاق حق کرده و از حق مردم دفاع کند.

وی افزود: نماینده باید مانند مردم سطح پایین جامعه زندگی کند زیرا از بین همین مردم بلند شده و باید مثل همین مردم باشد.

حجت الاسلام قلعه بالایی خاطرنشان کرد: به من هم ماشین چند ده میلیونی بدهند زبانم بسته می شود مگر نمی شود نماینده ای بایک زندگی ساده بود و کار کرد.

خطیب جمعه موقت هرسین خاطرنشان کرد: مگر نمی شود از آن خوی اشرافی گری فاصله گرفت ولی کار کرد، محرومیت را از جامعه زدود و قوانین خوب را تصویب کرد و نظارت جدی اعمال کرد زیرا بی نظارتی در این مملکت جامعه ما را به جایی رسانده که ارزاق و معیشت مردم قیمت روزانه دارد.

حجت الاسلام قلعه بالایی اظهار داشت: نظارت باید از بالا و از مجلس شروع شود نمایندگان باید بر کار رئیس جمهور و وزرا نظارت داشته باشند و تذکر بدهند وقتی به نماینده ای فلان ماشین بدهند دست و دلش می لرزد و نمی تواند احقاق حق کند و در این بین حق مردم تضییع می شود .

وی با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس یک سال و هشت سال نبود بلکه به پهنای تاریخ بود، چه اینکه حضرت علی (ع)در خطبه 27نهج البلاغه می فرمایند : جهاد دری از درهای بهشت است که خداوند آن را بر روی بندگان خاص خود می گشاید.

امام جمعه موقت هرسین با بیان اینکه شهدای ما  اخلاص و ایثار داشتند اما مسئولین ما از این رفتارها دور شده اند، تصریح کرد: زمانی اگر به شخصی مسئولیتی می دادند فرار می کرد و سعی می کرد جوری خدمت کند که کسی متوجه نشود اما امروز برای مسئولیت چه کارهایی که انجام نمی دهند و چه لعابی هایی که ایجاد نمی کنند.

وی افزود: امام صادق(ع) فرمودند: از رحمت خدا به دور است کسی که دنبال ریاست طلبی باشد و امام خمینی(ره) هم فرمودند: ما خدمتگذار مردم هستیم مسئولیتی که در آن خدمت نباشد به چه دردی می خورد.

حجت الاسلام قلعه بالایی در ادامه اظهار داشت: چقدر فرهنگ ایثار و شهادت در مملکت ما کمرنگ شده آن ایثارها و انفاق ها کجا رفت درحال حاضر مسئول نماز شب خوان کم داریم خدا نکند این فرهنگ روزی از این مملکت برداشته شود زیرا هر جا این فرهنگ جلوه گر شد موفق و هر جایی که از این فرهنگ دور شدیم ذلیل شدیم.

وی افزود:  زمانی ما سیم خاردار نداشتیم اما امروز به موشک های نقطه زن به برد2هزار کیلومتر رسیده ایم مگر این با فرهنگ جهاد به دست نیامده است، همین فرهنگ را اگر در اقتصاد پیاده کنند نمی تواند اقتصاد را درست کند؟ اما دست هایی است که نمی خواهد و امیدواریم که خدای متعال این دست ها را زودتر از این مملکت قطع کند و به جای آن مجاهدان فی سبیل الله را جایگزین کند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها