سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 400306 ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه مطرح کرد:

کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه با ایجاد ۴۷ هزار فرصت شغلی

مرصاد نیوز: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: براساس سند اشتغال امسال باید ۴۷ هزار و ۳۰۸ فرصت شغلی ایجاد شود تا ۲.۵ درصد از نرخ بیکاری استان کاهش یابد.

کاهش ۲.۵ درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه با ایجاد ۴۷ هزار فرصت شغلی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حسن عزیزی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تا کنون ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در زمینه کرونا پرداخت شده است، اظهار داشت: در این زمینه رتبه ششم در کشور را دارا هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: براساس سند اشتغال امسال باید ۴۷ هزار و ۳۰۸ فرصت شغلی ایجاد شود تا ۲.۵ درصد از نرخ بیکاری استان کاهش یابد.  

این مسئول تصریح کرد: سهم تعهد اشتغالزایی ما از ابتدای سال تا کنون ایجاد ۲۴ هزار و ۷۵۵ فرصت شغلی است که تا کنون ۳۱ هزار و ۸۸۶ فرصت معادل ۶۸ درصد ایجاد شده است که از تعهدات پیش بینی شده جلوتر هستیم.

عزیزی ادامه داد: آنچه در سامانه اشتغال به ثبت رسیده بیش از ۲۴ هزار فرصت شغلی و آنچه ما حصل فعالیت های عمرانی، بنیاد برکت، بسبج سازندگی و ... است ۵ هزار و ۷۵۹ فرصت شغلی است.

این مسئول گفت: در میان شهرستان ها سرپل ذهاب متعهد به ایجاد ۲ هزار و ۶۲۲ فرصت شغلی بوده که تا کنون ۲۳۹۰ فرصت معادل ۸۷ درصد محقق شده است.

وی گفت: همچنین تحقق ایجاد فرصت های شغلی در شهرستان های سنقر ۸۲ درصد، صحنه ۷۷ درصد، ثلاث باباجانی ۷۵ درصد، اسلام آباد ۷۵ درصد، روانسر ۷۲ درصد، کنگاور ۷۲ درصد، قصرشیرین ۷۲ درصد، گیلانغرب ۶۹ درصد، جوانرود ۶۷ درصد، هرسین ۶۵، پاوه ۵۹ و کرمانشاه ۶۰ درصد بوده است.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها