سرویس: اجتماعی کد خبر: 400934 08:00 - 1399/07/25

لزوم جلوگیری از سفرهای غیرضروری؛

مسافرت کووید ۱۹ به بدن مسافران/ در خانه بمانیم

مرصاد نیوز: یکی از مهم ترین دلایل ابتلا به کرونا مسافرت است و با توجه به تعطیلات پیش رو ضرورت دارد مردم در خانه بمانند.

مسافرت کووید ۱۹ به بدن مسافران/ در خانه بمانیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به دنبال شیوع ویروس کرونا بسیاری از رسوم از جمله دید و بازدید و مسافرت غیر معقول به نظر می‌آید.

بر اساس یافته‌های دانشگاه علوم پزشکی یکی از مهم ترین علل ابتلای مردم به بیماری کرونا مسافرت بوده است بنابراین مردم باید از سفر بپرهیزند.

 در حال حاضر تمام نقاط کشور در شرایط قرمز به سر می برد که توجه به توصیه های مسئولین به ویژه مسئولین ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی بسیار ضروری و عقلایی است.

مسافرت سبب ابتلا به کرونا می شود

سارا شاه آبادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در بررسی های انجام شده یکی از مواردی که سبب بروز بیماری کرونا در افراد شده مسافرت رفتن بوده است.

وی افزود: بر همین مبنا توصیه می‌شود مردم در منازل خود بمانند و برای خود و فرزندان خود تفریحات سالم تدارک ببینند زیرا سفر کردن بسیار خطرناک است.

مدیر گروه بیماریهای مرکز بهداشت استان کرمانشاه گفت: در این ایام تعطیل مردم از سفرهای غیرضروری بپرهیزند زیرا اگر به سفر بروند و آنجا در شهر دیگری به بیماری مبتلا شوند مشکلات آنها بسیار بیشتر از زمانی است که در شهر خود بیمار شوند.

شاه آبادی با تاکید بر لزوم اعمال محدودیت‌ها برای ممانعت از مسافرت عنوان کرد: تاکنون از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا هیچ مصوبه برای محدودیت سفر به کرمانشاه ابلاغ نشده است.

کرمانشاه در وضعیت نامناسبی ازنظر شیوع کرونا قرار دارد

فضل الله رنجبر در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: به منظور اعمال محدودیت های سفر تابع مصوبات ستاد مقابله با کرونا هستیم با این حال تاکنون مصوبه ای راجع به محدودیت سفر به کرمانشاه ابلاغ نشده است.

وی با بیان اینکه کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارد، عنوان کرد: کرمانشاه با توجه به افزایش شمار فوتی‌ها وضعیت خوبی ندارد.

فرماندار شهرستان کرمانشاه گفت: باید پروتکل‌های بهداشتی به ویژه فاصله گذاری و عدم حضور در اجتماعات نظیر مراسم ختم و عروسی و استفاده از ماسک جدی گرفته شود.

رنجبر عنوان کرد: توصیه می‌شود مردم به منظور حفظ سلامت خود و آحاد جامعه به هیچ وجه در این ایام تعطیل به مسافرت نروند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها