سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 401156 10:17 - 1399/08/01

رئیس سازمان سیما، فضا و منظر شهرداری کرمانشاه خبر داد:

پروژه پارک جنگی سراب قنبر نیازمند ورود سرمایه گذار/ اولویت با سرمایه گذاران بومی است

مرصاد نیوز: رئیس سازمان سیما، فضا و منظر شهرداری کرمانشاه پارک جنگلی سراب قنبر را نیازمند ورود سرمایه گذاران دانست و گفت: در این راستا سرمایه گذاران بومی در اولویت خواهند بود.

پروژه پارک جنگی سراب قنبر نیازمند ورود سرمایه گذار/  اولویت با سرمایه گذاران بومی است

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، فرامرز رحمتی زاده امروز پنج شنبه در حاشیه بازدید از پروژه پارک جنگلی سراب قنبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از زمانی که این پروژه در اختیار شهرداری قرار گرفت تعهدات در زمینه جنگل کاری به صورت کامل انجام شده است و در این راستا ۴۰ هکتار جنگل کاری با کشت ۲۱ هزار اصله درخت در گونه های مختلفی از جمله سرو نقره ای، کاج و نیز درخت های خزان پذیر انجام پذیرفت.

زئیس سازمان سیما، فضا و منظر شهرداری کرمانشاه با بیان اینکه کاشت درختان موجب جلوگیری از تغییر کاربری و زمین خواری می شود، خاطر نشان کرد: این پروژه در زون های مختلف تفرجی و اقتصادی تعریف شده است که از جمله آن می توان به زون های تفریحی، ورزشی، تفرجگاهی، فرهنگی، اسکان موقت و ... اشاره کرد.

این مسئول ادامه داد: این پارک جنگلی ۵.۵ کیلومتر راه دسترسی دارد که در حال حاضر ۲ کیلومتر آن انجام شده است و برای مابقی نیز نیازمند اعتبارات هستیم.

وی ادامه داد: این پروژه مطالبه مردم از مجموعه مدیریت شهری است و در این راستا نیازمند حمایت استانداری از این پروژه هستیم کما اینکه در بحث ایجاد راه دسترسی کمک و حمایت های خوبی از سوی استانداری صورت گرفت.

رحمتی زاده با اشاره به سودآوری این پارک جنگلی برای سرمایه گذاران خاطر نشان کرد: در داخل پروژه ۱۲ قطعه معارض وجود دارد که با رایزنی های صورت گرفته قرار شد این افراد هم ذینفع شوند و در کار اقتصادی سهیم خواهند شد.

این مسئول گفت: نیازمند سرمایه گذار برای این پروژه هستیم ضمن اینکه اولویت با سرمایه گذاران بومی است و در این راستا امتیازاتی در نظر گرفته شده است.

رحمتی زاده گفت: در حال حاضر با توجه به نوسان قیمت ها نمی توان اعتبار دقیقی اعلام کرد.

وی بیان داشت: در حاضر بحث تامین منابع آبی و برق راه دسترسی از مشکلات این پروژه است که نیازمند همکاری و همراهی دستگاه های مرتبط هستیم.

به زودی حفاری 15 آبراه در پیاده راه پارکینگ شهرداری آغاز می شود

همایون نوری در حاشیه بازدید از پیاده راه پارکینگ شهرداری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه هفت ماه پیش کلید خورد و اعتباری حدود ۶ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

شهردار منطقه ۴ با بیان اینکه طول این پیاده راه ۲۳۰ متر است، افزود: هفته آینده نیز مشکل تاسیسات سرویسهای بهداشتی برطرف خواهد و راه اندازی می شود.

وی گفت: ۱۵ آبراه برای این مکان در نظر گرفته شده که به زودی حفاری های آن انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این مبلمان شهری برای استفاده بهینه مردم ساخته شده است، عنوان کرد: با توجه به تردد بیماران و اینکه این مکان بیشتر جنبه پزشکی دارد به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی ضدعفونی  روزانه در دستور کار قرار دارد.

برای ساماندهی آبشوران یک و نیم میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است

شهردار منطقه ۴ همچنین در حاشیه بازدید ساماندهی حاشیه آبشوران نیز اظهار داشت: این پروژه حد فاصل خیابان دلگشا، حقیقی پاک و پل چوبی در دو لاین شرقی و غربی به طول ۸۰۰ متر و عرض ۸ متر مفید ساماندهی شده است.

این مسئول اعتبار هزینه شده برای این پروژه را یک و نیم میلیارد تومان اعلام و خاطر نشان کرد: با این ساماندهی آلودگی های بصری که وجود داشت از بین رفت و موجب رضایتمندی مردم شده است.

نوری تصریح کرد: همچنین با ساماندهی و آسفالت این منطقه شاهد کاهش بار ترافیکی خیابان اشرفی اصفهانی هستیم.

پیاده راه گردشگری و غذا تا پایان پاییز امسال به بهره برداری می رسد

همچنین سامان احمدیان سرمایه گذار و کارفرما پیاده راه گردشگری و غذا نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این پروژه تا پایان پاییز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ۳۴ غرفه در این پروژه تعریف شده است، افزود: فراخوان عمومی برای واگذاری غرفه ها صورت پذیرفته است و تا پایان هفته آینده نتایج آن مشخص خواهد شد و غرفه ها به صورت سالانه در اختیار آنها قرار میگیرد.

احمدیان تصریح کرد: ایده، کار جدید و نوآوری در اولویت واگذاری این غرفه ها است و مالکیت آن متعلق به شهرداری است.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها