سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 401259 18:07 - 1399/08/03

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه:

کارگروه تسهیل استان به بلوغ رسیده است

مرصاد نیوز:معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: کارگروه تسهیل استان به یک بلوغ رسیده است و تشکل ها و انجمن های استان نیز به خوبی پای کار هستند اما بسیاری از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی به سرعت حل و فصل نمی شود.

کارگروه تسهیل استان به بلوغ رسیده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، هدایت حاتمی عصر امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار داشت: کارگروه تسهیل استان به یک بلوغ رسیده است و تشکل ها و انجمن های استان نیز به خوبی پای کار هستند اما بسیاری از مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی به سرعت حل و فصل نمی شود.

معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: عمده هدف راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های واحدهای تولیدی سرعت بالا در رسیدگی به واحدها و شکل گیری نظام ارجاعی مناسب است.

این مسئول خواستار افتتاح این مرکز طی فردا شد و گفت: این افتتاح  نشان دهنده این است که خدمات در روزهای تعطیل نیز ارائه خواهد شد و به فعالان اقتصادی این پیمان را می دهیم که برای رفع مشکلات از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

حاتمی با بیان اینکه عمده کار این مرکز بر عهده سازمان صمت، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جهاد کشاورزی است، ادامه داد:دستگاه های عضو کارگروه باید از زبده ترین و توانمندترین نیروها برای خدمت رسانی بهره گیرند چرا که این افراد باید ارجاع دهنده و پردازش کننده مشکلات باشند.

معاون استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: با ثبت مشکلات در سامانه معرفی شده برای واحدها خود دستگاه مربوط به دنبال رفع آن می رود که بسیار اثربخش خواهد بود و اگر احتیاج به همفکری فراتر از یک سازمان باشد در کارگروه مطرح خواهد شد.

وی بیان داشت: باید سعی شود مشکلات واحدها در کارگروه استانی حل و فصل شود و احتیاجی به ارجاع به کارگروه ملی نداشته باشیم.

محسن دارابی عصر امروز در بیست و ششمین کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه از راه اندازی مرکز شبانه روزی فوریت های واحدهای تولیدی در استان خبر داد و اظهار داشت: در این راستا مشکلات و مسائل مربوط به واحدهای تولیدی بررسی و در حداقل مدت و کوتاهترین زمان ممکن بررسی و پاسخ داده خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: بر این اساس مکاتباتی با دستگاه های اصلی عضو کارگروه ستاد تسهیل استان صورت گرفته است و دستگاه ها نمایندگانی را برای آموزش به کارگروه معرفی کردند و طی هفته جاری آموزش های لازم در این زمینه ارائه شده است که ۹۵ درصد دستگاه های مرتبط نفرات خود را معرفی کردند.

این مسئول ادامه داد: سازمان جلسات سازمان صمت با ظرفیت ۷۰ نفر به عنوان مکان این مرکز شبانه روزی در نظر گرفته شده است که با توجه به شرایط کرونایی فضای مناسب و تجهیزات لازم را برای ۳۰ نفر فراهم کردیم و این آمادگی وجود دارد که طی فردا یا پس فردا افتتاح شود.

دارابی خاطر نشان کرد: ارزیابی عملکرد کارگروه ستاد تسهیل استان ها از این به بعد بر اساس سامانه خواهد بود و درخواست های لازم نیز باید در این سامانه ثبت و مورد بررسی و ارجاع قرار گیرند.

وی با بیان اینکه کارشناس مربوطه مشکلات واحدها را بررسی و به مجموعه آن اداره به منظور بررسی ارجاع می دهد، عنوان کرد: در صورت برطرف نشدن مشکلات به کارگروه استانی ارجاع و در صورت برطرف نشدن و نیاز به بررسی بیشتر در مرحله سوم به کارگروه ملی ارجاع داده می شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ادامه داد: آمادگی حضور شبانه روزی در این مرکز فوریت ها به منظور بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و واحدهای تولیدی را داریم ضمن اینکه نمایندگان تمام دستگاه ها نیز وجود دارند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها