سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 402140 19:07 - 1399/08/26

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

کارگاه های صنایع دستی از اول آذر باید تعطیل شوند/ ضرر فراوان گردشگری با شیوع کرونا

کارگاه های صنایع دستی از اول آذر باید تعطیل شوند/ ضرر فراوان گردشگری با شیوع کرونا

مرصاد نیوز: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه گفت: کارگاه های صنایع دستی هم مطابق شیوه نامه اصناف از اول آذر ماه باید تعطیل شوند.

امید قادری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، با بیان اینکه تا پایان هفته گزارش کاملی از خسارت های کرونا به بخش گردشگری استان و حرفه های وابسته برای مطرح شدن در ستاد مقابله با کرونای استان کرمانشاه تنظیم خواهد شد، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا گردشگری در جهان آسیب و ضرر فراوانی دیده است و در پی آن آمارهای ناامید کننده ای در دنیا و کشور ما به وجود آمده که به نظر میرسد تنها راه برون رفت از این وضعیت از بین رفتن کرونا است و غیر از آن نمی توان راه حل دیگری را متصور شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اشاره به محدودیت های ایجاد شده در پی شیوع کرونا در استان کرمانشاه افزود: فعالیت گردشگری آژانس های مسافرتی برای برگزاری تور و تورگردانی و نیز برگزاری رویدادهای گردشگری ممنوع است همچنین موزه ها تعطیل هستند و مراکز اقامتی مانند هتل ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باز هستند و به منظور خدمات رسانی به افرادی که سفر کاری و یا ضروری دارند به فعالیت می پردازند.

وی بیان داشت: رستوران هایی که تحت پوشش میراث فرهنگی هستند فقط اجازه دارند غذای بیرون بر ارائه دهند و نیز کارگاه های صنایع دستی هم مطابق شیوه نامه اصناف از اول آذر ماه باید تعطیل شوند.

قادری با اشاره به کمک های دولت به بخش گردشگری ادامه داد: دولت تسهیلاتی را برای جبران بخشی از خسارت ها در نظر گرفته که از جمله آن می توان به امهال وام های فعالان گردشگری تا پایان سال، معافیت مالیاتی، معافیت پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد.

این مسئول ادامه داد: همچنین دولت بسته تشویقی وام برای افرادی که قبل از کرونا بیمه داشتند و نیز افراد فاقد پوشش بیمه ای با فرمولی خاص در نظر گرفته است که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه کارا از این مهم برخوردار شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: اجاره بهای اماکن استیجاری از محل میراث فرهنگی یعنی مکان هایی که مالکیت ساختمان با میراث است، نیز تا یک سال پس از تصویب شامل بخشودگی شده است.

قادری خاطر نشان کرد: این مشوق ها به تنهایی کافی نیست چرا که ضرر زیادی متوجه صنعت گردشگری در دنیا و کشور ما شده است.

این مسئول گفت: قرادادی با دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه منعقد خواهد شد تا از هتل ها به عنوان نقاهتگاه برای بیماران کرونایی که امکان قرنطینه و یا شرایط خاص نگهداری ندارند، استفاده شود و به هتل داران اعلام کرده ایم که در این راستا اگر تمایل به همکاری دارند اعلام آمادگی کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها