سرویس: تازه های سایت کد خبر: 402597 12:12 - 1399/09/08

مرکز مدیریت راه‌ها اعلام کرد؛

برف و باران در جاده‌های 13 استان/ کاهش 16.5 درصدی ترافیک راه‌ها در 24 ساعت گذشته

برف و باران در جاده‌های 13 استان/ کاهش 16.5 درصدی ترافیک راه‌ها در 24 ساعت گذشته

مرصاد نیوز: مدیر مرکز مدیریت راه‌ها گفت: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از 2263 دستگاه ترددشمار جاده‌ای نسبت به روز قبل 16.5 درصد کاهش دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از راه دانا،  علی اکبر آشوری، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ کسب شده از دوربین‌های نظارت تصویری و بیش از 2250 دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده ای در آزادراه کرج-تهران، آزادراه کرج-قزوین و آزادراه‌ قزوین-کرج ثبت شد.

 کاهش 16.5 درصدی ترافیک جاده ها 

وی بیان کرد: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از 2263 دستگاه ترددشمار جاده‌ای نسبت به روز قبل 16.5 درصد کاهش دارد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 18.7 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 16 تا 17 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

آشوری یادآور شد: در حال حاضر جاده قزوین - همدان در کیلومتر 110، محور وازک-بلده در مازندران، جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، جاده شمشک-دیزین، محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، جاده شهداد - نهبندان و محور‌‌ خرم‌آباد - پلدختر به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها افزود: محور گنج نامه-تویسرکان در استان همدان نیز فعلا مسدود است و تردد از محور جایگزین همدان-جوکار-تویسرکان و همدان-اسدآباد-تویسرکان انجام می‌شود.

وی با اشاره به انسداد محور پونل - خلخال در استان گیلان گفت: محور گناوه-بوشهر در مسیر رفت و برگشت نیز مسدود است و تردد از مسیر جایگزین بزرگراه گناوه - برازجان- بوشهر انجام می‌شود.

 تردد روان در همه محورهای تهران-شمال

آشوری در تشریح وضعیت ترافیکی جاده های شمال بیان کرد: در حال حاضر شاهد تردد روان در آزادراه تهران-شمال و آزادراه قزوین-رشت، همچنین محورهای کندوان، فیروزکوه و هراز در مسیر رفت و برگشت هستیم.

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با بیان اینکه در محورهای تهران-شمال بارش و مداخلات جوی خاصی نداریم، از بارش برف و باران در برخی از محورهای استان‌های همدان و چهارمحال بختیاری خبر داد.

وی اضافه کرد: راننده ها در محورهای کوهستانی و برف گیر حتما تجهیزات زمستانی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

آشوری همچنین به بارش باران در برخی از محورهای استان های اصفهان، ایلام، بوشهر، فارس، لرستان، خوزستان، کهگیلویه بویراحمد، کرمانشاه، کرمان، مرکزی و یزد اشاره کرد.

‌انتهای پیام

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها