سرویس: سیاسی کد خبر: 402887 00:50 - 1399/09/16

موضوعی که دور از انتظار نبود؛

بازخورد هول شدن ها برای مذاکره خسارت بار

بازخورد هول شدن ها برای مذاکره خسارت بار

مرصاد نیوز: اظهار نظر برخی مقامات کشورهای منطقه نتیجه هول شدن جریانی خاص برای مذاکره است.

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، پس از انتخاب بایدن به عنوان رئیس جمهور آینده ایالات متحده آمریکا، برخی در داخل کشور بار دیگر زمزمه هایی را سر دادند که بایستی ایران دوباره به پای میز مذاکره برود. این در حالی است که نتیجه مذاکره قبلی ایران با آمریکا و به عبارت دقیق تر ایران و 1+5 برجامی بود که این روزها جز جسد بی جانی از آن باقی نمانده است.

شکست برجام در حالی این روزها برای همگان نمایان شده است که جریانی خاص در داخل کشور نمی خواهند آن را قبول کنند و کماکان به دنبال تنفس مصنوعی آن هستند؛ هر چند که تنفس مصنوعی دیگر پاسخگو نیست.

در این میان اما این زمزمه های عجیب موجب شده که پیام های غلطی از سوی ایران به منطقه و جهان مخابره شود که بازخورد آن را می توان در اظهار نظر های اخیر برخی مقامات کشورهای عربی منطقه دید.

براساس این گزارش وزیر امور خارجه عربستان سعودی شنبه خواستار مشورت آمریکا با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در هر توافق هسته‌ای احتمالی با ایران شد. وزیر خارجه سعودی می‌گوید «درباره هر توافق هسته‌ای [احتمالی] بین واشنگتن و تهران، باید با کشورهای [حاشیه] خلیج [فارس] مشورت شود.

این در حالی است که بحرین هم اظهار نظر مشابهی داشته است. «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر خارجه بحرین گفت، هرگونه اصلاحی در توافق هسته‌ای ایران باید شامل جنبه‌هایی باشد که نگرانی کشورهای منطقه را برانگیخته است.

به گزارش مرصاد، این اظهارنظرها نشان می دهد که بایستی پیام ایران در خصوص سیاست خارجی قاطع و یکصدا باشد. بدون شک هرگونه چندصدایی پیام های غلطی به جهانیان خواهد داد که نمونه بازخورد آن را شاهد بودیم.

قانون اخیر مجلس موسوم به قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران یک موضع مناسب از سوی ایران است که انتظار این است که مقامات دولتی نیز با اجرای آن یک پیام مشترک به جهانیان مخابره کنند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها