سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 403019 18:10 - 1399/09/19

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با مرصاد:

تشریح طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو/ دلال ها بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد سود بردند

تشریح طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو/ دلال ها بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد سود بردند

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد از تدوین طرح ساماندهی بازار خودرو خبر داد و اظهار داشت: این طرح در کمیسیون صنایع و معادن مطرح و در حال بررسی است.

عضو صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: این طرح چند شاخصه دارد که بخشی از آن مربوط به کیفیت است تا روند ارتقای کیفیت در طراحی و ساخت خودرو به عنوان یک اصل در صنعت خودروسازی کشور لحاظ شود.

وی خاطر نشان کرد: بخش کلان این طرح به موضوع وضعیت قیمت خودرو می‌پردازد تا جلوی تفاوت قیمت در درب کارخانه با بازار را ببندد و هرچه تفاوت بود مالیات سنگینی برای آن قرار دهند و این مالیات نیز توسط دولت مدیریت شود.

حجت الاسلام حسینی کیا با اشاره به اینکه دلال ها طی این‌مدت بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان سود بردند، گفت: در این طرح به دنبال انجام این مهم هستیم تا رانت موجود به جای اینکه به جیب دلال ها برود در اختیار دولت قرار بگیرد و دولت را ملزم کنیم تا آن را مدیریت کند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در این طرح پیشنهاد شده از مالیات اخذ شده به طور مثال ۲۰ درصد به حمل و نقل عمومی، ۵ درصد پلیس، ۱۰ درصد وزارت راه برای توسعه راه‌ها و بخشی نیز به بیمه داده شود تا الزامات بیمه را بیشتر کنیم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: با تصویب این طرح خودرو ارزان نمی‌شود بلکه نقدینگی آن جا به جا می شود و آرام آرام خریدار واقعی برای خرید خودرو اقدام می‌کند و بازار دلالی از بین می‌رود.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها