سرویس: اجتماعی کد خبر: 403220 14:52 - 1399/09/25

مسئول بسیج کارمندی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد مطرح کرد:

برگزاری کارگاه ارتقا سلامت اداری/ تشریح اقدامات بسیج کارمندی در دوران شیوع کرونا

برگزاری کارگاه ارتقا سلامت اداری/ تشریح اقدامات بسیج کارمندی در دوران شیوع کرونا

مرصاد نیوز: مسئول بسیج کارمندی استان کرمانشاه گفت: یکی از کارهایی که در لابه لای جهش تولید دنبال می کنیم و جزو وظایف ماست برگزاری کارگاه ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد اداری است.

سرهنگ برزو شریفی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، اظهار داشت: بسیج ادارات و کارمندان دو وظیفه مهم جهت رضایتمندی و ایجاد امید آفرینی در مردم برعهده دارند که آنها را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی خاطر نشان کرد: به منظور تحقق فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری نسبت به جذب حداکثری بسیجیان، بسیج کارمندان استان کرمانشاه توانست با جذب 90 درصدی جامعه هدف رتبه اول کشور را از آن خود کند.

مسئول بسیج کارمندان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان داشت: از وظایف تخصصی بسیج ادارات کادرسازی مدیران تراز انقلاب اسلامی است که در این خصوص جلسات و کارگاههای متعددی جهت آموزش برگزار شده است و همه مدیران و روسای دستگاههای اجرایی از این دوره ها بهره مند شدند.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این دوره ها تقویت بنیه های اعتقادی، اخلاقی و بصیرتی فرماندهان ، توجیه برنامه های سازمان و برطرف شدن ابهامات در اجرای برنامه هاست.

وی تجهیز، بکارگیری آحاد کارمندان در مقابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی، سازماندهی، تکریم ارباب رجوع، بهبود روابط درون سازمانی از طریق گسترش فرهنگ بسیجی را از دیگر وظایف سازمان بسیج کارمندان دانست.

سرهنگ شریفی اذعان داشت: یکی از برنامه های اثرگذار سازمان بسیج کارمندان که مقام معظم رهبری نیز در هفته بسیج سال گذشته بر آن تاکید داشت، برگزاری میزهای خدمت است که در این راستا توانستیم از ابتدای امسال تا کنون بیش از 7 میز خدمت را در سراسر استان برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه این میزهای خدمت در داخل و خارج ادارات با حضور مدیران کل استان و مسئولان مربوطه به منظور رفع مشکلات و دغدغه های مردم برگزار شد، گفت: یک میز خدمت تخصصی نیز با حضور فرمانده سپاه استان، مدیران استانداری و مدیران مرتبط با صنعت و تولید برگزار شد که هدف اصلی آن حل مشکلات کارخانجات و صنایع تولیدی بود که با پیگیری و حمایت فرمانده سپاه استان درصدی از مشکلات در زمینه امورمالیاتی، تسهیلات بانکی، امور تامین اجتماعی، آب، برق، روابط بین کارگر و کارفرما و ... حل و فصل شد.

مسئول بسیج کارمندان سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه بیان داشت: همچنین با برگزاری میز خدمت در حاشیه شهر، مساجد و حسینیه ها امکان ارتباط چهره به چهره مردم با مسئولین را فراهم کردیم تا مردم بتوانند مشکلات خود را با مسئولین مطرح کنند.

وی افزود: یکی از کارهایی که در لابه لای جهش تولید دنبال می کنیم و جزو وظایف ماست برگزاری کارگاه ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد اداری است.

سرهنگ شریفی گفت: متاسفانه درادارات قواعد زائد بسیاری وجود دارد و همچنین بروکراسی اداری پیچیده ای داریم که با بررسی هایی که بعمل آمد قواعد دست و پا گیر را شناسایی کرده  و از طریق نمایندگان مجلس جهت اخذ تصمیمات جدی به تهران ارسال کردیم.

این مسئول اظهار داشت: مدیر کل دادگستری نیز از طریق برگزاری کارگاههای صیانت، به مدیرانی که مشکلات مختلف در دستگاه اداری داشته باشند تذکر لازم را می دهد و اگر رعایت نکنند با آنها برخورد انظباطی خواهد شد و ما نیز به این منظور جلسات متعددی را برگزار می کنیم.

سرهنگ شریفی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات سازمان بسیج کارمندان در ایام کرونا اشاره کرد و افزود: از نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا دراستان کرمانشاه بسیج کارمندان استان به طور جدی اقداماتی را در راستای مقابله با این ویروس انجام دادند و دستوالعمل های مقابله با کرونا به فرماندهان حوزه های کارمندی ابلاغ شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین گروههای جهادی ادارات استان به منظور ضدعفونی ادارات، معابر شهری و نقاط حاشیه ای اعزام شدند.

این مسئول برپایی ایستگاههای تب سنجی در مبادی ورودی شهر و ادارات را از دیگر اقدامات بسیج کارمندی استان کرمانشاه عنوان کرد و افزود: طی این مدت بیش از 10 هزار بسته معیشتی و 30 هزار بسته بهداشتی در سطح استان توسط بسیج کارمندان توزیع شده است.

سرهنگ شریفی اذعان داشت: در طرح شهید سلیمانی نیز تا کنون 100 هزار ماسک رایگان که توسط مجتمع تولیدی ابزارسازان درمانگر تهیه شده، جهت توزیع بین اقشار مختلف مردم تحویل فرمانده سپاه استان شد.

وی بسیج ادارات را جلو دار و پیشتاز در حوادث مختلف معرفی کرد وافزود: سازمان بسیج ادارات با ظرفیتی که دارد در بحث کنترل نا آرامی ها و صیانت از مقر ادارات به خوبی اقدام می کند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها