سرویس: اجتماعی کد خبر: 404624 18:15 - 1399/11/02

رئیس آتش نشانی کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

وضعیت پاساژها و مغازه ها در بازار کرمانشاه به لحاظ ایمنی مناسب نیست/اخطار به مالکان پاساژها در بافت قدیمی

وضعیت پاساژها و مغازه ها در بازار کرمانشاه به لحاظ ایمنی مناسب نیست/اخطار به مالکان پاساژها در بافت قدیمی

مرصاد نیوز: رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه گفت: وضعیت ایمنی پاساژ ها و مغازه ها در بازار کرمانشاه مناسب نیست و در این خصوص به مالکان آنها در بافت قدیمی اخطار دادیم.

 غلامرضا رضایی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، در خصوص بحث ایمنی ساختمانهای سطح شهر کرمانشاه اظهار داشت: اقداماتی برای پیگیری ایمنی ساختمانها در دستور کار داریم که می تواند بسیار موثر باشد.

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه افزود: طرح ممیزی ایمنی تمام کاربرها اعم از ساختمانهای مسکونی، پاساژها به خصوص پاساژهای قدیمی، پمپ بنزین ها، مغازه ها و ... از آن جمله هستند که سبب افزایش ضریب ایمنی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح، کاربرها مجاب می شوند که یکسری ملزومات ایمنی که برای جلوگیری از حریق ضروری است را انجام دهند.

رضایی با بیان اینکه حادثه خبر نمی کند، گفت: سالهای گذشته شاهد بودیم که در بازار زرگرهای کرمانشاه اتفاقی رخ داد که می توانست بسیار حاد ظاهر شود اما بحمدالله با اقدام سریع نیروهای آتش نشانی مهار شد، و این تلنگری بود تا نسبت به ایمن سازی اقدام شود، لذا برای اینکه شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم لازم است دستورالعمل ها اجرا شوند.

وی همچنین از اجرای طرح نصب "سیستم بارنده خودکار" خبر داد و بیان داشت: در این سیستم یک آبپاش به مخزنی جدا در ساختمانها متصل است که به محض رسیدن حرارت به آن، آب را تخلیه کرده و از آتش سوزی و یا گسترش آن جلوگیری می کند.

رضایی ادامه داد: بر این اساس برای تمام پارکینگ هایی که ظرفیت پارک بیش از ۱۰ خودرو را دارند، سیستم بارنده خودکار تعریف شده است و سازندگان ملزم به انجام این کار هستند در غیر اینصورت پایان کار به آنها تعلق نخواهد گرفت.

وی همچنین در خصوص طرح ساماندهی شرکت های مجری ایمنی، گفت: پس از ثبت نام و برگزاری آزمون در این خصوص تنها چند شرکت موفق به اخذ مجوز شدند که در حال حاضر زیر نظر سازمان آتش نشانی مباحث مربوط به طرح ایمنی را اجرا می کنند.

وی با اشاره به فعالیت این شرکت ها بیان داشت: این کار اولین بار در استان کرمانشاه استارت خورد که در قالب این طرح نصب الزامات ایمنی با تایید این شرکت ها و توسط افراد متخصص صورت می گیرد.

رئیس سازمان آتش نشانی کرمانشاه افزود: بررسی ها نشان می دهد که وضعیت پاساژها و مغازه ها در بازار کرمانشاه که یک بافت قدیمی است، به لحاظ ایمنی مناسب نیست، لذا به مالکان آنها اطلاع رسانی کردیم تا نسبت به ایمن سازی اقدام کنند.

وی۹۹ درصد حریق ها را مربوط به اتصلات برقی دانست و گفت: متاسفانه تمام پاساژهای قدیمی برق کشی نا ایمن دارند و هر آن احتمال دارد یک حادثه حادی پیش بیاید.

رضایی خاطر نشان کرد: به مالکان پاساژها به خصوص در بافت قدیمی اخطار دادیم که نسبت به ایمن سازی اقدام کنند و اگر از این کار سرپیچی کردند پس از دو یا سه بار اخطار به دادستانی معرفی خواهند شد.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

آخرین مطالب

پربازدیدترین ها