سرویس: اجتماعی کد خبر: 404805 18:30 - 1399/11/07

در نشست خبری؛

شهردار کرمانشاه دلایل عدم حضورش در جلسات شورای شهر را بیان کرد

شهردار کرمانشاه دلایل عدم حضورش در جلسات شورای شهر را بیان کرد

مرصاد نیوز :شهردار کرمانشاه در نشست خبری با اصحاب رسانه دلایل عدم حضورش در جلسات شورای شهر را تشریح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،سعید طلوعی در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص دلایل عدم حضور در شورای شهر اظهار داشت: آشفتگی شورا و شرایط بدی که در آن حاکم است و همچنین عدم حضور برخی از اعضای شورا در جلسات از مهمترین دلایل حاضر نشدن بنده در جلسات شورای شهر است.

شهردار کرمانشاه گفت: احساس می کنم هر وقت وارد شورا شوم مورد بی احترامی قرار می گیرم و در این موضوع شک ندارم کما اینکه یکبار نماینده ای را معرفی کردم و به او اجازه ورود به جلسه را ندادند.

وی با تاکید بر اینکه باید اختلافات را کنار بگذاریم، خاطرنشان کرد: مدیریت در این شهر بسیار سخت و دشوار است لذا باید دست به دست هم دهیم و شهر را آباد کنیم و در این راه اگر باهم باشیم نیاز به کمک دولت هم نداریم.

طلوعی بیان داشت: متاسفانه در این شهر ما را به دلیل انجام ندادن کارها باز خواست نمی‌کنند اما زمانی که کاری را انجام می‌دهیم تا به سرانجام برسد مورد بازخواست قرار می گیریم.

وی ادامه داد: تعدادی از مدیران کوچک فکر جلوی پیشرفت پروژه تله‌کابین را که ۲۰ سال است حسرت مردم شده، می گیرند، البته اگر ایرادات خیرخواهانه باشد مشکلی ندارد.

شهردار کرمانشاه در خصوص پروژه چم بشیر گفت: رسیدگی به این حریم بر عهده امور آب است و ما به دنبال این هستیم که در این دریاچه تفریحات آبی خوبی را راه اندازی کنیم.

طلوعی ادامه داد: در حال حاضر آب طاقبستان به رودخانه قره‌سو سرازیر می‌شود و از بین می‌رود این در حالی است که اگر این آب در هر جای دنیا باشد چنان آبادانی از آن درست می کنند که نظیر نداشته باشد البته ما طرح‌هایی را برای آبادانی این قسمت در نظر داریم و فقط به دنبال سرمایه گذار هستیم.

شهردار کرمانشاه در خصوص ساماندهی دستفروشان گفت: در حال حاضر یکسری مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و همین امر سبب شده تا کمی از قانون عقب نشینی کنیم و به دست فروشانی که از این راه امرار معاش می کنند اجازه دادیم تا در ساعات خاصی به کسب و کار مشغول شوند.

وی همچنین با اشاره به فرسوده بودن حمل و نقل عمومی و ناوگان جمع آوری زباله ها گفت: متاسفانه همه اتوبوس‌های ما فرسوده هستند لذا ما به دنبال این هستیم که ارتباطی را با تهران برقرار کرده تا بتوانیم اتوبوسهایی را به این منظور خریداری کنیم.

طلوعی در بخش دیگری از سخنانش به ارائه پاسخی در خصوص قرار دادن نیوجرسی در مقابل محدوده میراث فرهنگی طاقبستان پرداخت و گفت: ساخت و سازی که در این قسمت انجام شده کاملاً جلوی نمای طاق اصلی را گرفته و مجوزی هم برای این کار ندارند که البته این مربوط به مدیریت میراث قبلی است که بارها تذکر شفاهی در خصوص آن داده بودیم تا متناسب با موضوعات تاریخی سازه انجام دهند نه با شیشه‌ که همخوانی با بحث تاریخی ندارد.

وی اظهار داشت: در این شرایطی که دولت پول ندارد و شهرداری هم وضع مالی مناسبی ندارد و تنها راه آبادانی شهر ورود سرمایه‌گذاران است و می بینیم تمام استان‌های موفق این کار را انجام می‌دهند.

طلوعی خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز نتوانستیم آنطور که شایسته است به مردم خدمت کنیم و حتی نتوانستیم نیازهای کوچک مردم را برآورده کنیم اما هرچه داشتیم در طبق اخلاص گذاشتیم تا بتوانیم پیشرفت و آبادانی را در شهر ایجاد کنیم.

وی افزود: اجازه نمی دهم یک ریال از بیت المال حیف و میل شود و سعی می‌کنم همه پروژه ها را به سرانجام برسانم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

پربازدیدترین ها