سرویس: اجتماعی کد خبر: 405629 14:40 - 1399/12/01

آیت الله علماء در خطبه های نماز جمعه:

انتخابات سال آینده باید پرشور برگزار شود/ هر چه انسان ضرر کرده بخاطر ناآگاهی بوده است

انتخابات سال آینده باید پرشور برگزار شود/ هر چه انسان ضرر کرده بخاطر ناآگاهی بوده است

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: انتخابات سال آینده باید پرشور برگزار شود؛ همه مردم چه راضی و چه ناراضی باید پای صندوق رای بیایند چون یک تکلیف انقلابی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، نماز عبادی سیاسی جمعه امروز اول اسفندماه به امامت آیت الله مصطفی علما در مسجد جامع کرمانشاه اقامه شد.

آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، در خطبه های اول نماز جمعه با اشاره به حدیثی از امام جعفرصادق(ع) همگان را به تقوای الهی و دوری از گناه سفارش کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه با توجه به شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: ایشان پایه گذار نهضت علمی بود و امام صادق(ع) آنرا کامل کرد.

آیت الله علما در ادامه بیان کرد: یکی از اهداف معصومین بالابردن سطح علمی و دینی مردم بوده است؛ هر چه انسان ضرر کرده بخاطر ناآگاهی و عدم بصیرت بوده است.

وی بااشاره به حدیثی از امام علی(ع) گفت: آگاهی دادن، بینش دادن و هوشیاری حاکمیت آور و سلطه آور است.

آیت الله علما در خطبه های دوم نماز از حضور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: امام(ره) از سال ۴۲ کلمه وحدت را مدام تکرار میکرد که وحدت جزو وظایفمان است.

خطیب جمعه کرمانشاه به اول اسفند سالروز شهادت شهید فضل الله محلاتی اشاره کرد و گفت: ایشان از اصحاب سابق امام خمینی(ره) و علمای انقلاب بودند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه به دوم اسفند، سالروز درگذشت مرحوم آیت الله کشتمند اشاره کرد و گفت: ایشان حق بزرگی به گردن انقلاب و خصوصا کرمانشاه دارد؛ خداوند به علو درجاتش بیفزاید.

خطیب جمعه کرمانشاه به فرمایشات مقام معظم رهبری خطاب به مردم تبریز اشاره کرد و افزود: انتخابات سال آینده باید پرشور برگزار شود؛ همه مردم چه راضی و چه ناراضی باید پای صندوق رای بیایند چون یک تکلیف انقلابی است.

 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها