سرویس: اجتماعی کد خبر: 406127 11:45 - 1399/12/13

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:

علمی که در کنار تربیت نباشد اعتباری ندارد

علمی که در کنار تربیت نباشد اعتباری ندارد

مرصاد نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: علمی که در کنار تربیت نباشد اعتباری ندارد و در هیچ جای دنیا قابل پذیرش نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مجید یزدان پناه امروز در مراسم تجلیل از فرهنگیان فعال در دوران کرونا ضمن تقدیر از فرمانده سپاه استان، گفت: هر سال این تقدیر توسط مجموعه سپاه استان از معلمین ساری و جاری بوده و از این حسن توجه فرمانده سپاه تقدیر و تشکر می کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به شرایط سخت تعلیم و تربیت توسط معلمین در شرایط کرونا اشاره کرد و افزود: چه بسیار معلمینی که در سراسر کشور در تخت های بیمارستانی بستری بودند و جانشان را فدا کردند اما تا لحظه آخر دانش‌آموزان را فراموش نکردند.

وی خاطرنشان کرد: کلاس مجازی اگرچه قوانین مشخصی دارد، اما نمی تواند به نظم و دقت کلاس های حضوری برگزار شود و می‌توان گفت سختی های این فضا بسیار بیشتر از کلاس های حضوری است.

یزدان‌پناه به بیانات رهبر معظم انقلاب در تابستان ۹۹ در دیدار با فرهنگیان اشاره کرد و افزود: در این دیدار حضرت آقا از وزارت آموزش و پرورش و تلاش‌هایی که در زمان کرونا انجام داده است اعلام رضایت کرد.

وی با اشاره به مقام بالای معلمین، ادامه داد: پیامبران ما قبل از اینکه پیامبر باشند مربی بودند و خداوند آنها را به عنوان مربی در نظر گرفت تا پس از تعلیم و تربیت مردم آرام آرام زمینه پیامبری آنها فراهم شود.

مدیر کل اموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: خداوند در قرآن بسیار بر تعلیم و تربیت تاکید داشته است و می‌توان گفت اولین معلم بشریت خود خداوند است.

وی همچنین به اهمیت تعلیم و تربیت اشاره کرد و افزود: در بیان اهمیت این موضوع همین بس که پیامبر یکی از شرایط برای آزادی اسرا را باسواد کردن یک نفر اعلام کرد و امیرالمومنین(ع) نیز فرمود  کسی که چیزی را به من یاد بدهد مرا بنده خود کرده است.

یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: معلمین ما فرزندان همان رزمندگانی هستند که در مقابل دشمنان سینه سپر کردند و اجازه ندادند وجبی از خاک کشور به دست آنها بیفتد.

وی تصریح کرد: امروز در استان کرمانشاه با ۳۵۰ هزار دانش آموز ۳۰ هزار معلم ۳۰ هزار بازنشسته و ۱۴۴۰۰ کلاس درس و ۴ هزار مدرسه سعی کردیم با همت معلمین ایثارگر بخشی از مطالبات جامعه را طوری فراهم کنیم که نگرانی و ناراحتی خاطر ایجاد نشود.

یزدان‌پناه گفت: علمی که در کنار تربیت نباشد اعتباری ندارد و در هیچ جای دنیا قابل پذیرش نیست و هرجا علم به تنهایی قد کشیده و پرورش و تربیت در کنارش نبوده به فساد تبدیل شده است اما جایی که علم و تربیت با هم توأم باشند موفق عمل کرده است.

وی اظهار داشت: به حمدالله در کشور ما امروز در کنار علم‌آموزی، تربیت را به فرزندان جامعه تعلیم می‌دهند و این به یک ارزش تبدیل شده است.

مدیر کل آموزش وپرورش استان کرمانشاه بیان داشت: حضور سرداران سرافراز و دانشمندان موفق در کشور نشانه این است که معلمین ما توانسته‌اند کارشان را به درستی انجام دهند که چنین فرزندان سرافرازی را تحویل جامعه داده اند.

نباید زحمات معلمان در این دوران کرونا نادیده گرفته شود

صلاح الدین قره تپه مسئول بسیج فرهنگیان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) نیز در این مراسم اظهار داشت: یکی از نهادهایی که در دوران کرونا مورد لطمه قرار گرفت و دچار اختلال شد مجموعه آموزش و پرورش بود.

وی به برخی از آسیب های آموزش در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: قطع ارتباط چهره به چهره معلمان و دانش آموزان، بوجود آمدن حواشی برای معلمان، آسیب های اخلاقی به دانش آموزان در فضای مجازی، فشارهای روانی به والدین به دلیل ناکافی بودن سواد رسانه، مشکلات جسمی بدلیل کم تحرکی، ناتوانی بعضی خانواده ها در خصوص تامین لوازم برای آموزش مجازی و در نهایت اختلال در زندگی شخصی معلمان از مهمترین موارد آسیب آموزش در دوران کروناست.

قره تپه بیان کرد: مبنای برگزاری چنین برنامه ای برگرفته از سخنان مقام معظم رهبری است که فرمودند نباید زحمات معلمان در این دوران کرونا نادیده گرفته شود و همچنین به مبحث پرورش هم تاکید داشتند.

مسئول بسیج فرهنگیان سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه به هدف این پویش "لبخند رضایت" اشاره کرد و گفت: هدف این پویش ایجاد یک نهضت همگانی و مستمر برای کمک به جامعه معلمان، برای ایجاد بهینه فعالیت های آموزش پرورش در دوران کرونا، تقدیر از معلمان مجاهد، ایجاد نهضت معلم یاری برای فعالیت های پرورشی و جهاد آموزشی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل در فضای مجازی است.

وی در پایان گفت: با همکاری کانون بسیج فرهنگیان و ادارات آموزش و پرورش در نواحی 503 نفر از معلمان فعال برای تجلیل در این برنامه معرفی شدند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها