سرویس: تازه های سایت کد خبر: 406148 16:49 - 1399/12/13

خطیب‌زاده:

آمریکا به جای اتهام‌زنی پاسخگوی جنایات ۶ سال خود در یمن باشد

آمریکا به جای اتهام‌زنی پاسخگوی جنایات ۶ سال خود در یمن باشد

مرصاد نیوز:سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمریکایی‌ها اکنون به جای پاسخگویی به جنایت‌های ۶ ساله خود در یمن نمی‌توانند در مقام مدعی علیه دیگران اتهامات بی‌اساس مطرح کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از اداره کل اطلاع‌رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب‌زاده روز چهارشنبه درباره اتهام‌زنی‌های بی‌اساس وزیر امور خارجه آمریکا علیه کشورمان در خصوص اتهام تشدید تنش در یمن اظهار کرد: آمریکایی‌ها اکنون به جای پاسخگویی به جنایت‌های ۶ ساله خود در یمن نمی‌توانند در مقام مدعی علیه دیگران اتهامات بی‌اساس مطرح کنند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: متجاوزان و دشمنان مردم یمن که در طول ۶ سال، مردم بی‌گناه یمن را به خاک و خون کشیده‌اند و منابع و زیرساخت‌های این کشور عظیم را نابود کرده‌اند و از فروش تسلیحات به ائتلاف سعودی با تجارت خون در یمن کسب سود کرده‌اند اکنون که می‌دانند راهبرد نظامی ضدانسانی خود در برابر ملت مقاوم یمن شکست خورده است، می‌خواهند با فرافکنی، مسئولیت این جنایت‌ها را از خود سلب و اذهان عمومی را منحرف کنند، این در حالی است که حافظه تاریخی ملت یمن و جهان هیچ‌گاه جنایت‌های آنها را فراموش نخواهد کرد و به عنوان بدنامان تاریخ باقی خواهند ماند.  

خطیب‌زاده تاکید کرد: دولت جدید آمریکا در حالی ادعای تلاش برای پایان جنگ یمن را دارد که تاکنون شاهد اقدامی عملی برای توقف تجاوز ائتلاف سعودی نبوده‌ایم و این دولت همچنان در مسیری غلط مواضع دولت پیشین در اتهام زنی‌های بی‌اساس و نادیده گرفتن واقعیت‌های یمن ادامه داده و ادعای آنها برای برقراری صلح در یمن از حد حرف تجاوز نکرده و به چند مانور سیاسی در این راستا اکتفا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مواضع جمهوری اسلامی ایران از ابتدای جنگ یمن مشخص بوده و همواره تاکید داشته‌ایم هیچ راه‌حل نظامی برای بحران یمن وجود ندارد و در همین راستا پیشنهاد راه حل چهار ماده‌ای جمهوری اسلامی ایران که در ابتدای جنگ مطرح شد همچنان به عنوان راه حل اساسی پابرجاست.

 سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان از تمام ظرفیت خود برای پیشبرد تلاش‌های سازمان ملل به منظور برقراری صلح در یمن استفاده کرده و هرگونه تلاشی که برای پایان تعرض به ملت یمن حمایت می کند.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها