سرویس: از ديگر رسانه ها کد خبر: 406380 23:25 - 1399/12/18

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

نباید نگاه سرمایه ای به کالای مصرفی خودرو داشته باشیم/ متاثر بودن قیمت فولاد از ارزش ارز منطقی نیست

نباید نگاه سرمایه ای به کالای مصرفی خودرو داشته باشیم/ متاثر بودن قیمت فولاد از ارزش ارز منطقی نیست

مرصاد نیوز: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: فولاد در داخل کشورمان تولید می شود و یارانه انرژی دریافت می کند و قیمت گذاری آن نباید طبق قیمت دلار محاسبه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی تهران پرس با اشاره به دلایل افزایش گرانی خودرو گفت: خودروسازان اقداماتی در راستای تولید خودرو در کشورمان انجام داده اند اما هنوز کافی نیست و بازار با کاهش عرضه خودرو مواجه است و از سوی دیگر به دلیل افزایش تقاضا، باید کارخانه ها تولیدات خود را افزایش داده و آن را عرضه کنند و این امر می تواند باعث تسکین التهاب بازار خودرو شود.

وی با بیان اینکه نباید نگاه سرمایه ای به کالای مصرفی خودرو داشته باشیم، ادامه داد: یکی از مواردی که می تواند باعث افزایش تولید خودرو در کشورمان شود، حمایت از قطعه سازان خودرو است و باید بیش از پیش از قطعه سازان خودرو در کشورمان حمایت شود تا شاهد کاهش عرضه و افزایش قیمت این قطعات خودرو در کشورمان نباشیم.

حسینی کیا خاطر نشان کرد: کاهش هزینه های تولید یکی از مواردی است که می تواند عاملی برای کاهش قیمت خودرو باشد اما متاسفانه می بینیم که فولاد در داخل کشورمان تولید می شود و یارانه انرژی دریافت می کند و قیمت گذاری آن نباید طبق قیمت دلار محاسبه شود، اما می بینیم که متوسط قیمت آن از بازار جهانی هم سبقت گرفته است و این نشان دهنده وجود واسطه ها و دلالانی است که به جهت منافع شخصی شان، باعث افزایش قیمت فولاد و مواد اولیه خودرو می شود و به موازات آن شاهد افزایش قیمت خودرو در کشورمان هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطر نشان کرد: در شرایط تحریم های ظالمانه استکبار جهانی به سر می بریم اما در این شرایط باید با تحقق بخشی اقتصاد مقاومتی، صنعت خودرو را بیش از پیش در مسیر پیشرفت و ترقی قرار دهیم.

انتهای پیام/

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها