سرویس: اجتماعی کد خبر: 414704 12:30 - 1400/07/28

آیت الله علماء:

اسلام‌ مهیمن بر همه ادیان است/ وحدت مسلمین از اصولی است که خداوند آنرا بیان کرده است

اسلام‌ مهیمن بر همه ادیان است/ وحدت مسلمین از اصولی است که خداوند آنرا بیان کرده است

مرصاد نیوز: آیت الله علماء در مراسم هفته وحدت گفت: وحدت مسلمین از اصولی است که خداوند آنرا بیان کرده و ما نمی توانیم خلاف آنرا انتخاب کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آیت الله مصطفی علما امروز چهارشنبه در مراسم هفته وحدت که در حسینیه ثارالله سپاه کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: شیعه و سنی با هم فرقی ندارند و نباید تفکیکی بین آنها قائل باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: اسلام‌ مهیمن بر همه ادیان است همانطور که قرآن مهیمن است رسول الله نیز مهیمن است و هیمنه بر همه افکار و ادیان دارد.

وی خاطر نشان کرد: جنگ حق و باطل از اول خلقت انسان بوده و تمامی ندارد و می توان گفت مسلمانان هیمنه بر عالم و تمامی تفکرات دارند و هیچ وقت نباید بین آنها اختلافی باشد.

آیت الله علما گفت: وحدت مسلمین از اصولی است که خداوند آنرا بیان کرده و ما نمی توانیم خلاف آنرا انتخاب کنیم.

وی اظهار داشت: تمام سخنان پیامبر(ص) حرف خدا و متکی به وحی است لذا مهیمن و اشراف بر تمام امور دارد.

آیت الله علما به مقام سردار سلیمانی در دنیا اشاره کرد و ادامه داد: رسیدن به چنین مقامی به دلیل تبعیت از اسلام است که انسان را در دنیا به مقام والا می رساند تا جایی که اوباما رئیس جمهور آمریکا آرزوی دیدن او را داشت.

وی اسلام‌ را سفره ای نجات بخش معرفی کرد و بیان داشت: اسلام‌ برای دنیا حرف دارد و با فطرت انسان‌ها سروکار دارد چنانچه امام(ره) با تکیه بر اسلام‌ توانست در سن ۸۰ سالگی با پیروزی بر باطل همه را مات و مبهوت کند.

امام جمعه کرمانشاه اظهار داشت: امروز هیچ جای دنیا همانند اسلام حرف برای گفتن ندارد و ما شاگرد چنین مکتبی هستیم و آنچه که ما را در دنیا مطرح کرده است همین وحدت است.

وی خاطر نشان کرد: امام(ره) وحدت را ریشه پیروزی‌ها می دانست و بر آن اصرار داشت و همواره بر حفظ وحدت تاکید داشت.

آیت الله علما گفت: امروز به برکت نظرات مقام معظم رهبری و شناخت همه ما از این کلمه وحدت این مهم در دنیا می درخشد.

وی تصریح کرد: اسلام‌ سرمایه دار است و سرمایه هایی همچون قرآن و مفسرین قرآن دارد که اسلام‌ را درک کردند.

نماينده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: به حمدالله ما یک امت متکی به قرآن هستیم و تمام پیروزی هایی را که کسب کردیم به واسطه همین تربیت های الهی و وحدتی است که بین ملت وجود دارد.

وی افزود: مقاومت و ایستادگی کشور ما در مقابل قدرت های بزرگ به برکت وحدت بین اهل تسنن و تشیع است لذا باید این سرمایه بزرگ را حفظ کنیم و پشت سر امام(ره) و رهبری، همان چیزی که دشمنان از آن واهمه دارند، حرکت کنیم.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها