سرویس: استان کرمانشاه کد خبر: 415919 14:15 - 1400/09/05

امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نمازجمعه:

باید قدرت اسلام را به دنیا نشان دهیم/ قضایایی که در انقلاب گذشته است کتاب درس شود

باید قدرت اسلام را به دنیا نشان دهیم/ قضایایی که در انقلاب گذشته است کتاب درس شود

مرصاد نیوز: امام جمعه کرمانشاه گفت: ما باید قدرت اسلام را به دنیا نشان دهیم چرا که همین قدرت است که امروز ما را حفظ کرده و در منطقه حرف اول را می‌زنیم و بزرگ‌مردانی همچون سردار سلیمانی ها و حججی ها را تربیت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علماء در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی از ابتکارات انقلاب و امام خمینی (ره) بود و امروز می بینیم که الگویی برای دنیای اسلام شده است.

نماینده ولی فقيه در استان و امام جمعه کرمانشاه افزود: بسیج تفکری ماندگار است که امام(ره) آن را مطرح کرد و امروز به عنوان ایام الله از آن یاد می شود و همین ایام الله هاست که انسان را هدایت می کند.

وی خاطر نشان کرد: باید توجه داشته باشیم که مسلمین، مومنین و پیامبران در مقابل ظلم، ستم، استعمار و استثمار ایستادند و آنهایی که ایستادند و مبارزه کردند در قرآن از آنها به عنوان ایام‌الله یاد شده است.

وی گفت: روزها و ایام سال همچون ۲۲ بهمن، روز شهادت انسانهای بزرگ و ... همه ایام الله است لذا باید نسبت به این ایام به مسلمین تذکر داد همانطور که قرآن می فرماید باید این روزها فراموش نشوند.

امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: همانطور که قرآن بیان فرموده که وضع پیامبران را بازگو کنید لذا قضایایی که در انقلاب گذشته است باید کتاب درس شود تا نسل‌های آینده متوجه آن باشند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بر تمدن اسلامی تاکید دارد و همواره دستور تبیین اسلام، انقلاب،امام و موفقیت ها را دارند چرا که حکومت اسلامی به آسانی به دست نیامده است.

خطیب جمعه کرمانشاه اظهار داشت: امام راحل فرمودند "ما می‌توانیم" و امروز می بینیم که "ما توانستیم" و آمریکا در حال عقب نشینی است و همه این موفقیت ها به برکت سخنان گهربار آن امام فرزانه است.

وی افزود: ما باید قدرت اسلام را به دنیا نشان دهیم چرا که همین قدرت است که امروز ما را حفظ کرده و در منطقه حرف اول را می‌زنیم و بزرگ‌مردانی همچون سردار سلیمانی ها و حججی ها را تربیت کرده است.

آیت الله علماء در بخش دیگری از سخنانش ضمن تبریک روز بسیج مستضعفان گفت: روز ۵ آذر روز بسیج مستضعفان است که از سوی امام راحل نامگذاری شد و با این کار حرفی را به ما نشان داد که تا ابد ماندگار است.

وی همچنین به ۷ آذر روز شهادت دانشمند بسیجی دکتر حسین فخری زاده اشاره کرد و گفت: هرچه در وصف این شخصیت والا بگوییم کم است.

آیت الله علما در ادامه با گرامیداشت ۷ آذر سالروز تشکیل نیروی دریایی بیان داشت: نیروی دریایی در زمان جنگ تحمیلی خوش درخشید و نیروهای صدام را به گل نشاندند.

وی همچنین ۸ آذر سالروز شهادت دکتر مجید شهریاری و سالروز همبستگی با ملت فلسطین را گرامی داشت و افزود: ۱۰ آذر سالروز شهادت سید حسن مدرس است که ایشان نماینده نمونه مجلس بود کسی که در مقابل رضاخان ایستاد و باید برای همه مجلسی ها الگو باشد.

امام جمعه کرمانشاه با انتقاد از حقوق های نجومی ۲۰۰ میلیونی، اظهار داشت: این افراد باید به این فکر کنند که آیا این پول را به فردی مثل مدرس می دادند قبول می کرد! ما باید از بزرگانی همچون مدرس درس بگیریم.

وی افزود: امروز ایران با قدرت پیش می رود و همانطور که امام و رهبر انقلاب بارها فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی همچنین به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در جمع نخبگان اشاره کرد و بیان داشت: در این ملاقات مقام معظم رهبری به صراحت فرمود همه ایرانی ها نخبه هستند و باید از این نورچشم ها مراقبت کنیم و به درستی که حق مطلب همین است و این جوانان باید کار علمی انجام دهند تا مشکلات کشور حل و فصل شود.
 

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها